فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
تاریخ : چهارشنبه 31 خرداد 1396 | 05:15 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
وقتی از کسی می‌پرسیم گروه خونی‌اش چیست، انتظار داریم در جواب سوالمان یکی از گروه‌های خونی A، B، AB یا Oرا بشنویم، اما خیلی‌ها هستند که گروه خونی شان در زمره هیچ‌کدام از این گروه‌های خونی قرار نمی‌گیرد.
مصطفی مقدم، مدیر اجرایی برنامه ملی خون‌های نادر به این گروه از افراد اشاره می‌کند و می‌گوید:حدود 32 گروه خونی بسیار نادر در کشور داریم که ممکن است در هر یک میلیون تا 10 میلیون نفر جمعیت، یک نفر از آنها دارای گروه خونی بسیار نادر باشد.
 
به گفته مقدم، در دنیا حدود 330 گروه خونی شناسایی شده است که مردم معمولا گروه‌های خونی A، B، AB یا Oرا می‌شناسند و بعد از آن هم با گروه خونی مثبت و منفی آشنا هستند، اما عده‌ای هم دارای خون‌های نادر هستند که در بسیاری از جوامع برای تامین خون این گروه از افراد جامعه که کمتر از یک درصد جمعیت جامعه را تشکیل می‌دهند، برنامه‌هایی برای ذخیره سازی خون آنها اجرا می‌شود.
 
مقدم تاکید می‌کند، در کشور ما نیز خوشبختانه بانک خون‌های نادر تشکیل شده است که کمک بسیار شایانی برای حفظ حیات و سلامت افرادی است که گروه خونی نادری دارند. آن‌طور که این مقام مسئول می‌گوید، در کشور ما هم اکنون بیش از 1300 نفر دارای گروه خونی نادر هستند و حدود 85 نفر نیز گروه خونی‌شان، بسیار نادر است.
 
گروه‌های خونی نادر در ایران
 
خون وظیفه بسیار مهمی در بدن دارد. خون علاوه بر انتقال هورمون‌ها و ویتامین‌ها به سراسر اعضای بدن، نقش مهمی در انتقال اکسیژن به سایر سلول‌های زنده دارد که خون‌های نادر نیز همان وظایف را انجام می‌دهند.
 
مقدم، مدیر اجرایی برنامه ملی خون‌های نادر درباره چند گروه خونی نادر در کشور ما توضیح می‌دهد: یکی از گروه‌های خونی نادر در کشور ما گروه خونی سیستم RH است. در این سیستم، 56 گروه خونی نادر شناسایی شده که برخی از افراد دارای این گروه خونی، از کم خونی مزمن رنج می‌برند.
 
به گفته این مقام مسئول سازمان انتقال خون، تاکنون سه نفر در ایران شناسایی شده‌اند که به دلیل قرار گرفتن در سیستم گروه خونی RHدچار کم خونی مزمن شده‌اند. یکی دیگر از سیستم‌های خونی نادر که مقدم به آنها اشاره می‌کند، سیستم خونی KEL است که در برخی افرادی که گروه خونی‌شان در این سیستم قرار دارد، علائمی از کم خونی و اختلالات عصبی و عضلانی دیده می‌شود.
 
سامانه اطلاعاتی اهداکنندگان خون‌های نادر
 
سامانه اطلاعاتی اهداکنندگان خون‌های نادر از اطلاعات بیش از هزار اهداکننده فعال خون‌های نادر شکل گرفته است.
 
به گفته مقدم، اهداکنندگان این سامانه به دو دسته مجزا تقسیم بندی می‌شوند. گروه اول اهداکنندگان خون‌های نادر هستند که در خون آنها چند آنتی‌ژن منفی قرار دارد. گروه دوم نیز اهداکنندگان خون‌های بسیار نادر هستند.
 
حدود 170 واحد گروه خون بسیار نادر در دمای منفی 80 درجه سانتی گراد، در این بانک اطلاعاتی ذخیره می‌شود و سازمان انتقال خون برای پیدا کردن سایر افراد دارای گروه‌های خونی بسیار نادر در کشور، برخی نمونه‌های اهدای خون را به شکل تصادفی آزمایش و غربالگری می‌کند. پیشتر هم دکتر علی‌اکبر پورفتح‌الله، مدیر عامل سازمان انتقال خون ایران تاکید کرده بود: گروه‌های خونی نادر به گروه‌هایی اطلاق می‌شود که میزان شیوع آنها در جامعه کم است. افرادی که گروه خونی نادر دارند در زمان احتیاج به خون و فرآورده‌های خونی، خون سازگار برایشان پیدا نمی‌شود و تزریق خون‌های معمولی هم با واکنش همراه است.
 
پورفتح‌الله یادآوری می‌کند: ما به دنبال فرهنگسازی شناسایی افرادی هستیم که دارای خون نادر هستند، چرا که در دمای 80 درجه این خون‌ها تا 10 سال قابل نگهداری هستند. همچنین به دنبال مدیریت درمانی برای درمان بیماران دارای گروه‌های خونی نادر در بیمارستان‌ها هستیم که استفاده از روش‌های انتقال خون این افراد یکی از این سیاست‌هاست. کشور ما از سال 1389 در انجمن بین‌المللی خون‌های نادر دنیا عضو شده است. ایران به عنوان تنها کشور اسلامی عضو این انجمن شناخته می‌شود که برای ذخیره سازی خون‌های نادر، برنامه دارد. در قاره آسیا نیز چین و ژاپن در انجمن بین‌المللی خون‌های نادر دنیا عضو هستند.
 

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : دوشنبه 29 خرداد 1396 | 04:10 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
پیامبر عظیم الشأن اسلام فرمود: «نماز شب وسیله ای است برای خوشنودی خدا و دوستی ملائکه، نماز شب سنت و روش پیامبران و نور معرفت و ریشه ایمان می باشد.
نماز شب های قدر آدابی دارد که در ادامه خواهید خواند: چهار نماز دو رکعتی مانند نماز صبح به نیت نافله شب،
 
بعد یک نماز دو رکعتی به نیت نماز شفع،
 
بعد یک نماز یک رکعتی به نیت نماز وتر.
 
که مجموعا 11 رکعت می شود.
 
اما چنانچه مایل باشید مطالب بیشتری درباره نماز شب بدانید و برخی از مستحبات و آداب را هم رعایت کنید، مطالب زیر را هم ملاحظه کنید:
 
الف: وقت نماز شب:
 
وقت نماز شب از نصف شب تا اذان صبح است. و نماز شب در سحر از فضیلت بیشتری برخوردار است و تمام ثلث آخر شب سحر محسوب می شود. بهترین وقت سحر هم نزدیک اذان صبح است.
 
ب: رکعات نماز شب:
 
نماز شب یازده رکعت است که 8 رکعت آن(4 نماز دو رکعتی) به نیت نافله شب خوانده می شود مانند نماز صبح و بعد از آن 2 رکعت به نیت نماز شفع می خواند و در آخر هم یک رکعت به نام نماز وتر بجا می آورد.
 
ج: مستحبات نماز شب:
 
مستحب است که در قنوت نماز وتر 70 مرتبه «استغفرالله ربی و اتوب الیه» بگوید و برای 40 مؤمن دعا و استغفار کند و 300 مرتبه «الهی العفو» بگوید و هفت مرتبه «اللهم هذا مقام العائذ بک من النار» بخواند. البته اگر کمتر از این مقدارها هم بگوید، ایرادی ندارد.
 
و: برخی احکام نماز شب:
 
چنانچه مقداری از نماز شب را خوانده باشد و اذان صبح (طلوع فجر) سر رسد، می تواند بقیه نماز شب را هم به نیت اداء، بعد از نماز صبح بخواند.
 
اگر وقت کم باشد می تواند تنها نماز شفع و وتر را بخواند و اگر کمتر وقت داشته باشد، تنها وتر را بخواند.
 
نماز شب را می توان نشسته، خوابیده یا حتی در حال راه رفتن هم خواند.
 
خواندن دو رکعت نافله صبح، قبل از نماز صبح، از شفع و وتر افضل است.
 
(با استفاده از تحریر الوسیله حضرت امام خمینی(ره) ج 1 ص 123 و کتاب خودسازی، تزکیه و تهذیب نفس، آیت الله ابراهیم امینی ص 281 ـ 279)
 
 
 
جهت اطلاعات بیشتر، برخی اطلاعات دیگر، درباره نماز شب نیز، خدمتتان ارائه می گردد:
 
1. فضیلت نماز شب
 
الف: از منظر آیات:
 
 در بین نمازهای مستحبی، نماز شب از فضیلت بیشتری برخوردار است و در قرآن کریم درباره آن تأکید و سفارش بسیار شده است. خدای متعال به پیامبرش می فرماید: «مقداری از شب را برای عبادت و بندگی بیدار باش که این افزون [بر واجب] ویژه توست، امید است پروردگارت، تو را [به سبب این عبادت ویژه] به جایگاهی ستوده برانگیزد.[1]»
 
و در تعریف بندگان خاص الهی می گوید: «کسانی که شب را برای پروردگارشان با سجده و قیام به صبح می رسانند.[2]»
 
و در توصیف مؤمنین می فرماید: «شب ها ملازم بستر و خواب نیستند، بلکه پهلو از بستر خواب جدا کنند و با بیم و امید خدای را بخوانند و از آنچه به آنها دادیم انفاق کنند، پس کسی نمی داند چه نعمتهایی که موجب چشم روشنی آنها می شود و در پاداش اعمالشان ذخیره شده است.[3]»
 
ب: از منظر روایات: رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «خدای متعال به دنیا وحی کرد که خدمتگزارانت را به تعب بینداز و تارکین خودت را خدمت کن هنگامی که بنده خدا در تاریکی شب با پروردگارش خلوت و مناجات می کند، خدا قلبش را نورانی می گرداند، وقتی می گوید: یارب یارب از جانب خدا گفته می شود: لبیک عبدی، هر چه می خواهی طلب کن تا عطا کنم و خدا به فرشتگانش گوید... شما شاهد باشید که بنده ام را آمرزیدم.[4]»
 
و رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمود: «اشراف امت من حاملین قرآن و شب زنده داران هستند.[5]» و فرمود: «آن قدر جبرئیل درباره نماز شب به من سفارش کرد که گمان کردم نیکان امت من شب را نخواهند خوابید.[6]» و باز فرمود: «دو رکعت نماز در وسط شب، از دنیا و آنچه که در آن است؛ نزد من محبوبتر است.[7]»
 
 
 
2. آثار نماز شب در روایات:
 
 امام صادق علیه السلام فرمود: «نماز شب صورت را زیبا و خلق را نیکو و انسان را خوشبو می کند، رزق را زیاد و قرض را ادا می کند و اندوه را برطرف می سازد و چشم را جلا می دهد.[8]»
 
پیامبر عظیم الشأن اسلام فرمود: «نماز شب وسیله ای است برای خوشنودی خدا و دوستی ملائکه، نماز شب سنت و روش پیامبران و نور معرفت و ریشه ایمان می باشد. بدن را آرامش می دهد و شیطان را خشمگین می کند سلاحی بر علیه دشمنان و وسیله ای است برای اجابت دعا و قبول شدن اعمال، روزی انسان را توسعه می دهد، شفیع بین ملک الموت و نمازگزار می شود، چراغ و فرش قبر و جواب(دو فرشته) نکیر و منکر می باشد. در قبر تا قیامت مونس و زائر نمازگزار خواهد بود. نماز بر سرش سایه می افکند، تاجی برسرش و لباسی بر بدنش می گردد، نور پیش رویش، حائل بین او و آتش دوزخ خواهد بود، برای مؤمن حجتی است نزد خدا و وسیله سنگین شدن میزان اعمال و حکم عبور بر صراط و کلید بهشت می باشد زیرا نماز تکبیر است و حمد و ستایش و تسبیح و تمجید و تقدیس و تعظیم و قرائت و دعا و البته بهترین اعمال خواندن نماز در اول وقت آن است.
 

برچسب ها: فرهنگ>دین واندیشه،

تاریخ : شنبه 27 خرداد 1396 | 04:07 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 | 07:04 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
در شب قدر برنامه‌های یک سال هرکس مقدر می‌گردد. در شب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه است به اذن پروردگار، خدمت امام زمان علیه السلام مشرف می‌شوند و مقدرات هر کس را به امام عرضه می‌دارند.
  در متن زیر به اعمال مستحبی شب قدر و فضیلت سوره قدر می‌پردازیم.
شب قدر، شبی است که در تمام سال هیچ شبی به فضیلت آن نمی‌رسد و عمل در شب قدر بهتراز عمل در هزار ماه است.
در شب قدر برنامه‌های یک سال هرکس مقدر می‌گردد. در شب قدر ملائکه و روح که اعظم ملائکه است به اذن پروردگار، خدمت امام زمان علیه السلام مشرف می‌شوند و مقدرات هر کس را به امام عرضه می‌دارند.
 
