فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.
  بدون شرح!

 


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > کاریکاتور،

تاریخ : یکشنبه 31 مرداد 1395 | 10:26 ق.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
محمد جواد لاریجانی گفته است: احمدی‌نژاد در سال‌های آخر ریاست‌جمهوری پیشنهاد داشت همه مواد غنی‌شده هسته‌ای را یکجا بدهیم و خودش هم با اوباما مذاکره و مسئله را حل کند!

مهدی عزیزی. خبرآنلاین

6060


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > کاریکاتور،

تاریخ : شنبه 30 مرداد 1395 | 11:23 ق.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
بسیاری از افراد گاه از سردی دست و پا شکایت می کنند، مخصوصا وقتی هوا سرد می شود. ولی سردی دست ها و پاها در برخی افراد مربوط به سرما نیست و می تواند نشان دهنده پایین بودن فشار خون باشد.
سردی دست و پاها نشانه چیست؟ وقتی صحبت از فشار خون می شود، اغلب هشدارها متوجه خطرات و پیامدهای بالا بودن آن است. زیرا فشار خون بالاتر از 90.140 میلیمتر جیوه خطر حمله قلبی و سکته را افزایش می دهد.
 
با این حال افرادی هم هستند که از پایین بودن فشار خون رنج می برند. طبق آمار در آلمان 3 تا 5 میلیون افراد به این عارضه مبتلا هستند. افت فشار خون اکثرا بی ضرر است اما در برخی موارد ممکن است نشان دهنده اختلالی جدی باشد.
 
طبق داده های سازمان بهداشت جهانی فشار خون زیر 60.100در زنان و70.110 در مردان پایین محسوب می شود و پزشک باید علت این عارضه را به دقت بررسی کند و دریابد که آیا پایین بودن فشار نتیجه یک اختلال ارگانیک است و یا موقت و گذراست.برای مثال ممکن است افت فشار خون ناشی از کم کاری غده تیروئید و یا نارسایی قلبی باشد.
 
**انواع افت فشار خون

فشار خون پائین به خودی خود بیماری محسوب نمی شود. کسانی که به افت فشار خون مبتلا هستند در موقعیت های خاص که دچار سرگیجه و یا وزوز گوش می شوند و یا خسته هستند و دست و پای سرد دارند به این عارضه در خود پی می برند.
 
 پزشکان افت فشار را به سه گونه تنظیمی، مزمن و اپیزودیک تقسیم بندی کرده اند. افت فشار تنظیمی هنگام تغییر فیزیکی سریع صورت می گیرد، برای مثال هنگامی که بدن از حالت دولا یا نشسته سریعا به حالت ایستاده تغییر حالت بدهد. در این حالت ممکن است شخص دچار سرگیجه شود. منظور از افت فشار مزمن یا اپیزودیک اختلال در سیستم گردش خون است که در این حالت شخص دچار ضعف حافظه یا خستگی سریع می شود.
 
افراد مسن باید بیش از همه افت فشار خون را جدی بگیرند چرا که ممکن است این عارضه در این افراد موجب لغزش و زمین خوردن و شکستگی استخوان شود.
 
**درمان فشار خون پائین

فشار خون پائین در بیشتر موارد درمان دارویی ندارد. به جای آن بیشتر از روش های خوددرمانی استفاده می شود. استفاده از جوراب واریس می تواند به بهبود جریان خون و گردش خون و در نتیجه افزایش فشار خون کمک کند. با این حال قبل از استفاده از این جوراب ها باید پزشک مشورت شود. 
 
تحرک نیز می تواند در موارد بروز افت فشار خون به تسریع گردش خون کمک کند. شخص مبتلا می تواند صبح ها پیش از برخاستن در حالت درازکش پا دوچرخه بزند. درغیر این صورت ممکن است حین برخاستن چشمش سیاهی برود یا دچار سرگیجه شود. به طور کل افرادی که افت فشار خون دارند باید موقع برخاستن از جا احتیاط کنند و آهسته بلند شوند.
 
ورزش های هوازی چون پیاده روی، دوچرخه سواری و اسکی به بهبود فرد دچار افت فشار خون کمک می کند. همچنین تناوب بین دوش آب گرم و سرد سیستم قلبی- عروقی را تحریک کرده و به گردش خون کمک می کند.
 