اعمال شب قدر به دو گونه اعمال مشترک و اعمال مخصوص تقسیم می‌شود.  
 
اعمال مشترک شب‌های قدر
 
 ۱ - مقارن غروب آفتاب شب قدر غسل شود.
 
 ۲ - در شب قدر دورکعت نماز اقامه شود، در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه سوره توحید خوانده شود. بعد از نماز هفتاد بارذکر ” استغفرالله و اتوب الیه” گفته شود.
 
 ۳ - قرآن به سرگرفتن در شب قدر و خدا را به چهارده مصوم سوگند دادن.
 
 ۴ - خواندن زیارت امام حسین علیه السلام در شب قدر.
 
 ۵ - احیای این شبها.
 
 ۶ - یکی دیگر از اعمال شب قدر اقامه صد رکعت نماز به صورت دورکعتی وافضل آن است که درهر رکعت بعد از حمد، ده مرتبه سوره توحید خوانده شود.
 
 ۷ - یکی دیگر از اعمال شب قدر خواندن دعایی از امام زین العابدین علیه السلام که درمفاتیح الجنان آمده است. اللهم انی امسیت لک عبداً…
 
 ۸ - قرائت دعای جوشن کبیر در شب قدر.
 
 ۹ - طلب آمرزش از خدای متعال؛ و در خواست از خدا جهت نیازهای دنیا و آخرت.
 
 ۱۰ - ذکر گفتن و صلوات بر محمد وآل محمد علیهم السلام.
 
اعمال مخصوص شب نوزدهم
 
 ۱ - صد بار ذکر " استغفرالله ربی واتوب الیه ".
 
 ۲ - صد بار ذکر " اللهم العن قتله امیرالمومنین"
 
 ۳ - دعای اللهم اجعل فیما تقضی و تقدر من الامر المحتوم …
 
اعمال مخصوص شب بیست و یکم
 
 ۱ - دعای اللهم صل علی محمد وال محمد و اقسم لی حلما یسد عنی باب الجهل ….
 
 ۲ - لعن بر قاتل امیرالمومنین.
 
 ۳ - زیارت حضرت علی علیه السلام.
 
اعمال مخصوص شب بیست و سوم
 
 ۱ - تلاوت سوره‌های عنکوبت و روم که امام صادق علیه السلام فرمود:: که تلاوت کنند که این دو سوره دراین شب از اهل بهشت است.
 
 ۲ - قرائت سوره‌های ….
 
 ۳ - هزار مرتبه سوره قدر.
 
 ۴ - خواندن و تکرار دعای اللهم کن لولیک حجه ابن الحسن ….
 
 ۵ - دعای اللهم امددلی فی عمری واوسع لی فی رزقی ….
 
 ۶ - تلاوت قرآن کریم به هر مقدار که توانستی.
 
 ۷ - دعاوی ” یا باطنا فی ظهوره و یا ظاهراً فی بطونه….

ادامه مطلب برچسب ها: فرهنگ>دین واندیشه،

تاریخ : پنجشنبه 25 خرداد 1396 | 04:08 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
 در حاشیه صعودتیم ملی به جام جهانی...

 


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > طرح،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 04:14 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 04:08 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به‌مناسبت فرارسیدن شبهای قدر در ماه مبارک رمضان، بیست جمله برگزیده از رهبر انقلاب درباره اهمیت و اعمال شبهای قدر منتشر میکند.
۲۰ جمله از رهبر انقلاب درباره «شبهای قدر»
   پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به‌مناسبت فرارسیدن شبهای قدر در ماه مبارک رمضان، بیست جمله برگزیده از رهبر انقلاب درباره اهمیت و اعمال شبهای قدر منتشر میکند.
 
[*]  در ماه رمضان - در همۀ روزها و شبها - دلهایتان را هرچه می‌توانید با ذکر الهی نورانیتر کنید، تا برای ورود در ساحت مقدس لیلةالقدر آماده شوید. 1376/09/05
 
[*]  شب قدر، شب عجیبی است؛ بهتر از هزار ماه، نه برابر آن؛ «خیر من الف شهر». هزار ماه زندگی انسان، چقدر می‌تواند برکات به وجود آورد و جلب رحمت و خیر کند! این یک شب، بهتر از هزار ماه است. این، خیلی اهمیت دارد. 1375/11/12
 
[*]  شبی که فرشتگان، زمین را به آسمان متصل می‌کنند، دلها را نورباران و محیط زندگی را با نور فضل و لطف الهی منور می‌کنند. 1376/09/05
 
[*]  تنزل ملائکه‌ی الهی و تنزل روح در شب قدر اتفاق افتاده است یا می‌افتد. خوشابه‌حال کسانی‌که با فرود فرشتگان الهی توانستند روح خود را فرشته‌گون کنند. حضور ملائکه‌ی الهی در روی زمین و در میان ما باید بتواند ما را به نزدیک شدن به خلق و خوی فرشته‌گون کمک کند. 1383/08/15
 
[*]  شب قدر، شبی است که خدای متعال آن را به عنوان سلام دانسته است. سلام، هم به معنی درود و تحیت الهی بر انسانهاست، هم به معنای سلامتی، صلح و آرامش، صفا میان مردم، برای دلها و جانها و جسمها و اجتماعات است. 1376/10/26
 
[*]  در حقیقت از شب قدر، انسان مومن روزه‌دار، سال نویی را آغاز میکند. در شب قدر تقدیر او در دوران سال برای او از سوی کاتبان الهی نوشته میشود. انسان وارد یک سال نو، مرحله‌ی نو و در واقع یک حیات نو و ولادت نو میشود. 1388/06/29
 
[*]  روزه‌ی این ماه، عبادات این ماه، اعمال شبهای قدر در این ماه و تلاوت قرآن، یکی از مهمترین آثارشان، این است که دل ما، دلهای پرهیزگار و با تقوا بشود. 1385/07/21
 
[*]  شب قدر را قدر بدانید و آن را به دعا و توجه و تفکر و تامل در آیات خلقت و تامل در سرنوشت انسان و آنچه که خدای متعال از انسان خواسته است و بی‌اعتباری این زندگی مادی و این‌که همه‌ی این چیزهایی که می‌بینید، مقدمه‌ی آن عالمی است که لحظه‌ی جان دادن، دروازه‌ی آن عالم است، بگذرانید. 1375/11/12
 
[*]  شبهای قدر را قدر بدانید و برای مسائل کشور، مسائل خودتان، مسائل مسلمین و مسائل کشورهای اسلامی دعا کنید. 1376/10/26
 
[*]  شب قدر، فرصتی برای مغفرت و عذرخواهی است. از خدای متعال عذرخواهی کنید. حال که خدای متعال به من و شما میدان داده است که به سوی او برگردیم، طلب مغفرت کنیم و از او معذرت بخواهیم. 1376/10/26
 
[*]  قدر لیله‌القدر را باید دانست، ساعات آن را باید مغتنم شمرد و کاری کرد که ان‌شاالله قلم تقدیر الهی در شبهای قدر برای کشور عزیز و آحاد ملت ما تقدیری آن‌چنان که شایسته‌ی مردم مومن و عزیز ماست، رقم بزند. 1382/08/23
 
[*]  ما باید امیدوار باشیم، دعا کنیم و بکوشیم از این شبها برای عروج معنوی خود استفاده کنیم؛ چون نماز معراج و وسیله‌ی عروج مومن است. دعا هم معراج مومن است، شب‌قدر هم معراج مومن است. 1383/08/15
 
[*]  کاری کنیم عروج کنیم و از مزبله مادی که بسیاری از انسانها در سراسر دنیا اسیر و دچار آن هستند، هرچه می‌توانیم، خود را دور کنیم. دلبستگی‌ها، بدخلقی‌ها، روحیات تجاوزگرانه، افزون‌خواهانه و فساد و فحشا و ظلم، مزبله‌های روح انسانی است. این شبها باید بتواند ما را هرچه بیشتر از اینها دور و جدا کند. 1383/08/15
 
[*]  احیا برای دعا و توسل و ذکر است. نماز هم - که در شب‌های قدر یکی از مستحبات است - در واقع مظهر دعا و ذکر است. 1384/07/29
 
[*]  در ساعت‌های کیمیایی لیله‌القدر، بنده‌ی مومن باید حداکثر استفاده را بکند. بهترین اعمال در این شب، دعاست. 1384/07/29
 
[*]  اگر معانی دعاها را انسان بداند، بهترین کلمات و بهترین خواسته‌ها در همین دعاها و شبهای ماه رمضان و شبهای احیاء و دعای ابی‌حمزه و دعاهای شبهای قدر است. اگر کسی معانی این دعاها را نمیداند، با زبان خودتان دعا کنید؛ خودتان با خدا حرف بزنید. 1387/06/29
 
[*]  مناسبت شب قدر، یکی مناسبت دعا و تضرع و توجه به پروردگار است که ماه رمضان بخصوص شبهای قدر، بهار توجه دلها و ذکر و خشوع و تضرع است. ثانیاً بهانه و مناسبتی است برای اینکه دلهایمان را با مقام والای امیر مؤمنان و سرور متقیان عالم قدری آشنا کنیم و درس بگیریم. 1387/06/29
 
[*]  در شب قدر مشکلات عمومی مسلمین، مشکلات کشور، مشکلات شخصی‌تان و مشکلات دوستان و برادرانتان را با خدای خودتان مطرح کنید. از خدای متعال توجّه بخواهید؛ از خدای متعال مغفرت بخواهید؛ از خدای متعال انابه و حال و توجّه بخواهید.1371/01/07
 
[*]  شب قدر را قدر بدانید. شب بسیار مهمی است؛ شب بسیار عزیزی است. به ولیّ‌عصر، ارواحنافداه، توجّه کنید؛ به در خانه خدا - مسجد - بروید و به برکت امام زمان از خدای متعال خواسته‌هایتان را بگیرید. 1371/01/07
 
[*]  کشورهای اسلامی چقدر مشکلات دارند! حلّ آن مشکلات را از خدا بخواهید. برای همه انسان‌ها دعا کنید. برای هدایت انسان‌ها، برای خودتان، برای زندگی‌تان، برای مسؤولین‌تان، برای کشورتان، برای گذشتگان‌تان و برای آن چیزی که میخواهید خدای متعال به شما بدهد، دعا کنید. این ساعات و دقایق را قدر بدانید. 1376/10/26
 
پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

برچسب ها: سیاست>امام ورهبری،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 04:06 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
برنامه غذایی در ماه مبارک رمضان نباید نسبت به قبل خیلی تغییر کند و در صورت امکان باید ساده باشد. همچنین باید طوری تنظیم شود که بر روی وزن طبیعی تاثیر زیادی نداشته باشد.
توصیه های سلامتی در ماه رمضان برنامه غذایی در ماه مبارک رمضان نباید نسبت به قبل خیلی تغییر کند و در صورت امکان باید ساده باشد. همچنین باید طوری تنظیم شود که بر روی وزن طبیعی تاثیر زیادی نداشته باشد.

با توجه به ساعات طولانی گرسنگی در روز (به خصوص در فصل بهار و تابستان)، باید غذاهایی را مصرف کرد که به کندی هضم می شوند (مانند غذاهای حاوی فیبر زیاد). غذاهای دیرهضم معمولا 8 ساعت در دستگاه گوارش می مانند، در حالی که غذاهای زود هضم فقط 3 تا 4 ساعت در معده باقی می مانند و فرد خیلی زود احساس گرسنگی خواهد کرد.
 
غذاهای دیرهضم

(کربوهیدرات های پیچیده):

حبوبات و غلات مانند جو، گندم، جو دوسر، لوبیا، عدس، آرد سبوس دار، برنج با پوست.

غذاهای زودهضم

(کربوهیدرات تصفیه شده):

غذاهایی که حاوی قند و آرد سفید هستند.

غذاهای حاوی فیبر:

گندم سبوس دار، غلات و حبوبات، انواع سبزی (لوبیای سبز، نخود، ذرت، اسفناج، برگ چغندر)، میوه های با پوست، میوه خشک شده (برگ زردآلو، انجیر، آلو خشک، بادام)

غذاهای مصرفی باید در حالت تعادل با یکدیگر باشند و از همه گروه های غذایی مانند میوه، سبزیجات، گوشت و مرغ و ماهی، نان و غلات و گروه شیر و لبنیات باید در برنامه غذایی وجود داشته باشد. مثلا غذاهای سرخ شده باید به مقدار کم مصرف شوند؛ زیرا باعث عدم هضم، سوزش سردل و اختلال در وزن مناسب می شوند.

خوراک های مناسب

* حلیم: یک منبع عالی پروتئین بوده و از غذاهایی است که دیر هضم می شود.

* خرما: منبع عالی قند، فیبر، کربوهیدرات، پتاسیم و منیزیم است.

* بادام: غنی از املاح به ویژه کلسیم و فیبر است.

* موز: منبع غنی پتاسیم، منیزیم و کربوهیدرات است.

* آب یا آب میوه: مصرف زیاد آنها در فاصله بین افطار و زمان خواب باعث تامین آب مورد نیاز بدن می شود.

موارد پرهیز:

غذاهای سرخ کردنی و چرب
غذاهای حاوی قند زیاد
خوردن غذای زیاد به خصوص هنگام سحر
خوردن چای زیاد هنگام سحر (باعث افزایش ادرار شده و از این طریق نمک های معدنی که در طول روز بدن به آنها نیاز دارد، دفع می شوند.)
سیگار: اگر نمی توانید کشیدن سیگار را یکدفعه قطع کنید، از چند هفته قبل از ماه رمضان مصرف آن را به تدریج کاهش دهید.

مشکلات سلامتی، علل و درمان آن

ضعف (افت فشار خون):

علایم:

افزایش تعریق، ضعف، خستگی، کاهش انرژی، سرگیجه به خصوص هنگام برخاستن، ظاهر رنگ پریده و احساس افتادن که این علائم بیشتر هنگام بعدازظهر اتفاق می افتد.

علت:

مصرف کم مایعات و کاهش مصرف نمک

درمان:

به مکان های گرم نروید. مصرف نمک و مایعات را افزایش دهید.

هشدار:

افت فشار خون باید با گرفتن فشار خون در هنگام بروز علائم تایید شود. افراد دارای فشار خون بالا ممکن است در طول ماه رمضان نیاز به تنظیم مجدد داروهای خود توسط پزشک داشته باشند. 

سردرد

علت:

عدم مصرف کافئین و تنباکو، انجام کار زیاد در طول روز، کم خوابی، گرسنگی که معمولا در طول روز بیشتر شده و در انتهای روز بدتر می شود. سردرد وقتی با افت فشار خون همراه شود، می تواند منجر به سردرد شدید و حالت تهوع قبل از افطار شود.

درمان:

در طول یک تا دو هفته قبل از ماه رمضان به تدریج مصرف کافئین و تنباکو را قطع کنید. چای سبز ممکن است جایگزین خوبی باشد. همچنین برنامه خود را در طول ماه رمضان به صورتی ترتیب دهید تا خواب کافی داشته باشید.

کاهش قند خون

علایم:

ضعف، سرگیجه، خستگی، کاهش تمرکز، تعریق زیاد، لرزش بدن، عدم توانایی برای انجام فعالیت های بدنی، سردرد و تپش قلب.

علت در افراد غیر دیابتی:

مصرف زیاد قند مثل کربوهیدرات های تصفیه شده به خصوص در هنگام سحر باعث می شود که بدن مقدار زیادی انسولین تولید کرده و باعث افت قند خون شود.

درمان:

خوردن غذا هنگام سحر و کاهش مصرف نوشیدنی ها و غذاهای حاوی قند.

هشدار:

ممکن است افراد دیابتی به تنظیم مجدد داروهای خود در ماه رمضان احتیاج داشته باشند و باید با پزشک خود مشورت کنند.

انقباضات عضلانی

علت:

مصرف کم غذاهای حاوی کلسیم، پتاسیم و منیزیم.

درمان:

خوردن غذاهای غنی از املاح بالا مانند سبزیجات، میوه ها، شیر و لبنیات، گوشت و خرما.

هشدار:

افراد دارای فشار خون بالا و افراد دچار سنگ کلیه، باید با پزشک خود مشورت کنند.

برچسب ها: فرهنگ>دین واندیشه،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 04:06 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: آمریکایی‌ها با اعمال فشار به دنبال زمینه سازی برای ورود به جنگ با جمهوری اسلامی ایران هستند؛ به عبارت دیگر آنها خواهان تضعیف ایران هستند تا بتوانند در صورت موفق شدن در تضعیف ایران، جنگی را علیه ما آغاز کنند.

آمریکایی‌ها به دنبال زمینه سازی برای ورود به جنگ با ایران هستندسردار یدالله جوانی مشاور عالی نماینده ولی‌ فقیه در سپاه  درباره طرح تشدید تحریم‌های ایران به بهانه تقویت سامانه‌های دفاعی کشورمان اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران بارها اعلام کرده است که سیاست‌های دفاعی و افزایش توانمندی‌های دفاعی خود هیچ ارتباطی به نگاه‌های بیرونی ندارد، چون جمهوری اسلامی همواره در معرض تهدیدات دشمنان خود بوده و بر اساس دکترین امنیتی و سیاست دفاعی خودش مسیر توسعه قدرت را دنبال کرده، لذا این مسیر قطعا تحت تاثیر هیچ موضوعی متوقف نمی‌شود و حرکت در این مسیر ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در تلاش هستند تا با فضاسازی، اعمال فشارها و تهدیدها، سیاست دفاعی جمهوری اسلامی ایران را تحت تاثیر قرار دهند، افزود: این در صورتی‌ است که مقامات جمهوری اسلامی و مقامات عالی رتبه نظامی ما بارها اعلام کردند سیاست‌های دفاعی و برنامه‌های نظامی ما در مسیر خودش حرکت خواهد داشت و ما تحت تاثیر هیچ موضوعی به دنبال محدود سازی توان دفاعی خود نیستیم چون این جزو حقوق طبیعی کشورمان است که حق دفاع از خودش را همواره محفوظ بدارد و در راستای این حق، تقویت بنیه دفاعی را دنبال کند.

سردار جوانی ادامه داد: اساسا هیچ کشور و ملتی بر روی قدرت دفاعی خود تحت فشارهای بیرونی معامله‌ای انجام نمی‌دهد و سیاست‌های دفاعی خودش را تابع تهدیدهایی که برای محدود سازی انجام می‌شود، قرار نمی‌دهد.

وی اضافه کرد: ایران حرکتی که دارد هم بر اساس حقوق بین‌الملل قابل دفاع است و هم مبنای دینی و اعتقادی دارد و هم اینکه امروزه ملت ایران دنبال این است که از طریق قوی شدن و قدرتمند شدن، امنیت خود را محفوظ بدارد چون در شرایطی که بیگانگان کشور ما را تهدید می‌کنند، امنیت با یک راه به دست می‌آید و آن هم قوی و قدرتمند بودن است.

مشاور نماینده ولی فقیه در سپاه همچنین بیان کرد: بر این اساس برنامه‌های دفاعی جمهوری اسلامی کشورمان در راستای تامین امنیت و بالا بردن قدرت دفاع و نیز جلوگیری از جنگ است، چراکه آمریکایی‌ها با اعمال فشار به دنبال زمینه سازی برای ورود به جنگ با جمهوری اسلامی ایران هستند؛ به عبارت دیگر آنها خواهان تضعیف ایران هستند تا بتوانند در صورت موفق شدن در تضعیف ایران، جنگی را علیه ما آغاز کنند.

وی با بیان اینکه تنها راه جلوگیری از جنگ این است که قدرت دفاعی خودمان را افزایش دهیم، گفت: هر نوع اقدامی در راستای تقویت بنیه دفاعی، نتیجه آن جلوگیری از جنگ است.


برچسب ها: دفاعی و امنیتی >> دفاعی،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 04:03 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
در بحث مبارزه با آسیب‌های اجتماعی لازم است هر آن‌جایی که نهادهای مسئول در میدان حضور دارند، هسته‌های فکری و فرهنگی همراه با آنان حرکت کنند و آنجایی که نهادهای مسئول به هر دلیلی اختلال دارند، باید با فکر و عمل به درمان درد جامعه بپردازند.
مبارزه با آسیب‌های اجتماعی با فرمان آتش به اختیار

 رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیری که با دانشجویان داشتند، خطاب به تمامی هسته‌های فکری، فرهنگی و عملیِ جهادی در سرتاسر کشور فرمودند که هر کدام کار کنید و این فضا را به میدان جنگ تشبیه کردند و عنوان «آتش به اختیار» بر آن نهادند و افزودند: در جنگ، قرارگاه مرکزی وجود دارد که دستور می‌دهد، امّا اگر چنانچه رابطه‌ی قرارگاه ‌قطع شد یا قرارگاه عیبی پیدا کرد، اینجا فرمانده دستورِ آتش‌به‌اختیار می‌دهد. خب شما افسرهای جنگ نرمید -قرار شد شما افسران جوان جنگ نرم باشید- آنجایی که احساس می‌کنید دستگاه مرکزی اختلالی دارد و نمی‌تواند درست مدیریّت کند، آنجا آتش ‌به ‌اختیارید؛ یعنی باید خودتان تصمیم بگیرید، فکر کنید، پیدا کنید، حرکت کنید و اقدام کنید.

پیش از ورود به بحث باید عنوان کرد همانطور که از مفهوم نظامی آتش به اختیار می‌توان استنباط کرد و رهبری نیز تاکید کردند، فرد آتش به اختیار پیش از هر حرکت و فرمانی باید فرمانده و افسر باشد. یعنی در آن حوزه به سطحی از فکر و عمل رسیده باشد که بتواند در چارچوب‌های اختیاری خود اقدام و عملی انجام دهد و بدون شک انجام عملی غیر علمی و خارج از چارچوب و قواعد، مغایر با فرمان آتش به اختیاری است. در میدان جنگ، فرمانده‌ آتش خود را با شناخت علیه دشمن و مواضعشان به کار می‌گیرد.

یکی از موضوعات مهم جامعه که در سالیان گذشته مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی قرار گرفته است، «آسیب‌های اجتماعی» می‌باشد. وضعیت آسیب‌های اجتماعی گرچه بحرانی نیستند اما در شان نظام جمهوری اسلامی نیز نیستند؛ از این رو جلسات بسیاری با حضور رهبر معظم انقلاب برگزار و ماموریت‌هایی به نهادهای مختلف کشور واگذار شده است. حل پنج اولویت مهم در بحث آسیب‌های اجتماعی یعنی طلاق، اعتیاد، مفاسد اخلاقی، بیکاری و حاشیه‌نشینی علاوه بر تلاش همگانی نیازمند عزم ملی است و در این میان هسته‌های فکری و فرهنگی نیز می‌توانند بسیار موثر و نقش آفرین باشند. این هسته‌ها تا مادامی که مراکز مهم تصمیم‌گیرنده در میدان عمل حضور دارند و دستگاه‌ها نقش آفرینی می‌کنند باید در ارتباط با آنان به فعالیت‌های جهادی خود بپردازند. به طور مثال در بحث مبارزه با مواد مخدر، ستاد مبارزه با مواد مخدر اقداماتی را در جهت ارتباط و بهره‌برداری از مراکز مردم نهاد انجام داده است که حتی این ستاد بنا دارد به تقویت این مراکز بپردازد. لذا در اینجا هسته‌های فکری و فرهنگی موظف هستند، با هماهنگی و به صورت جهادی عمل کنند.

اما در برخی معضل‌ها، ممکن است سیستم‌های مرکزی دچار اختلالاتی باشند و نتوانند با این گروه‌ها و هسته‌ها ارتباط برقرار کنند، در اینجا آن افراد متخصص و توانمند طبق احساس تکلیفی که دارند باید وارد عمل شوند و خود اقدام کنند. فعالیت‌های محرومیت‌زدایی در روستاهای دور افتاده، ایجاد اشتغال برای روستائیان و مناطق محروم و حتی ایجاد یک راه روستایی برای انتقال محصولات روستائیان به شهرها جهت فروش و کسب درآمد، تمامی حرکت‌های خودجوشی هستند که طی سالیان گذشته توسط گروه‌های جهادی بسیاری انجام شده و باید تقویت شوند. این اقدامات در راستای رفع بیکاری است؛ بیکاری که یک آسیب اجتماعی است و ریشه اقتصادی دارد. امروز اولویت اول کشور اقتصاد است و بسیاری از آسیب‌های اجتماعی نیز ناشی از اقتصاد هستند.