 چنانچه گرفتن دوش سرد ناخوشایند است می توان پاها را با آب گرم و بلافاصله آب سرد شستشو داد. البته همیشه در این مورد باید با پزشک معالج مشورت کرد زیرا تناوب بین دوش آب گرم و سرد برای مبتلایان به برخی بیماری های عروقی مضر است.
 
همچنین افراد مبتلا به فشار خون پائین می توانند غذاهای پرنمک مصرف کنند. خوردن وعده های کوچک غذایی به دفعات در طول روز نیز می تواند در تنظیم فشار خون موثر باشد. اما مصرف مایعات نیز باید به همان میزان افزایش یابد. نوشیدن دو لیتر مایعات در روز به تنظیم فشار خون کمک می کند.

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : شنبه 30 مرداد 1395 | 11:03 ق.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
از دیر باز چهره های سرشناس سوژه کارهای هنرمندان مختلفی قرار گرفته اند
  هنرمندان بسیاری برای برجسته کردن هنر خود از چهره های معروف و سرشناس کمک گرفته اند.
یکی از این تلاش های صورت گرفته در این حوزه شکل جالبی بخود گرفته است. دیتو ون تیس 33 ساله، هنرمند ایتالیایی اهل بولونیاست که روی بند انگشت خود تصویر چهره های مختلفی را به روشی کاملا ساده و خاص خلق کرده است. وی انگیزه خلق این آثار را گمنام ماندن خود در فیسبوک عنوان کرد و اینکه خود را پشت این انگشتانی که چهرهای مختلف بخود گرفته پنهان می کند. با نگاه  به این تصاویر که البته از نوع هنر دیجیتال هستند براحتی می توان نام این چهره های سرشناس را حدس زد.

بند انگشتی های معروف


ادامه مطلب برچسب ها: فرهنگ>اندیشه وهنر،

تاریخ : شنبه 30 مرداد 1395 | 10:01 ق.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
  کیمیا علیزاده، دختر 18ساله کاروان ایران، طلسم 68ساله را شکست و اولین مدال بانوان ایران در تاریخ المپیک را به‌دست آورد.


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > طرح،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 10:34 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
محققان کشورمان طی یک پروژه بین‌المللی موفق به جداسازی آمیب‌های آزادزی از جنس آکانتامبا از نمونه‌های افراد مبتلا به عفونت‌های قرنیه چشم (کراتیت‌های چشمی) و منابع محیطی از جمله آب، خاک و مدفوع حیوانات شدند و نتایج بررسی‌های آن‌ها نشان داد که آکانتامبا انگلی شایع در منابع محیطی و از عوامل بیماری عفونت قرنیه چشم در افراد استفاده‌کننده از لنزهای تماسی است.
شناسایی انگل عامل عفونت قرنیه چشم در استفاده‌کنندگان لنزهای تماسی
دکتر مریم نیتی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و از محققان طرح با بیان این‌که نتایج این پژوهش در مجله بین‌المللی Experimental Parasitology به چاپ رسیده است، اظهار کرد: آمیب‌های آزادزی به خصوص انواع بیماری‌زای آنها از جمله آکانتامبا، بالاموثیا و نگلریا در سالیان اخیر به دلیل گزارشات بیماری‌های مختلف از جمله کراتیت‌های چشمی، آنسفالیت و مننگوآنسفالیت حائز اهمیت شده‌اند.

وی با تاکید بر این که متاسفانه پیش‌آگهی بیماری‌های حاصل از آمیب‌های آزادزی ضعیف بوده و در بسیاری از موارد منجر به نابینایی و در موارد درگیری مغزی سبب مرگ بیمار می‌شوند، ادامه داد: افراد مستعد جهت بروز این بیماری‌ها افراد استفاده‌کننده از لنزهای تماسی و افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی هستند. در ایران و جهان نیز این آمیب‌ها در دهه اخیر مورد توجه محققان قرار گرفته‌اند.