در بحث دیگر آسیب‌های اجتماعی نیز نیاز است، هسته‌های اندیشه ورز، وارد عمل شوند. موضوع طلاق، نیازمند درمان از مبدا و خانواده است و بدون شک کارشناسان خانواده، جامعه شناسان و روانشناسان در این مساله نقش مهمی دارند و می‌توانند از وقوع طلاق و یا ایجاد پیوندهایی که منجر به طلاق می‌شوند، جلوگیری کنند و در نگاه ایجابی به تقویت جایگاه خانواده بپردازند و با ارائه آموزش‌های صحیح، زندگی کردن خوب را به مردان و زنان بیاموزند.

البته نباید فراموش کرد که دولت و نهادهای مسئول به عنوان مسئولیتی که دارند باید وظایف خود را انجام بدهند، اما حال اگر به هر دلیلی نهادی وظیفه خود را انجام نداد، کارشناسان و متخصصان نباید منتظر بمانند و باید به داد جامعه برسند.


برچسب ها: اجتماعی >> اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 04:02 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
پیشواى دوم جهان تشیع، اولین ثمره زندگى مشترك على علیه السلام و فاطمه علیهاالسلام در نیمه ماه مبارك رمضان سال سوم هجرى در «مدینة الرسول » دیده به جهان گشود.
فضائل امام حسن مجتبی علیه السلام وقتى خبر ولادت امام مجتبى به گوش پیامبر گرامى اسلام رسید، شادى و خوشحالى در رخسار مبارك آن حضرت نمایان شد. مردم شادى كنان مى آمدند و به پیامبر صلى الله علیه و آله و على و زهرا علیهماالسلام تبریك مى گفتند، رسول خدا در گوش راستش اذان و در گوش چپش اقامه گفت.
 
پیامبراكرم صلى الله علیه و آله در روز هفتم ولادت، گوسفندى را عقیقه ( و قربانى) كرد و در هنگام كشتن گوسفند، این دعا را خواند: « بسم الله عقیقة عن الحسن، اللهم عظمها بعظمة و لحمها بلحمه شعرها بشعره . اللهم اجعلها وقاء لمحمد و آله (3)؛ بنام خدا، [این] عقیقه اى است از جانب حسن، خدایا! استخوان عقیقه در مقابل استخوان حسن، و گوشتش در برابر گوشت او . خدایا! عقیقه را وسیله حفظ محمد و آل محمد قرار ده .»
 
سپس پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله موهاى سر او را تراشید و فاطمه زهرا علیهاالسلام هم وزن آن به مستمندان «درهم » نقره سكه دار انفاق نمود. (4) از این تاریخ آیین عقیقه و صدقه به وزن موهاى سر نوزاد مرسوم شد .
 
حسن بن على، هفت سال در دوران جدش زندگى كرد و سى سال از همراهى پدرش امیرمؤمنان برخوردار بود. پس از شهادت پدر( در سال 40 هجرى) به مدت 10 سال امامت امت را به عهده داشت و در سال 50 هجرى با توطئه معاویه بر اثر مسمومیت در سن 48 سالگى به درجه شهادت رسید (5) و در قبرستان «بقیع » در مدینه مدفون گشت .
 
به بهانه ولادت آن بزرگوار، در این مقاله برآنیم كه گوشه هایى از فضائل و مناقب ایشان را بیان كنیم .
 
فضائل امام حسن علیه السلام
 
سیوطى در تاریخ خود مى نویسد: «كان الحسن رضى الله عنه له مناقب كثیرة، سیدا حلیما، ذا سكینة و وقار و حشمة، جوادا، ممدوحا(6)؛ حسن [بن على داراى امتیازات اخلاقى و فضائل انسانى فراوان بود، او [شخصیتى ] بزرگوار، بردبار، با وقار، متین، سخاوتمند، و مورد ستایش بود.»
 
البته سبط اكبر پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله باید چنین باشد، چرا كه متقین باید داراى فضائل باشند. امام على علیه السلام فرمود: « فالمتقون هم اهل الفضائل (7)؛ پرهیزکاران، اهل فضائل هستند.»
 
در ذیل برخى از فضائل آن حضرت را بر مى شمریم .
 
1- محبوب رسول خدا صلى الله علیه و آله
 
از راه هاى شناخت عظمت و برترى یك انسان این است كه محبوب انسان هاى برتر و با فضیلت باشد. در عالم هستى برتر از خاتم پیامبران صلى الله علیه و آله نداریم و حسن بن على علیهماالسلام سخت محبوب پیغمبر گرامى اسلام بود و این محبت و دوستى را در گفتار و كردار خویش ظاهر، و به اصحاب خود مى فهماند. بخارى از ابى بكر نقل مى كند كه گفت: «رایت النبى صلى الله علیه و آله على المنبر والحسن بن على معه وهو یقبل على الناس مرة و ینظر الیه مرة و یقول: ابنى هذا سید(8)؛ دیدم نبى اكرم صلى الله علیه و آله را كه بر فراز منبر بود، و حسن بن على هم با او بود. او گاهى به مردم رو مى كرد و گاهى به حسن، و مى فرمود: این فرزند من [سید و] آقاست .» و مى فرمود: «من احب الحسن والحسین فقد احبنى ومن ابغضهما فقد ابغضنى (9)؛ هر كه حسن و حسین را دوست بدارد، مرا دوست دارد، و هر كه با آن دو دشمنى كند با من دشمنى كرده است.»
 
در این حدیث علاوه بر محبوبیت امام حسن علیه السلام در نزد رسول خدا صلى الله علیه و آله كه خود نشانه فضیلت است، محبت او و برادرش حسین علیه السلام معیار فضیلت و خوبى ها قرار داده شده است، چنان كه دشمنى آن دو، نشانه مبغوضیت نزد رسول خدا و پلیدى است.
 
پیامبر اكرم صلى الله علیه و آله در جاى دیگرى فرمود: «هما سیدا شباب اهل الجنة و هما ریحانتى (10)؛ آن دو (حسن و حسین) آقاى جوانان بهشت و ریحانه من هستند.»
 
2- عبادت و خوف از خدا
 
بندگى رمز پیشرفت اولیاء الهى و زمینه ساز رسیدن به اوج كمالات و فتح قله سعادت است. با عبادت، انسان محبوب خدا شده و به او تقرب مى یابد .
 
اگر ایوب و داوود و دیگر پیامبران الهى مدال افتخار دارند، به خاطر بندگى خداست كه خداوند با عبارت «نعم العبد» (11) آنان را ستوده است . و اگر خضر نبى علم لدنى داشت و پیغمبر اولوالعزمى همچون موسى علیه السلام شاگردى او مى كرد و جدایى از او را تلخ ترین حادثه زندگى مى دانست، در اثر بندگى او بود . قرآن كریم نام حضرت خضر را نیاورد بلكه فرمود: «فوجدا عبدا من عبادنا» (12)؛ « بنده اى از بندگان ما را یافتند.» كه نشان دهنده مقام بندگى و عبودیت در پیشگاه خداوند است . و اگر پیامبر خاتم، محمد مصطفى صلى الله علیه و آله به اوج قله مكاشفه و دریافت آخرین دین الهى دست یازید، بر اثر بندگى بود، از این رو در شبانه روز حداقل ده نوبت عرضه مى داریم: «اشهد ان محمدا عبده ورسوله؛ شهادت مى دهم كه محمد صلى الله علیه و آله بنده و رسول خداست.» خداوند هدف از آفرینش انسان را بندگى مى داند و مى فرماید: «ما خلقت الجن والانس الا لیعبدون » (13)؛ «من جن و انس را نیافریدم جز براى این كه عبادت كنند.»
 
راستى بندگى چه اكسیرى است كه در دسترس همگان قرار دارد، ولى اكثر مردم از آن بى خبر و نسبت به آن بى توجه اند . در حالى كه تمام عزت ها، سربلندى ها و افتخارها، زیر سایه بندگى است .
 
امام مجتبى علیه السلام مى فرماید: «اذا اردت عزا بلا عشیرة، وهیبة بلا سلطان فاخرج من ذل معصیة الله الى عز طاعة الله (14)؛ هر گاه اراده عزتى بدون دار و دسته، و هیبتى بدون سلطنت داشتى، از خوارى معصیت الهى بیرون آمده، به سوى عزت طاعت خداوند رو كن.»
از مصادیق كامل بندگان مقرب الهى، امام حسن مجتبى علیه السلام است كه در تمام حالات رو به سوى خدا داشت، خود را در محضر او مى دید و خوف عظمت الهى سراسر وجود او را پر كرده، و تمام هستى او را فرا گرفته بود.

ادامه مطلب برچسب ها: فرهنگ>دین واندیشه،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:59 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
یکی از خواص مهم خاکشیر کمک به خوب کار کردن دستگاه گوارش است، به این ترتیب که، خاکشیر یخ مال در آب سرد به دلیل اینکه کیفیت قابض پیدا می‌کند و یک داروی ضد اسهال است، اما خاکشیر در آب جوش به دلیل اینکه لینت را افزایش می‌دهد، یک داروی ضد یبوست است.
خواص شگفت انگیز خاکشیرهمه ی ما با شربت خاکشیر خاطره های زیادی داریم. چه برای درمان دل درد های کودکانه هایمان، هم برای گرمازدگی های در سفرمان و هم برای خنک شدن در تابستان از شربت خاکشیر زیاد استفاده کرده ایم.

طریقه و میزان مصرف خاکشیر:

خیسانده:

خاکشی را در آب سرد برای چندین ساعت بخیسانید و میل کنید.

جوشانده:

خاکشی را به مدت ۱۰ دقیقه با آب بجوشانید و پس از سرد شدن مخلوط را میل نمایید.

ضماد:

برای رفع زخم، جراحات و رفع ورم ها، خاکشی را کوبیده و به صورت ضماد درآورید. ضماد به صورت موضعی مورد استفاده خواهد بود.
 
 خواص شگفت انگیز خاکشیر

خاکشیر و لاغری (نسخه درمانی برای لاغر شدن)

یکی از خواص مهم خاکشیر کمک به خوب کار کردن دستگاه گوارش است، به این ترتیب که، خاکشیر یخ مال در آب سرد به دلیل اینکه کیفیت قابض پیدا می‌کند و یک داروی ضد اسهال است، اما خاکشیر در آب جوش به دلیل اینکه لینت را افزایش می‌دهد، یک داروی ضد یبوست است.

برای رژیم لاغری با خاکشیر، بایستی یک قاشق غذاخوری خاکشیر را بشویید و در یک لیوان آب ولرم حل کنید، به آن مقداری شکر یا نبات سفید اضافه کرده و هر روز صبح ناشتا، آن را بنوشید و این کار را مدتی ادامه دهید. خواهید دید بسیاری از مشکلات گوارشی شما بر طرف شده، باعث کاهش وزن و لاغری بدن به مرور زمان و رسیدن به وزن ایده‌ال خواهد گردید، ضمن اینکه از خواص فراوان خاکشیر بر سلامت و تندرستی بدن نیز بهره‌مند خواهید شد.

خاکشیر و چاقی (نسخه درمانی برای چاق شدن)

خوردن خاکشیر با شیر صبح ناشتا معده را تقویت نموده و اشتها را زیاد می‌کند و به درمان لاغری و افزایش وزن کمک می‌کند. به این ترتیب می‌توانید با نوشیدن این خاکشیر صبح ناشتا به درمان لاغری و افزایش وزن خود به مرور زمان کمک کنید. به اعتقاد درمانگران درصورتی که شیر تازه و طبیعی باشد میزان تاثیرگذاری این نسخه بیشتر می‌شود، بنابراین افرادی که به شیر طبیعی دسترسی دارند بهتر است از شیر طبیعی و روستایی استفاده کنند.

نحوه مصرف خاکشیر با آب داغ و عسل

دو قاشق غذاخوری خاکشیر را با یک لیوان آب­جوش مخلوط کرده و درب آن را بگ بعد از ده دقیقه بگذارید و آن را بنوشید و مدتی به این کار مداومت کنید. این کار در درمان یبوست نقش اساسی ایفا می کند. ده دقیقه قبل از نوشیدن، مقداری عسل به آن بزنید.

نسخه رنگ موی طبیعی با خاکشیر نحوه مصرف خاکشیر و دفع سنگ کلیه نحوه مصرف خاکشیر برای بهبود جوش صورت نحوه مصرف خاکشیر با سکنجبین نحوه مصرف خاکشیر با آب داغ و عسل میزان مصرف خاکشیر مصرف خاکشیر و درمان عفونت خاکشیر و لاغری خاکشیر و گرمازدگی خاکشیر و فشار خون خاکشیر و چاقی خاکشیر و اسهال بخور خاکشیر برای درمان سرخک نسخه رنگ موی طبیعی با خاکشیر نحوه مصرف خاکشیر و دفع سنگ کلیه نحوه مصرف خاکشیر برای بهبود جوش صورت نحوه مصرف خاکشیر با سکنجبین نحوه مصرف خاکشیر با آب داغ و عسل میزان مصرف خاکشیر مصرف خاکشیر و درمان عفونت خاکشیر و لاغری خاکشیر و گرمازدگی خاکشیر و فشار خون خاکشیر و چاقی خاکشیر و اسهال بخور خاکشیر برای درمان سرخک

بخور خاکشیر برای درمان سرخک و آبله مرغان

مصرف شربت خاکشیر در کودکان مبتلا به سرخک و آبله مرغان، باعث کاهش حرارت درونی و خارش برون ریزی های پوستی در آنها می گردد. این شربت روزانه ۳-۴ لیوان خورده شود. برای رفع خارش و سوزش پوست کودک در این بیماری ها، خاکشیر را بر روی زغال ریخته و با دود حاصله، بدن کودک را بخور دهید.

نحوه مصرف خاکشیر با سکنجبین (مخلوط با آب سرد)

در این حالت از قبل خاکشیر را می شوییم و سپس به ترکیب سکنجبین و آب سرد اضافه می کنیم. کیفیت خاکشیر در این حالت دفع کنندگی عالی صفرای کبد است. (خاکشیر ۲- ۳ قاشق غذاخوری و سکنجبین ۳- ۴ قاشق غذاخوری با آب سرد)

نحوه مصرف خاکشیر برای ضد صفرا

    با شربت آبلیمو (با کمی شکر شیرین شده)
    با آب هندوانه

مصرف خاکشیر و درمان عفونت

خاکشیر را سوزانده و از دود حاصل از آن به صورت موضعی برای ضد عفونی و همچنین تسکین درد دندان استفاده می کنیم. حتی برای زخم های عفونی نیز می توان از این حالت خاکشیر بهره برد.

نحوه مصرف خاکشیر برای بهبود جوش صورت

مخلوط ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر با عرق شاه‌تره و عرق کاسنی ترکیب خوبی برای درمان جوش‌های صورت است. برای استفاده از این مخلوط کافی است یک استکان از هر یک از عرق‌های گیاهی شاه‌تره و کاسنی را با هم مخلوط کرده و آن را با ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر ترکیب کنید.

 این نوشیدنی برای درمان گرفتگی صدا هم استفاده می شود. مدت درمان با این نسخه دست‌کم ۳ هفته است
 
نحوه مصرف خاکشیر و کنترل فشار خون

برای این منظور کافی است یک لیوان خاکشیر را به‌ خوبی بکوبید و آن را به‌صورت پودری نرم درآورید، سپس در ظرفی ریخته و به مرور به آن آب اضافه کنید تا خمیری یک دست به دست آید.

می‌توانید در هفته یک تا دوبار این مرهم را روی پاهایتان بمالید و شب تا صبح با آن بخوابید. این مرهم به شما کمک می‌کند تا بهتر بتوانید فشارخون خود را کنترل کنید. بهتر است نوبت اول استفاده از خمیر در طول روز باشد.

نحوه مصرف خاکشیر و دفع سنگ کلیه

برای تهیه این نسخه خانگی کافی است ۳ قاشق غذا خوری ترنجبین را در یک لیوان آب به‌ مدت ۵ ساعت خیسانده و پس از این مدت آن را صاف کنید. سپس ترنجبین صاف کرده را با ۲ قاشق غذاخوری خاکشیر مخلوط کرده و آن را میل کنید. نوشیدن این مخلوط به‌صورت روزانه به دفع سنگ کلیه کمک می‌کند.

شربت خاکشیر و رفع بوی بد دهان

به این منظور، ترنجبین را به مدت ۵ تا ۶ ساعت درون آب خیس کنید و پس از صاف کردن آن را با یک تا ۲ قاشق خاکشیر مخلوط کنید. این نوشیدنی را هر روز عصر یک لیوان از شربت ترنجبین و خاکشیر را بنوشید.

بهبود لک‌ها با خاکشیر

ترنجبین را ۵ ساعت در آب بخیسانید و صاف شده آن را با ۲ قاشق خاکشیر مخلوط کرده و میل کنید. افرادی که از این ترکیب به‌صورت روزانه و مستمر به‌مدت ۳ هفته استفاده کنند بعد از مدتی با روشنی پوست و از بین رفتن لک‌های صورت و پوستشان روبه‌رو می‌شوند.

نحوه مصرف خاکشیر و عسل برای رفع دل ضعفه

برای تهیه آب عسل باید یک لیتر آب و یک کیلو عسل را با هم بجوشانید. بعد از مدتی که این ترکیب جوشید کفی روی آن تشکیل می‌شود که باید از دیگر مواد موجود در ظرف جدا شود. مابقی را روزانه با کمی آب و خاکشیر مخلوط کرده و برای جلوگیری از دل ضعفه در ماه رمضان مصرف کنید.
نحوه مصرف خاکشیر در درمان اسهال

برای تهیه دارو برای اسهال کافی است خاکشیر را بو داده و آن را با آب و عسل مخلوط کنید و به بیمار بدهید.

این ترکیب را متناسب با سن بیمار، هر ۲ ساعت یک بار برای او تجویز می‌کنند. میزان مصرف این مخلوط از یک قاشق غذاخوری تا یک‌ سوم استکان برای خردسالان تجویز شده است.

نکته: اگر خاکشیر با آب گرم مصرف شود خاصیت ملین دارد و مصرف آن با آب سرد و شکر می‌تواند از اسهال پیشگیری کند.

خاکشیر و جلوگیری از گرمازدگی

شربت خاکشیر یکی از خوراکی‌هایی است که از گذشته تاکنون در طب سنتی به عنوان یک نوشیدنی با طبع سرد مطرح بوده و می‌تواند در فصل گرما با کاهش دمای بدن به پیشگیری از گرمازدگی کمک کند.

چه کسانی نباید خاکشیر بخورند؟

* به افرادی که ورم و زخم معده دارند، توصیه می‌شود مصرف خاکشیر را محدود کنند.

* خاکشیر را می‌توان از دو تا سه سال به بالا به کودکان داد و برای کودکان زیر این سن نیز شربت خاکشیر را صاف کرد و تنها آب آن را به کودک داد.

* افرادی که طبع سرد دارند و از بیماری‌های ناشی از طبع سرد از جمله روماتیسم و آرتروز رنج می‌برند، باید شربت خاکشیر را محدود مصرف کنند یا مصرف آن همراه با عسل و عرق نعناع باشد.

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:59 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
پدر شهید حجت الاسلام محمدمهدی مالامیری، در خصوص نحوه به شهادت رسیدن فرزندش در سوریه مطالبی را بیان کرد.
روایت یک پدر از شهادت فرزندش در سوریه پدر شهید حجت الاسلام محمدمهدی مالامیری در گفت‌وگویی، اظهار کرد: محمد مهدی در سال‌های پایانی قبل از شهادتش به شهرهای مرزی کشور که داعش نیرو جذب می‌کند می‌رفت تا تیر دشمنان به سنگ بخورد؛ او به درخواست اهل تسنن که می‌گفتند جوانان ما را از افکار انحرافی داعش نجات دهید به سیستان و بلوچستان، خاش، ایرانشهر، کرمانشاه، تالش و آستارا می‌رفت و آنجا به تبلیغ می‌پرداخت.

وی افزود: وقتی اعلام نیاز شده بود طلبه هایی که عالم هستند و با زبان عربی آشنایی دارند برای تبلیغ در بین رزمندگان به سوریه بروند، اعلام آمادگی کرد و به سوریه رفت.

پدر شهید مالامیری ادامه داد: ۳۰ فروردین سال ۹۴ ساعت ۸ شب همراه با تیپ فاطمیون راهی منطقه عملیاتی می‌شود و تا ساعت ۴ صبح آن منطقه را می‌گیرند، اما هنوز نیروهای کمکی نرسیده بودند که دشمن حمله می‌کند و تعدادی از فرماندهان به شهادت می‌رسند؛ در جریان عقب نشینی برای تجدید قوا رزمنده‌ای مجروح شده که از هم رزمانش می‌خواهد او را با خود به عقب ببرند؛ برخی از هم رزمان شهید مالامیری از قول ایشان گفتند که شهید مالامیری گفت: شما بروید من می‌ایستم و به طرف دشمن تیر اندازی می‌کنم تا شما بر گردید ایشان می‌ماند و مقاومت می‌کند و در همان منطقه به شهادت می‌رسد.

شهید حجت الاسلام محمدمهدی مالامیری متولد سال ۶۴ بود و با دارا بودن ۲ فرزند، در سن ۳۰ سالگی در سوریه به شهادت رسید؛ وی اولین روحانی مدافع حرم است که سال ۹۴ در دفاع از حرم اهل بیت (ع) در سوریه به شهادت رسید.

برچسب ها: شهداء>مدافعان حرم،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:58 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
اگر به این مساله مشکوک هستید که عطسه های غیر قابل کنترل پس از غذا خوردن از آلرژی های غذایی ناشی می شود باید برنامه غذایی خود را ثبت کنید تا مشخص شود دقیقا چه چیزی موجب شکل گیری مشکل می شود.
اگر بعد از خوردن غذا عطسه می کنید این مطلب را از دست ندهید! تصور کنید به همراه دوستان خود به یک رستوران رفته اید و پس از خوردن غذا دچار عطسه های غیر قابل کنترل می شوید. آیا این یک وضعیت پزشکی است؟ یا ترفندی بی رحمانه است که بدن برای شرمنده کردن شما به کار گرفته است؟

عطسه کردن پس از غذا خوردن شرایطی شایع است که افراد بسیاری آن را تجربه می کنند. عطسه کردن یکی از روش های بدن برای خلاص شدن از شر محرک ها یا آلرژن ها است و در نتیجه، مسیرهای بینی را تمیز نگه می دارد. اگر بتوانید محرک را شناسایی کنید، احتمال این که به طور کامل از عطسه خلاص شوید نیز بسیار زیاد است. در ادامه با برخی دلایل عطسه کردن پس از غذا خوردن بیشتر آشنا می شویم.

رینیت چشایی

رینیت چشایی به واسطه گرفتگی بینی، عطسه و آبریزش بینی پس از وعده های غذایی توصیف می شود. غذاهای خاص مانند مواد غذایی تند، الکل یا حتی مواد غذایی سرد می توانند محرک واکنشی در سیستم عصبی باشند که به شکل گیری نشانه های ناشی از غشاء متورم بینی منجر می شوند. اگر نشانه ها شامل مشکلات پوستی، دردهای شکمی یا تنگی نفس هستند، به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

اسنتیشن

اسنتیشن (Snatiation) شرایطی است که در آن فرد با عطسه بیش از حد پس از مصرف یک وعده غذایی بزرگ مواجه می شود. تصور می شود این شرایط دارای یک جزء ژنتیکی است. افراد مبتلا به این صفت ارثی ممکن است هنگامی که مغز پری معده را ثبت می کند بی اختیار و بدون کنترل دچار عطسه شوند. بدون در نظر گرفتن این که چه نوع غذایی مصرف شده است، بین 3 تا 15 عطسه متوالی، کنترل نشده به طور مستقیم پس از پر شدن معده رخ می دهند.

آلرژی های غذایی خفیف

برخی افراد مبتلا به آلرژی های غذایی خاص پس از مصرف این مواد غذایی دچار عطسه می شوند. از جمله مواد غذایی که به طور معمول موجب آلرژی می شوند می توان به بادام زمینی، گندم، غذای دریایی، تخم مرغ و شیر اشاره کرد.