دکتر نیتی تصریح کرد: مطالعات مختلفی در ایران توسط من، رضاییان و همکاران در زمینه آمیب‌های آزادزی صورت گرفته است که نتایج در قالب مقالات تحقیقاتی ملی و بین‌المللی به چاپ رسیده است. از جمله این مقالات، تحقیقی است که دارای ارجاع 66 بوده و تحت عنوان Genotyping of Acanthamoeba isolates from clinical and environmental specimens in Iran است. این مقاله در مجله بین‌المللی Elsevier Experimental parasitology به چاپ رسیده است و در سایت pubmed نیز قابل دسترسی است.

وی افزود: در این پژوهش که توسط گروه تحقیقاتی ما و با همکاری انستیتوتحقیقاتی بیماری‌های گرمسیری کشور اسپانیا به انجام رسید، به جداسازی آمیب‌های آزادزی از جنس آکانتامبا از نمونه‌های افراد مبتلا به عفونت‌های قرنیه چشم (کراتیت‌های چشمی) و منابع محیطی از جمله آب، خاک و مدفوع حیوانات اقدام شد.

محقق طرح تصریح کرد: قابل توجه آنکه منابع محیطی دارای درصد بالای آلودگی به آکانتامبا بودند و از طرفی عامل عفونت قرنیه در 30 درصد از بیماران مبتلا به کراتیت که مصرف کننده لنزهای تماسی نیز بودند، آکانتامبا شناخته شد.

دکتر نیتی خاطرنشان کرد: در این تحقیق با استفاده از تکنیک‌های مولکولی و روش‌های تعیین توالی اقدام به تعیین نوع ژنوتایپ آمیب نیز شد. البته تاکنون بیش از 90 ژنوتایپ آکانتامبا شناخته شده است که تعدادی از آنها از جمله ژنوتایپ T4 و T3 از انواع بیماری‌زا محسوب می‌شوند. در تحقیق مذکور مشخص شد که بیشترین ژنوتایپ در نمونه‌های محیطی و بالینی متعلق به ژنوتایپ T4 بوده است.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار کرد: نتایج تحقیق مذکور نمایانگر این مطلب است که وجود شایع ژنوتایپ‌های پاتوژن از جمله T4 در منابع محیطی سبب در معرض قرار گرفتن آسان افراد مستعد از جمله مصرف‌کنندگان لنزهای تماسی و افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی می‌شوند.

دکتر نیتی یادآور شد: از دیگر یافته‌های جالب تحقیق فوق جداسازی ژنوتایپ T11 از فرد مبتلا به کراتیت بود که اولین گزارش این ژنوتایپ از بیماران کراتیتی در ایران بود. در این فرد که از لنزهای تماسی نوع نرم استفاده می‌کرد و مبتلا به عفونت وخیم چشمی شده بود، دو نوع ژنوتایپ T4 و T11 جدا شد که احتمال می‌رود فرم وخیم بیماری، بدلیل عفونت مخلوط حاصل از دو ژنوتایپ فوق باشد. بعلاوه آلودگی نمونه‌های مدفوع حیوانات اهلی به ژنوتایپ بیماریزای انگل (T4) می‌تواند نشانگر احتمال انتقال آکانتامبا از طریق حیوانات اهلی باشد.

محقق طرح تصریح کرد: در مجموع مطالعات و تحقیقات بیشتری در خصوص آکانتامبا از نظر انواع ژنوتایپ‌های موجود در ایران در حال انجام است و تلاش جهت اطلاع‌رسانی و ارائه راهکارهای پیشگیری و درمان بیماری‌های حاصل از این آمیب از اولویت‌های تحقیقاتی محسوب می‌شود.

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 10:33 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به عهدشکنی دولت صدام در تبادل اسرا گفت: صدام روز 28 اسفند 1382 دقیقا یک روز قبل از حمله آمریکا به عراق 230 نفر از اسرای ما را تحویل داد.
جواد منصوری  با اشاره سالروزروایت اولین فرمانده سپاه از عهدشکنی صدام

 بازگشت اسرا و آزادگان جنگ تحمیلی به کشور، گفت: با شروع جنگ تحمیلی طبعا دو طرف ایران و عراق هر کدام تعدادی اسیر جنگی از طرف مقابل می‌گرفتند که این تعداد با گذشت زمان بیشتر می‌شد، به طوری که در پایان جنگ ایران حدود 50 هزار اسیر و عراق حدود 30 هزار اسیر در اختیار داشت.
 