دلایل هوایی

احتمال این که به گرده گیاهان یا گرد و خاک آلرژی داشته باشید، بسیار زیاد است. آلرژی شما می تواند با آب هوای بسیار سرد یا گرم نیز شکل بگیرد. همچنین، ممکن است فردی که به طور منظم با وی غذا می خورید از عطری استفاده می کند که موجب شکل گیری عطسه در شما می شود. احتمال این که به حیوانات خانگی آلرژی داشته باشید نیز وجود دارد و غذا خوردن هنگامی که حیوان خانگی در آن مکان حضور دارد می تواند زمینه ساز عطسه های پی در پی شود.

عادات غذا خوردن خود را تغییر دهید

اگر به این مساله مشکوک هستید که عطسه های بیش از حد شما از احساس پری در معده ناشی می شود، به جای مصرف سه وعده غذایی بزرگ در روز، وعده های غذایی کوچک‌تر با تکرار بیشتر را مد نظر قرار دهید. این شرایط از پری و بزرگ شدن بیش از اندازه معده جلوگیری می کند و سیستم عصبی برای عطسه های بی اختیار تحریک نمی شود.

برنامه غذایی خود را ثبت کنید

اگر به این مساله مشکوک هستید که عطسه های غیر قابل کنترل پس از غذا خوردن از آلرژی های غذایی ناشی می شود باید برنامه غذایی خود را ثبت کنید تا مشخص شود دقیقا چه چیزی موجب شکل گیری مشکل می شود. ممکن است تنها نوع مواد غذایی در این زمینه تاثیرگذار نبوده و روش تهیه غذا نیز در تحریک واکنش بدن نقش داشته باشد. پس از مدتی، ممکن است متوجه الگوهایی بین زمان های شکل گیری عطسه و انواع غذاها، مواد تشکیل دهنده یا روش تهیه غذا شوید. زمانی که مورد مشکل آفرین شناسایی شد از آن عامل آلرژی‌زا پرهیز کنید.

دارو مصرف کنید

داروهایی که می توانید برای مدیریت واکنش آلرژیک استفاده کنید، آنتی هیستامین ها هستند. این داروها به اشکال مختلف قرص، شربت یا اسپری های بینی در دسترس هستند. ضد گرفتگی های بینی به رفع احساس گرفتگی در بینی و سینوس ها کمک می کنند. البته بیش از اندازه از آنها استفاده نکنید زیرا می تواند به بازگشت گرفتگی منجر شود. همچنین، از آنها به صورت مداوم برای بیش از پنج روز استفاده نکنید زیرا اسپری دلیل گرفتگی بینی خواهد بود. استفاده از دارو به عنوان آخرین راه چاره باید مد نظر قرار بگیرد.

نشانه های آلرژی را تسکین دهید

اگر عطسه پس از غذا خوردن به واسطه آلرژی ایجاد می شود با اتخاذ برخی اقدامات می توانید نشانه های آلرژی را به حداقل برسانید که در ادامه به آنها اشاره می شود:

اسپری های بینی سالین (محلول نمک) در دسترس هستند که به تسکین غشا تحریک شده بینی و خروج محرک ها از حفره بینی کمک می کنند.

شستشوی بینی با استفاده از دستگاه هایی مانند قوری نتی (نتی پات) را می توان به عنوان جایگزینی برای اسپری محلول نمک مد نظر قرار داد. شستشوی روزانه بینی یکی از موثرترین روش های مقابله با نشانه های آلرژی است.

مسیرهای بینی خود را از طریق فین کردن آرام و منظم پاکسازی کنید.

مایعات فراوان مصرف کنید تا آب مورد نیاز بدن تامین شود و از خشک شدن عشاهای مخاطی و تحریک شدن آنها پیشگیری شود.

بخار خارج شده از یک دستگاه مرطوب کننده یا دوش آب گرم می تواند به شل شدن مخاط در بینی و پاکسازی گرفتگی سینوس کمک کند.

همچنین، تمیز نگه داشتن مکانی که در آن غذا می خورید یا درخواست از فردی که به همراه وی غذا می خورید برای تغییر عطر می توانند در تسکین نشانه های شما موثر باشند.

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:57 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
گروه تروریستی تکفیری داعش ۵ شهروند مسیحی ساکن شهر "ماراوی" واقع در جنوب کشور فیلیپین را تیرباران کرد.
 بنابر این گزارش، در تصاویر منتشر شده از سوی خبرگزاری "اعماق" نیروهای داعش ۵ فرد مسیحی ساکن شهر ماراوی را بجرم ارتداد با شلیک گلوله به پشت سر به قتل می رسانند. نیروهای داعش از چند هفت پیش با حمله به ماراوی کنترل کامل ان را بدست گرفته و تلاش های مکرر نیروهای ارتش و پلیس فیلیپین برای بازپس گیری شهر بی نتیجه بوده است. 

در درگیری های واقع شده میان دو طرف حداقل ۴۰ نیروی امنیتی و ۱۰۰ تروریست داعش کشته شده اند. ناظران تشدید فعالیتهای داعش در منطقه را توطئه آمریکا برای فشار بر دولت جدید فیلیپین می دانند که با کنار گذاشتن طرح همکاری با این کشور سیاست گسترش همکاری های منطقه ای با چین و روسیه را در پیش گرفته است.

اعدام شهروندان مسیحی فیلیپین توسط داعش +عکس


برچسب ها: گروهک ها>داعش،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:56 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
باشگاه الاهلی عربستان پس از فسخ قراردادش با اسپانسر قطری به دنبال حامی مالی جدید برای خود است.
رقیب پرسپولیس در آسیا به دنبال اسپانسر جدید باشگاه الاهلی در چند روز آینده تلاش‌هایش را دوچندان خواهد کرد تا برای این تیم پس از فسخ قراردادش با هواپیمایی قطر اسپانسر جدیدی پیدا کند.
 
روزنامه الریاض خبر داد که باشگاه الاهلی مذاکراتی جدی را با برخی از شرکت‌های بزرگ داخلی و خارجی انجام داده است و بزودی اسپانسر جدید خود را انتخاب خواهد کرد.
 
الاهلی عربستان پس از آنکه دولت سعودی اعلام کرد که به قطر قطع رابطه کرده است سریعا قراردادش را با اسپانسر قطری فسخ کرد. الاهلی رقیب پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا است.
 

برچسب ها: ورزش>فوتبال،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:55 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
زولبیا و بامیه‌های موجود در بازار که در سفره‌های افطار جایگاه خاصی دارد، در کنار طعم خوب و شیرینی که دارند برای سلامت بسیارمضر هستند.
زولبیا و بامیه‌ خاصی که برای سلامتی مفید است هر سال با شروع ماه مبارک رمضان، بازار زولبیا و بامیه داغ شده و مصرف آن بین ایرانی‌ها و برخی کشورهای دیگر زیاد می‌شود البته این سنت از سال‌های دور بین ایرانی‌ها مرسوم بوده و جزو معدود عاداتی است که همچنان با همان قوت ادامه دارد.

این زولبیا و بامیه‌های موجود در بازار که اغلب در سفره‌های افطار جایگاه خاصی دارد، در کنار طعم خوب و شیرینی که دارد برای سلامت مضر است.

زولبیا و بامیه یکی از شیرینی‌های اصیل ایرانی است؛ از مواد اولیه این نوع شیرینی که امروزه از آن استفاده می‌کنند، می‌توان به روغن، آرد، شکر، تخم‌مرغ، ماست، آب، گلاب و زعفران اشاره کرد که اگر از مواد سالم در تهیه آن استفاده می‌کردند مثلاً اگر در تهیه زولبیا و بامیه بجای استفاده از شکر از عسل و بجای استفاده از روغن‌های ناسالم صنعتی سرطان‌زا از روغن‌های سالم و مورد تأیید همچون روغن حیوانی یا روغن ارده کنجد تهیه شود، بسیار مقوی و مفید هم می‌تواند باشد اما متأسفانه آن چیزی که در حال حاضر در بازار عرضه می‌شود به دلیل استفاده از شکر و روغن صنعتی که در تهیه آن به کار رفته، به هیچ وجه مورد تأیید نیست.

اما به سختی می‌توان زولبیا و بامیه را از سفره افطار حذف کرد و متاسفانه اکثراً عادت کرده‌اند و در این ماه مخصوصاً در مهمانی‌ها، کنار نان و پنیر و سبزی و آش، بشقابی بزرگ از زولبیا و بامیه‌های طلایی خوش رنگ و تازه خودنمایی می‌کند.

لذا اگر امکان تهیه یا خرید زولبیا و بامیه مورد تأیید را ندارید می‌توانید از مواد شیرین دیگری در سفره‌هایتان استفاده کنید؛   عسل طبیعی، خرما و انواع مرباهای تهیه شده از عسل می‌توانند جایگزین مناسبی برای مصرف مواد شیرین در سر سفره‌ها باشند اگر هم علی‌رغم توصیه‌های ما باز، زمانی هوس خرید زولبیا و بامیه کردید، به رنگ آنها خوب دقت کنید.

به نوشته گروه تحریریه احیای سلامت، اگر رنگ آنها به قهوه‌ای و سیاهی می‌زد، حرف فروشنده را که «برشته شده‌اند و دیر از روغن برداشته شده‌اند» باور نکنید.

حقیقت در این است که آنها را در روغن‌های سوخته و چند بار استفاده شده تهیه کرده‌اند که به شدت سرطان‌زا هستند؛ بارها و بارها انبارهایی پر از روغن‌های فاسد و سوخته کشف شده که از آنها برای تهیه زولبیا و بامیه یا خوراکی‌های دیگر استفاده می‌شده است و به قول گذشتگانمان «گل بود و به سبزه نیز آراسته شد» یعنی روغن‌های صنعتی مورد تأیید نیستند، چه برسد به اینکه فاسد و سوخته هم باشند.


برچسب ها: جامعه>خانه وخانواده،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:55 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
سامسونگ در حال برنامه ریزی برای عرضه اولین گوشی هوشمند خود به نام سی 10 با دوربین دوگانه در پشت است.
رونمایی از گوشی تازه سامسونگ با دوربین دوگانه   Galaxy C10  و  C10 Plusمجهز به پردازنده Snapdragon 660 شرکت کوالکوم و 6 گیگابایت رم هستند.
 
البته در صورتی که Snapdragon 660 به تولید انبوه نرسیده و برای استفاده گسترده آماده نشود ممکن است به جای آن از Exynos 7872 استفاده شود.
 
نمایشگر 6 اینچی و 1080 پیکسلی Super AMOLED و 64 یا 128 گیگابایت حافظه از جمله امکانات گوشی یاد شده است. باتری گوشی مذکور هم 4000 میلی آمپری است.
 
این گوشی ها دارای دکمه Bixby هم خواهند بود. قیمت گوشی یاد شده 515 دلار است. سامسونگ قصد دارد در آینده تعداد بیشتری گوشی با دوربین های دیجیتال عکاسی دوگانه تهیه و روانه بازار نماید.