وی افزود: البته در طول جنگ در چند مرحله حدود 150 اسیر با وساطت صلیب سرخ بین‌المللی مبادله شد چون این افراد مریض و معلول بودند یا مشکلات ویژه‌ای داشتند.
 
نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به متفاوت بودن نحوه نگهداری از اسرا در دو کشور ایران و عراق یادآور شد: ایران براساس
اسناد، گزارش، مدارک و مشاهدات همه کسانی که در جریان بودند به شکل انسانی رفتار می‌کرد به گونه‌ای که حتی تعدادی از عراقی‌ها بعد از آنکه شرایط برای بازگشت آنها به کشورشان فراهم شد با اصرار در حضور صلیب سرخ نامه نوشتند که ما نمی‌خواهیم به عراق برویم و می‌خواهیم در ایران بمانیم چون احساس می‌کنیم اینجا شرایط زندگی برای ما بهتر و اخلاق و رفتار ایرانی‌ها با ما مطلوب‌تر است. در حالیکه از اسرای ما حتی یک نفر حاضر نشد در عراق بماند؛ البته تعدادی افراد بودند که با فشار منافقین در کمپ‌های اسرای ایرانی جذب سازمان منافقین شدند که تعداد اینها خیلی قابل ملاحظه نبود.
 
وی ادامه داد: گزارش‌های صلیب سرخ بین‌المللی هم مؤید آن است که رفتار رژیم صدام نسبت به اسرای ایرانی بسیار بد و غیرقانونی بود و در موارد متعددی دست به جنایت زد به طوری که برخی اسرای ایران به شهادت رسیدند یا زیر شکنجه‌ها معلول و دچار نقص عضو شدند.
 
این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی اظهار کرد: با وجود اینکه در قطعنامه 598 تصریح شده بود بلافاصله بعد از پذیرش قطعنامه و آتش‌بس، دو طرف اسرای خودشان را آزاد کنند اما عراقی‌ها به هیچ‌وجه حاضر به آزادی اسرای ایرانی نشدند و به همین دلیل اسرای ما در عراق ماندند.
 
وی افزود: در سال 69 عراق کویت را اشغال کرد اما شرایط به گونه‌ای متفاوت از پیش‌بینی‌های دولت بغداد شد؛ عراقی‌ها مجبور شدند برای جلب حمایت ایران با تهران نامه‌نگاری کنند و چند اتفاق جدید و تقریبا غیرمنتظره افتاد. اول اینکه صدام قرارداد 1975 الجزایر را تأیید کرد، در حالیکه در ابتدای جنگ این قرارداد را پاره کرده بود و گفت ما در شرایطی این قرارداد را پذیرفتیم که در ضعف بودیم و حالا می‌خواهیم جبران کنیم. مورد دوم این بود که حاضر شد برای حل همه اختلافات مذاکره کند. سوم اینکه مبادله اسرا را پذیرفت. هر سه موضوع برای ما بسیار مهم بود و طبعا ما هم اعلام آمادگی کردیم برای اینکه این امر تحقق پیدا کند و به این ترتیب آزادسازی اسرا از دو طرف آغاز شد.
 
نخستین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار کرد: در میان آزادگان تعدادی بودند که برای ما کاملا غیرمنتظره بود چون اسامی آنها را دولت عراق اعلام نکرد و این نشان می‌دهد که ما اسرای زیادی داشتیم که عراقی‌ها به هر شکلی خواستند عمل کردند و اسامی برخی از آنها را اعلام نکرده بودند. نکته دوم اینکه تعدادی از افرادی که تحویل ما شدند دوره اسارتشان مربوط به 10 تا 12 سال قبل از آغاز جنگ ایران و عراق در سال 1358 بود یعنی مربوط به درگیری‌های دوره شاه بود که این بندگان خدا اسیر شده بودند یعنی رژیم بعث عراق نه در رژیم شاه و نه بعد از آن اظهاری از وجود آنها نکرده بود اما سال 69 آنها را به ما تحویل دادند که حدود 50 نفر بودند.
 
منصوری تأکید کرد: البته دولت صدام در اینجا همچنان عهدشکنی و خلف وعده خودش را انجام داد و آن اینکه تعدادی از اسرای ایرانی را تحویل نداد و بعدها هم که مجبور شدند مورد بازرسی قرار بگیرند، متأسفانه برخی از عزیزان ما از جمله شهید تندگویان را به شهادت رساندند. مدارک و اسنادی وجود دارد که نشان می‌دهد این کار بعد از تصمیم به آزادی اسرا گرفته و اعمال شد. در نهایت صدام روز 28 اسفند 1382 دقیقا یک روز قبل از حمله آمریکا به عراق  230 نفر از اسرای ما را تحویل داد.

برچسب ها: سپاه،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 10:32 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
به لطف رسانه‌های دموکرات، تمام آن‌چه بسیاری از ناظران خارجی درباره دانلد ترامپ می‌دانند در سیاست‌های ضدمهاجرت او خلاصه می‌شود.
، ردهمایی ملی دموکرات‌ها روز پنج‌شنبه 7 مرداد (28 جولای) به پایان رسید. در این مراسم، هیلاری کلینتون به عنوان نامزد رسمی و قطعی دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری معرفی شد[1]. بر خلاف گردهمایی یک هفته قبل جمهوری‌خواهان[2]، نشست دموکرات‌ها از وزن سیاسی بالایی برخوردار بود. در حالی که «تد کروز» و «مارکو روبیو» رقبای ترامپ و از معدود شخصیت‌های سیاسی حزب جمهوری‌خواه که در نشست ملی این حزب شرکت کرده بودند، به جای حمایت مستقیم از ترامپ، مردم آمریکا را به رأی دادن «بر اساس وجدان» خود دعوت کردند[3]، در مراسم دموکرات‌ها شخصیت‌های متعدد و تراز اول دنیای سیاست در آمریکا در سخنرانی‌های خود از کلینتون حمایت نمودند. از جمله این افراد، جیمی کارتر رئیس‌جمهور سابق، بیل کلینتون رئیس‌جمهور سابق و همسر هیلاری کلینتون، «جو بایدن» معاون اول اوباما، و باراک و میشل اوباما رئیس‌جمهور و بانوی اول آمریکا بودند.


کلینتون جنگ‌طلب‌تر است یا ترامپ/ آمریکا به رئیس‌جمهوری نیاز دارد که هیچ چیز از سیاست نداند +تصاویر
 

در گردهمایی ملی دموکرات‌ها، هیلاری کلینتون و «تیم کین» به عنوان نامزدهای این حزب برای ریاست‌جمهوری و معاونت اول ریاست‌جمهوری در انتخابات آتی آمریکا معرفی شدند
اگر مردم آمریکا بخواهند بر اساس نشست‌های ملی دو حزب اصلی آمریکا به یکی از نامزدهای آن‌ها رأی بدهند، قطعاً آرای تک و توکی به دانلد ترامپ خواهد رسید. با این وجود، در گزارش حاضر به بررسی این مسئله خواهیم پرداخت که آیا واقعاً هیلاری کلینتون بهترین گزینه برای ریاست‌جمهوری آمریکاست یا نه.
 

کلینتون یکی از ویژگی‌های خود (چنان‌که خواهید دید) را به ترامپ نسبت می‌دهد: «نظریه‌های ترامپ، صرفاً متفاوت نیستند، بلکه به طرز خطرناکی، متناقض هستند»
 
مواضع متفاوت و متناقض «هیلاری» و «کلینتون»
 


هیلاری کلینتون سیاستمدار شناخته‌شده و باسابقه‌ای است، اما هرچه بیش‌تر در مواضع او دقت کنید، متوجه خواهید شد که تکلیفش با خودش مشخص نیست. به عنوان مثال، وی در مواقع مختلف، مواضعی اتخاذ کرده که اگر صرفاً آن‌ها را برای شما نقل کنیم، مطلقاً گمان نخواهید کرد که این مواضع متعلق به یک نفر هستند. کلینتون بارها صراحتاً گفته که از ازدواج هم‌جنس‌بازان حمایت می‌کند. این در حالی است که همین کلیتنون سال 2002 در پاسخ به سؤالی درباره این‌که آیا فکر می‌کند نیویورک (که کلینتون نماینده آن در مجلس سنا بود) باید ازدواج هم‌جنس‌بازان را به رسمیت بشناسد یا نه، با قاطعیت می‌گوید «نه» و حتی حاضران او را هوو می‌کنند.
 