برچسب ها: فناوری اطلاعات > سخت افزار،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:54 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
خواهر و برادری که درتوطئه‌ای شوم، مرد ایرانی ثروتمند مقیم آلمان را به قتل رسانده بودند، صبح دیروز در شعبه دوم دادگاه کیفری تهران محاکمه شدند.
    27 تیر 92، زنی با مراجعه به یکی ازکلانتری‌های شمال تهران از ناپدید شدن همسر 44 ساله‌اش خبر داد. این زن ایرانی مقیم آلمان به افسرتحقیق گفت: «همسرم مدتی قبل ازآلمان به تهران آمده بود.  و چندی پیش بازن جوانی آشنا شده واورا به عقد موقت‌اش درآورده وبه نوعی با هم زندگی می‌کردند. طی روزهای گذشته خودم واعضای خانواده‌ام ازآلمان وتهران بارها با تلفن‌های همسرم تماس گرفتیم اما جوابی نمی‌داد. سرانجام پس ازپرس وجوهای فراوان موفق به یافتن تلفن همراه صاحب خانه‌ای شدم که شوهرم وهمسرموقت‌اش درآنجا زندگی می‌کردند.این مرد وقتی نگرانی مرا دید گفت که ازشوهرم هیچ خبری ندارد.ضمن اینکه همسرموقت‌اش به تازگی وسایل خانه را جمع کرده و رفته است. با شنیدن این حرف نگران شدم وبا نخستین پروازخودم را به تهران رساندم. اما هیچ ردی از او به‌دست نیاوردم.»با اعلام گم شدن مرد ایرانی مقیم آلمان، جست و جوها برای یافتن او و زن جوان آغاز شد.تا اینکه کارآگاهان پس از سه ماه با ردیابی‌های تخصصی موفق به شناسایی زن جوان شده واو را دستگیر کردند. اما مدعی شد همسرش خودکشی کرده و او برای خلاصی از جسد با کمک برادرخود و شوهر سابقش جسد را به بیابان‌های کهریزک برده و سوزانده‌اند.
با اعترافات این زن، برادر و شوهر سابقش نیز بازداشت شده و پرونده این جنایت پس ازتحقیقات تخصصی، برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری تهران فرستاده شد.
 پرونده این جنایت صبح دیروز به ریاست قاضی محسن زالی و با حضور قاضی ابراهیم اسلامی-مستشار-وبا حضور دو متهم به نام‌های «فرانک»- 33 ساله- و برادرش «فرید»- 29 ساله- به اتهام قتل عمد، آدم ربایی و سوزاندن جسد آغاز شد.در ابتدای جلسه پدر مقتول با حضور در جایگاه و به نمایندگی ازسایراولیای دم، از قضات دادگاه برای عاملان قتل درخواست قصاص کرد. پس از او پسر 24 ساله مقتول در برابر قاضی ایستاد و در حالی که به زبان آلمانی صحبت می‌کرد و مترجم دادگاه حرف‌هایش را ترجمه می‌کرد، خواستار اشد مجازات برای قاتلان پدرش شد. پسر جوان با اشاره به متهمان حاضر در دادگاه گفت: «می‌خواهم عاملان قتل پدرم به بیشترین مجازات و طبق قوانین ایران محکوم شوند.»اودرادامه گفت: پدرم یک هفته پیش از مرگش در پیامی از من 100 هزار یورو پول خواست که من گفتم نمی‌توانم این مبلغ را برایش مهیا کنم. بعد از آن دیگر ارتباطی با هم نداشتیم تا اینکه فهمیدم کشته شده است.»
سپس به دستور رئیس دادگاه، «فرانک» متهم ردیف اول پرونده در جایگاه ایستاد. این زن دیپلمه و خانـــــــــه دارکه مادر دو فرزند خردسال است به قضات گفت: «چند وقت پیش از این اتفاق با کامیار آشنا شده بودم. شرط من برای ازدواج، طلاق نامه زن اولش بود. آن روز هم سر همین موضوع با هم درگیر شدیم. من می‌خواستم تکلیفم روشن شود و به او گفتم اگر نمی‌توانی از زنت جدا شوی مرا رها کن وبروکه برسرهمین موضوع درگیر شدیم و کامیار مرا کتک زد. از ترس فرار کردم و ازمغازه سر کوچه با پلیس تماس گرفتم. اما شوهرم به محض دیدن مأموران، آنها را متقاعد کرد و رفتند. ساعتی بعد به خانه برگشتم و به برادرم «فرید» زنگ زدم و کمک خواستم. او همان شب از الیگودرز راه افتاد و صبح به تهران رسید وبا اطلاع ازکتک خوردن من، سراغ کامیار رفت که با هم درگیر شدند. اما ناگهان کامیار تعادلش را ازدست داد وزمین خورد که سرش به میز تلویزیون برخورد کرد و گوشه ابرویش زخم شد.
فرید چون می‌ترسید کامیار کسی را خبر کند، دست و پای شوهرم را بست و او را به یکی از اتاق‌ها بردیم. شب من در پذیرایی خوابیدم و فرید در اتاق دیگر خوابید. ساعت نزدیک 5 صبح بود که با صدای وحشتناکی از خواب پریدم. اول فکر کردم کامیار از خانه فرار کرده اما کلید سرجایش بود. سراغ فرید رفتم که او هم خوابیده بود. اما وقتی وارد اتاق کامیار شدم دیدم او سرجایش نیست و پنجره هم باز است. خانه ما طبقه سوم بود. وقتی از پنجره بیرون را نگاه کردم جسد کامیار را دیدم که غرق درخون روی آسفالت افتاده است. بلافاصله فرید را صدا کردم و با کمک هم جسد را داخل آپارتمان آوردیم و بعد هم فرار کردیم. ساعتی گذشته بود که فهمیدم همه مدارکم در خانه جا مانده است. با کلی ترس و لرز به خانه برگشتم. وقتی دیدم کسی خبردار نشده به شوهر سابقم زنگ زدم و به بهانه‌ای او را به خانه کشاندم و با خودرویی که او تهیه کرد جسد را به بیابان‌های کهریزک بردیم. من هم بنزین خریدم. وقتی آنجا رسیدیم و دنبال جایی برای آتش زدن جسد بودیم خودروی پلیس ما را دید که شوهر سابقم خرابی ماشین را بهانه کرد و آنها رفتند. بعد هم بنزین را روی جسد ریختم و آن را سوزاندیم.باورکنید شوهرم از زندگی خسته شده بود و به همین خاطر خودش را کشت.»
در این لحظه قاضی به نظریه پزشکی قانونی درباره علت مرگ اشاره کرد و پرسید: «اگر مقتول خودکشی کرده چرا فقط جمجمه‌اش آسیب دیده؟» که زن جوان به گریه افتاد و گفت: «نمی دانم. من او را نکشتم. وقتی دستگیرم کردند بچه دو ساله‌ام را از من گرفتند. و...»در این لحظه قاضی درباره نقش برادراین زن درقتل پرسید که فرانک جواب داد: «باورکنید فرید او را نکشته است.او خودکشی کرد چون از زندگی خسته شده بود.»
پس از فرانک، برادرش در جایگاه ایستاد و با تکرار حرف‌های خواهرش، تمامی اتهام‌ها را رد کرد.در پایان این جلسه قضات دادگاه پس از شنیدن اظهارات متهمان و درخواست اولیای دم برای قصاص عاملان این جنایت برای صدور حکم وارد شور شدند.
گفتنی است شوهر سابق فرانک-متهم ردیف سوم پرونده- به اتهام آدم ربایی و سوزاندن جسد در دادگاه دیگری محاکمه ومحکوم شده است.

برچسب ها: جامعه>حوادث،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:54 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
تیمی از محققان دریافته اند شکلات تلخ موجب آهسته شدن روند افزایش سن می شود.
فشار اکسایشی و التهاب همراه با بالارفتن سن افزایش می یابد و تصور می شود نقش مهمی در بروز بیماری های حافظه نظیر آلزایمر دارد.
 
در مطالعه جدید، محققان دانشگاه کالیفرنیا نشان دادند «اپی کتیچین»، فلاوانول موجود در برخی مواد خوراکی نظیر شکلات تلخ، موجب کاهش اسیب ناشی از فشار اکسایشی و التهاب عصبی در موش ها شد.
 
محققان مشاهده کردند تنها دو هفته بعد از درمان با اپی کتیچین، نه تنها میزان فشار اکسایشی و التهاب عصبی کاهش یافت بلکه حافظه و میزان اضطراب در موش ها هم بهبود یافت.
 
به گفته محققان، مصرف شکلات تلخ تاثیرات مفیدی بر حافظه افراد دارد و از این رو به سالمندان مصرف این ماده خوراکی توصیه می شود.

برچسب ها: جامعه>خانه وخانواده،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:53 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
مرد جوان که هشت سال پیش به خاطر بدهی 25 میلیون تومانی مردی را با چاقو کشته و به قصاص محکوم شده بود درحالی که یک گام با چوبه دار فاصله داشت توانست با پرداخت نیم میلیارد تومان به اولیای دم از اعدام رهایی یابد.
 مرد جوان به دنبال نجات از قصاص، صبح دیروز در شعبه چهارم دادگاه کیفری تحت محاکمه قرار گرفت تا قضات به جرم او از جنبه عمومی رسیدگی کنند.
 در این جنایت که بیست و دوم تیر سال 88در خانه‌ای واقع در شرق تهران اتفاق افتاد، مرد جوانی به‌نام «فرهاد» - 35 ساله – در آپارتمانش با چاقو کشته شد.
وقتی همسر این مرد تحت بازجویی قرار گرفت، گفت: به خاطر اختلاف‌هایی که با همسرم داشتم به مردی زنگ زدم که 25 میلیون تومان از شوهرم طلب داشت و به او گفتم که شوهرم می‌خواهد بدهی‌اش را پرداخت کند.قصدم این بود که مرد طلبکار به خانه ما بیاید و ضمن نزاع شوهرم را کتک بزند و به این ترتیب انتقامم را از او بگیرد.
مرد طلبکار هم وارد خانه‌مان شد و ضمن جر و بحث با شوهرم به زد و خورد پرداخت تا اینکه دیدم همسرم نقش زمین شد و بعد هم مرد.به دنبال این اظهارات «احمد» متهم به قتل – 35 ساله – دستگیر شد و پس از اعتراف به قتل در شعبه چهارم دادگاه کیفری محاکمه شد که قضات او را به قصاص محکوم کردند. اما خانواده‌اش توانستند با جلب رضایت پدر و مادر مقتول و پرداخت نیم میلیارد تومان او را از اعدام نجات دهند. صبح دیروز این مرد از جنبه عمومی تحت محاکمه قرار گرفت و با توجه به اینکه حدود هشت سال در زندان به سر برده بود قضات پس از مشورت، حکم آزادی‌اش را صادر کردند.
 

برچسب ها: جامعه>حوادث،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:53 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
مهم ترین هدف عربستان از این تنش آن است که با تنبیه قطر به سایر کشورهای عربی این پیام را برساند که هرگونه مخالفت با تصمیم های ریاض در منطقه با واکنش سختی از سوی آل‌سعود مواجه خواهد شد.
،  اختلاف شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس و به طور مشخص عربستان سعودی و قطر نه تنها همچنان ادامه دارد، بلکه هر روز بُعد تازه ای به خود گرفته و ابعاد  تازه ای از پشت پرده این تنش برملا می شود. اگرچه این اولین باری نیست که شیوخ عرب با یکدیگر اختلاف پیدا می کنند، اما ادامه بحران کنونی و گسترش دامنه و تعدد ابعاد آن، نشان از آن دارد که باید دلایل محکم و عمیقی پشت آن نهفته باشد.

صرف نظر از ریشه دار بودن اختلافات قطر و عربستان سعودی که پیشینه آن به اواسط قرن نوزدهم باز می گردد، اما در پس اختلاف اخیر شیوخ عرب که به ظاهر اظهارات شیخ «تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی»، امیر قطر درباره عدم دامن زدن به تنش با ایران به عنوان یک قدرت اسلامی و غیر عقلانی بودن ادامه خصومت ورزی با تهران بیان شده، یک عامل بیش از عوامل دیگر قابل ملاحظه است و آن سفر اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا به عربستان سعودی و سپس سرزمین های اشغالی است تا پرده از رویکرد دولت جدید آمریکا در خاورمیانه و پرونده های منطقه ای بردارد که «جمهوری اسلامی ایران»، «بحران سوریه»، «عراق پسا داعش» و «قضیه فلسطینی و امنیت رژیم صهیونیستی» مهم ترین آن شمرده می شدند، به ویژه «ایران» که خطری بزرگ برای امنیت قومی رژیم صهیونیستی، اهداف آمریکای امپریالیستی و آل سعود وهابی در خاورمیانه محسوب می شود، هدف مشترک مثلث ترامپ، آل سعود و تل آویو بود.
 
 
 
دست‌های پشت پرده تحولات منطقه؛‌ از ترقه بازی در تهران تا آشوب در دوحه/ چرا اردوغان دستور اعزام نیرو به قطر را داد؟

نشست های ریاض و رونمایی از طرح منطقه ای جدید ترامپ


تحولات و رخ دادهایی که به فاصله چند روز پس از بازگشت ترامپ به آمریکا منطقه شاهد آن است، از طرح جدید ترامپ برای منطقه منطقه حکایت دارد، طرحی که نشست های ریاض از یک بُعد آن در قالب تشکیل «ناتو عربی» رونمایی کرد.

بُعد دیگر، این طرح تنش قطر و عربستان سعودی است که اگرچه اولین مورد در تاریخ شیوخ عرب حاشیه خلیج فارس شمرده نمی شود، اما از حیث تداوم و گستره و جدیت در تاریخ شورای همکاری خلیج فارس بی سابقه است.

اما خطرناک ترین و مهم ترین بُعد طرح جدید ترامپ، حملات تروریستی چهارشنبه گذشته رخ داده در تهران است که به ‌طور هم زمان دو مکان، حرم مطهر «امام خمینی» (ره) و مجلس شورای اسلامی را هدف گرفت و در همان ابتدای انتشار اخبار وقوع حادثه گروه تروریستی تکفیری «داعش» مسئولیت انجام این حملات را بر عهده گرفت.

صرف نظر از وقوع این دو حادثه و اینکه چه تعداد از هم وطنان ایرانی در این حملات جان باختند، هم زمان شدن این دو حادثه تروریستی با برخی تحولات منطقه بسیار قابل توجه است که به مهم ترین آن، یعنی سفر ترامپ به منطقه اشاره کردیم، نکته ای که بسیاری از مطبوعات جهان در تحلیل های خود صراحتا از آن سخن گفتند.

به عنوان مثال روزنامه «کونفدنسیال» چاپ مادرید در تحلیلی ضمن اشاره به این موضوع که نزاع عربستان و قطر موضوع جدیدی نیست و اقدام ریاض به متهم کردن دوحه به حمایت از تروریسم، مضحک و تمسخر آمیز است، دلیل واقعی این اتهامات را نزدیکی قطر به ایران در این اواخر عنوان می کند که با سفر ترامپ به منطقه تشدید شده و بُعد جدیدی به خود گرفته است.

همچنین  «اسپانول»، دیگر روزنامه اسپانیایی در گزارشی تاکید می کند، ارتباطی مستحکم و نزدیک بین سفر ترامپ به ریاض و حمله سعودی ها به قطر مشاهده می شود، به گونه ای که با این سفر این احساس به سعودی ها دست داده که می توانند، قدرت خود را بر منطقه و همچنین قطر تحمیل کنند. به ویژه آن که ترامپ در این سفر حمایت خود از ریاض در اقدامی که به ظاهر هدف قطر است، اما در واقع ایران مورد نظر می باشد، را اعلام کرد.

روزنامه انگلیسی «گاردین» نیز در تحلیلی ریشه تنش بین عربستان و قطر را عامل «اخوان المسلمین» و «ایران»، به عنوان تهدیداتی ویرانگر که تاج و تخت آل سعود را به خطر می اندازند، ارزیابی  می کند.

اگر تحولات فوق را در کنار حملات ائتلاف بین المللی موسوم به «ضد داعش» به رهبری آمریکا در حمله چندین باره به ارتش سوریه و نیروهای متحدین در منطقه «التنف»، در شرق سوریه و بیانیه اخیر وزارت دفاع آمریکا، «پنتاگون» پس از حمله پنج شنبه گذشته به کاروان ارتش سوریه و تاکید بر تکرار این حملات در صورت ادامه پیشروی نیروهای سوری و متحدین به منطقه التنف یا «خط قرمز» آمریکا در شرق سوریه کنار هم قرار دهیم، «پازل» سیاست خارجی آمریکا در «خاورمیانه پسا داعش» کامل می شود، سیاستی که پایه و اساس آن را «هدف گیری محور مقاومت و کشورهای عضو آن» با کمک عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی تشکیل می دهد؛ نکته ای که در تحلیل های مطبوعات اروپایی پس از حملات تروریستی تهران آشکارا به آن اشاره شده است.


ادامه مطلب برچسب ها: گروهک ها>داعش،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:51 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
رضایی کارشناس صنعت خودرو گفت: اگر بستر رقابت پذیری در بازار قطعه سازی و تولید خودرو در کشور فراهم نشود ما نمی توانیم به تولید خودروی باکیفیت برسیم.
  میثم رضایی کارشناس صنعت خودرو در برنامه گفت: همواره ارتقاء کیفیت خودروهای داخلی دغدغه مردم و مسئولین بوده است و همچنان نارضایتی ها وجود دارد.
 
او ادامه داد: خودروسازان ما به دلیل تحریم هایی که در سال های اخیر بر کشور اعمال شد خودرو و قطعات را از کشورهای خارجی و چین وارد کردند و این باعث آسیب های فراوانی به صنعت خودرو سازی در کشور ما شده است.
 
این کارشناس صنعت خودرو افزود: پژو فرانسه هم در زمان تحریم ها ایران را رها کرد و آن زمان بدترین دوران کیفیت قطعات و خودروسازی ما بوده است و از این نظر ما باید بیشتر از گذشته در حوزه قطعه سازی و تولید خودرو تلاش کنیم تا به وضعیت مطلوب برسیم.
 
ارتقاء کیفیت خودرو در گرو رقابت پذیری
 
رضایی با اشاره به اهداف اقتصاد مقاومتی گفت: در بحث اقتصاد مقاومتی هم به واگذاری بخش های دولتی به بخش خصوصی بسیار اشاره شده است زیرا باید واگذار کنیم تا انگیزه و رقابت ایجاد شود.
 
او ادامه داد: اگر بستر رقابت پذیری در بازار قطعه سازی و تولید خودرو فراهم نشود ما نمی توانیم به تولید خودروی باکیفیت برسیم در صورتی که قیمت و کیفیت خودروهایی که امروز به کشور وارد می شوند بسیار بالاست و عده ای خاص می توانند از آنها استفاده کنند و در این حالت حتما باید به موضوع انتقال تکنولوژی توجه بیشتری شود.
 

ادامه مطلب برچسب ها: دانش وفناوری>خودرو،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:50 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

یکی از قابلیت هایی که به آی او اس 11 اضافه شده، ضبط تصویر از صفحه گوشی است.

چگونه در iOS 11 از صفحه آیفون فیلم بگیریم؟
 یکی از قابلیت هایی که اپل در آی او اس 11 اضافه کرده است، قابلیت فیلم برداری از صفحه است. قبل از اضافه شدن این ویژگی کاربران آیفون برای ضبط تصویر از صفحه گوشی باید از نرم افزار های جانبی استفاده می کردند اما ازین پس بدون نیاز به هیچ برنامه خاصی، می توانید با بروز رسانی گوشی خود به آی او اس 11، از این امکان استفاده کنید.
 
اپل در حال حاضر نسخه آزمایشی آی او اس 11 را عرضه کرده است. اگر شما این نسخه را دریافت کرده اید می توانید با مراجعه به قسمت تنظیمات گوشی، وارد Control Center شوید و گزینه Screen Recording را به کنترل سنتر آیفون اضافه کنید. پس از آن با وارد شدن به بخش کنترل سنتر دکمه Screen Recording را لمس کنید تا فیلم‌بردای از صفحه آغاز شود.
 
در زیر می توانید فیلمی از این قابلیت جدید آی او اس 11 را مشاهده کنید.
 
00:00 01:04
 

برچسب ها: فناوری اطلاعات > سخت افزار،

تاریخ : چهارشنبه 24 خرداد 1396 | 03:45 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
  در حاشیه بازی حساس ایران و ازبکستان

 


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > کاریکاتور،

تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 | 11:13 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

  شب گذشته در دیدار شاعران با رهبر انقلاب، محمدحسین مهدویان، شعر طنزی درباره تولید داخل خواند که با استقبال حضار و تحسین رهبری مواجه شد.


این طرف استکان یونانی
آن طرف قاشق لهستانی
گاز و یخچال بهترینش چیست؟
آلمانی و انگلستانی
برده از رو تمام قزوین را
سنگ‌پاهای ازبکستانی

معنوی کرده حالت ما را
مهر و تسبیح ارمنستانی
در خود چین هم احتمالاً نیست
جنس چینی به این فراوانی
هرچه دستت رسید وارد کن
شده از کشور موریتانی

فکر چیزی نباش غیر از سود
سود دارد کلاه سودانی
در همین حال و روز وانفسا
می نویسم چنان که میدانی
می‌رود رو به سمت ویرانی
روزگار جوان ایرانی

هر که تولید می‌شود هنرش
آنچنان می‌زنند توی سرش
که بریزد تمام کرک و پرش
و در آید ز شش جهت پدرش
چوب قاچاق از قضا و قفا
می‌خورد چون چماق بر کمرش

بعد هم هر چه دست و پا بزند
در نیاید حقوق کارگرش
میزند توی کار دلالی
تا که محسوس‌تر شود اثرش
بعد سی سال، شخص صنعتگر
دُم ندارد هنوز کره خرش

جنس تولید داخلی اوخ است
هموطن‌جان نگرد دور و برش
دولت وقت هم که فی‌الجمله
ریشه‌اش را زده است با تبرش
می‌رود رو به سمت ویرانی
روزگار جوان ایرانی

این جوان زور قابلی بزند
یا به دریا اگر دلی بزند
یا برای گرفتن یک وام
رو به هر کور و کاملی بزند
می‌تواند نهایتاً در شهر
یک دکان فلافلی بزند

یا اگر بیشتر هنر بکند
یک فلان‌شاپ فسقلی بزند
یا که دائم پی مسافرها
برود دور باطلی بزند

البته راه بهترش این است
که به موهای خود ژلی بزند
و سپس بین دود یک قلیان
دل خود را به غافلی بزند
وای اگر جنس خارجی روی
دست تولید داخلی بزند
می‌رود رو به سمت ویرانی
روزگار جوان ایرانی


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > طنز،

تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 | 07:32 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 | 06:31 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

دیدار تیم های ایران و ازبکستان در چارچوب مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در ورزشگاه آزادی آغاز شده بود.

     با نتیجه ایران 2 - ازبکستان صفر/صعود ایران به جام جهانی، مقتدرتر از همیشه   پایان یافت.و با این نتیجه به جام جهانی 2018 روسیه راه یافت

ایران یک - ازبکستان صفر/آغاز جدال ایران برای به دست آوردن بلیط روسیه

برچسب ها: ورزش>فوتبال،

تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 | 03:42 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
عاقبت ازدواج یک پسر 16 ساله را بخوانید که در سال 1355 اتفاق افتاده بود.

به گزارش صدخبر :  در سال 1355 پسری 16 ساله ازدواج کرد اما این ازدواج عاقبت خوبی برای او نداشت و ماجرای او و همسرش در روزنامه آن زمان بازخورد جالبی داشت. داستان این ازدواج را بخوانید.

از عواقب ازدواج زودهنگام +عکسبرچسب ها: جامعه>خانه وخانواده،

تاریخ : سه شنبه 23 خرداد 1396 | 02:36 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
خوراکی‌های رایجی که مسمومتان میکنند!
جدیدترین فهرست از عجایب هفتگانه جهان
بعد از دلار، پراید جهانگیری هم رسید!
کی‌روش: یار دوازدهم رو نخوام چه کنم؟!
مردم کره جنوبی با شلوارک و سیخ جوجه در راه شمال!
پول بنز می‌دهیم، سوار پراید می‌شویم!!!
متن شعر مطیعی در نماز عید فطر؛ نیل اگر هست عصا در کف موسا هم هست
فضیلت عید فطر در کلام مولا علی (ع)
جذابترین گلهای لحظه آخری در مسابقات جام جهانی
چه کسانی با پول بیت‌المال به روسیه می‌روند؟
چه کسی وکیل مدافع ترامپ در اتحادیه اروپاست؟
چه افرادی هرگز نباید سیر بخورند؟
روشهای کاربردی برای تقویت سلامت روده
دستور رهبری، فشار عینی و عملی
راهکار‌هایی برای آسان شدن زایمان در زنان باردار
ضرغامی: حباب‌های اقتصادی عرصه را بر مردم تنگ کرده‌اند
نقش توئیتر در فتنه آمریکایی-اسرائیلی ۸۸
پست صفحه اینستاگرام AFC در خصوص زوج‌های هافبک آسیایی در جام جهانی
بیانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد (علیه‌السلام) با ماه رمضان
بیانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد (علیه‌السلام) با ماه رمضان
داغ شدن هشتگ #جام_جهانی هم‌زمان با آغاز رقابت‌ها
مواقعی که می‌توان به نتیجه استخاره عمل نکرد
تصاویری زیبا از مناظر دیده نشده استرالیا
جام جهانی ۲۰۱۸| تبریک پوتین به چرچسوف و واکنش سرمربی عربستان به استعفای احتمالی
ترکیب احتمالی ایران و مراکش از نظر سایت فیفا
پرتغال - اسپانیا؛نبرد دشمنان قدیمی اروپا
امام خامنه‌ای در خطبه‌های نماز عید فطر: قدرت‌های شیطانی دائم در حال توطئه علیه ملت ایران هستند/ آمریکا در منطقه شکست خورده است
((اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!))
رشد ۳۵ درصدی قیمت مسکن طی یک سال گذشته
تیم ملی فوتبال روسیه - عربستان/ نبرد تزار‌ها با سبزپوشان سعودی در افتتاحیه جام بیست و یکم
سایت ماه اسکین طراح قالب وبلاگ رایگان با امکانات عالی
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 9 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.