وی در یکی از مناظره‌های خود با برنی سندرز می‌گوید: «من به عنوان سناتور نیویورک، نماینده وال‌استریت بودم و دسامبر سال 2007، قبل از سقوط اقتصادی بزرگی که داشتیم، پیش آن‌ها رفتم.» وی سپس و در حالی که سندرز از تعجب نسبت به ادامه حرف‌های او می‌خندد، توضیح می‌دهد: «عملاً به آن‌ها بس است دیگر؛ گرفتن خانه‌های مردم [به خاطر عقب افتادن قسط‌هایشان] را تمام کنید؛ این سیاست‌های احتکاری را تمام کنید.» این در حالی است که وی در مناظرات انتخاباتی سال 2007 (در رقابت با اوبامایی که خودش از وال‌استریت پول می‌گرفت) مقصر بحران مسکن در آمریکا را «خریداران خانه»ای معرفی می‌کند که «هزینه‌های اضافه می‌دهند تا میزان درآمدشان مشخص نشود.»
 
کلینتون در تبلیغات انتخاباتی اخیر خود برای جذب حامیان برنی سندرز گفت: «وقتی به سابقه من نگاه کنید می‌بینید که در ایستادگی و مبارزه برای ارزش‌های ترقی‌طلبانه از هیچ‌کس عقب‌تر نیستم.» این در حالی است که وی در جای دیگری می‌گوید: «من را متهم می‌کنند که میانه‌رو و [عضو جناح] وسط هستم؛ [اگر این جرم است،] من اقرار به مجرم بودن می‌کنم.»

ادامه مطلب برچسب ها: بین الملل>آمریکا،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 10:31 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
گورستان سفید چاه که به "گورستان سپید" نیز شهرت دارد، در شهرستان بهشهر، بخش یانه سر، روستای سفید چاه واقع شده که مربوط به دوره تیموریان است و اولین قبرستان مسلمانان در ایران است.
  اسم روستای سفیدچاه را گورستان اسرارآمیزش سرزبان ها انداخته. در منطقه گلوگاه بهشهر، تقریبا کسی نیست که چیزی از داستان های شگفت انگیز گورستان تاریخی این روستا نشنیده باشد. مردم گلوگاه از ۵۰ پارچه آبادی دور و اطراف، مرده هایشان را به دوش می گیرند و الله اکبرگویان به سفیدچاه می آورند تا جایی در گورستان این روستا برایشان دست و پا کنند. آنها معتقدند که خاک سفید این روستا نمی گذارد اجساد مردگانشان بپوسد.

گورستان پرطرفدار سفیدچاه روز به روز بزرگ و بزرگ تر می شود و کم کم خانه ها و زمین ها را پس می زند تا برای مردگان جا باز کند. این گورستان به جز خاک سفیدرنگش، یک تفاوت دیگر هم با دیگر گورستان های ایران دارد؛ در بخش تاریخی گورستان، تقریبا تمام سنگ قبر ها بالای سر مزار متوفیان سر پا ایستاده اند. سنگ قبرهایی که هر کدام تابلوی اعلاناتی هستند برای شناساندن شخصیت فرد متوفی.


قبرستان اسرار آمیز سفید چاه

سرشناس ترین اهالی گورستان روستای سفیدچاه ۳ نواده امام موسی بن جعفر(ع) هستند؛ ابراهیم(ع)، منصور(ع) و عبدالرحمان(ع) که از ظلم و جور خلفای مستبد فراری شدند و برای همین در این دیار ماندند. از جمله دیدنی های مقبره این ۳ تن، صندوقچه ای چوبی است که اهالی روستا مانند چشم هایشان از آن محافظت می کنن.

برای رفتن به روستای سفیدچاه، باید با قطار، وسیله شخصی یا اتومبیل کرایه ای به بهشهر بروید.
وسیله نقلیه شخصی: از بهشهر به بعد باید به دل جنگل سرسبز بخش «یانه سر» بزنید تا بعد از طی ۲۰ کیلومتر جاده پیچ درپیچ آسفالته، به گلوگاه برسید، بعد از گلوگاه، روستای «نیالا» در مسیرتان قرار می گیرد و بالاخره سفیدچاه در حاشیه جاده از راه خواهد رسید.

برچسب ها: اجتماعی،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 10:31 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
تا زمانی که به نظر می‌رسد همه چیز به درستی کار می کند، ممکن است توجه زیادی به پاهای خود نداشته باشیم. پاها اغلب با جوراب و کفش پوشیده می‌شوند و چیزی که از دید خارج باشد، از ذهن خارج می‌شود.
به اخطار پاهایتان در مورد سلامتی توجه کنید انگشتان سرد پا می‌تواند نشانه‌ای از گردش خون ضعیف باشد. سیگار کشیدن و شرایط مرتبط با سیگار کشیدن می‌تواند توانایی ریه‌ها برای جذب اکسیژن را کاهش دهد و به کاهش سطح اکسیژن در خون منجر ‌شود.

این بیماری‌ها باعث تنگی شریان‌ها می‌شود، که می‌تواند مانع جریان خون در سراسر بدن شود. اگر شما متوجه شدید که پاها تقریبا همیشه سرد و بی حس هستند، با دکتر خود مشورت کنید. در زیر برخی از علائم رایج بیماری‌های مرتبط با پا و همچنین نشانه‌هایی که ممکن است برای سلامتی خطرآفرین باشد ذکر شده است.

خارش پا

همانطور که خارش پا ناخوشایند و مزاحم است، معمولا نشانه‍‌ای از یک وضعیت پزشکی جدی نیست.رایج‌ترین مقصر خارش و پوسته پوسته شدن در پاها عفونت‌های قارچی است. این عفونت‌ها در محیط‌های مرطوب رشد می‌کنند، معمولا در بین انگشتان پا شروع می‌شود و اغلب در افرادی که کفش‌های تنگ بسیار می‌پوشند و عرق می‌کنند به وجود می‌آید.

در حالی که عفونت پا مسری است اما می‌توان آن را به راحتی با داروهای ضد قارچ درمان کرد. در برخی موارد، خارش پا ممکن است از یک واکنش آلرژیک به کرم‌ها و یا مانند بیماری پسوریازیس ناشی از اختلال ایمنی بدن باشد. در صورتی که خارش پا در شما باقی بماند و یا بدتر شود با دکتر خود صحبت کنید.

تغییر رنگ پوست

جوش پوستی یا عفونت‌های قارچی مانند بیماری «پای ورزشکاران» معمولا باعث می‌شود پوست مایل به قرمز و پوسته پوسته شود، اما در بسیاری از شرایط دیگر ممکن است به تغییر رنگ پا منجر شود. یک بیماری که به عنوان پدیده نشانگان رینود شناخته شده، توسط دنباله‌ای از تغییر رنگ در پوست در واکنش به سرما یا استرس به وجود می‌آید.

در یک نمونه از پدیده رینود، منطقه آسیب دیده شروع به باریک شدن می‌کند و جریان خون کاهش می‌یابد. منطقه آسیب دیده ممکن است شروع به احساس سردی و بی حسی و در نهایت جریان خون را محدود کند. گاهی اوقات که گردش خون بهبود می‌یابد، پوست ممکن است قبل از بازگشت به حالت عادی به رنگ قرمز تبدیل شود.

رینود اغلب بدون بیماری زمینه‌ای رخ می‌دهد با این حال در برخی موارد رینود ممکن است نشانه اولیه یک بیماری جدی‌تر مانند آرتریت روماتوئید و یا لوپوس باشد.

چماقی شدن انگشتان پا

چماقی شدن شامل تغییر در مناطق اطراف پا و در انگشت یا ناخن انگشت است. علایم معمول چماقی شدن ناخن عبارتند از نرم شدن بستر ناخن، برآمدن نوک پا و خم شدن ناخن‌ها به شکل یک زاویه تیز است. اکثریت قابل توجهی از موارد بنیادی چماقی شدن از بیماری های قلب و ریه است که سطح اکسیژن در خون را کاهش می‌دهد.

اگر شما متوجه تغییرات در انگشت یا ناخن‌های پای خود شدید که شبیه چماقی است با دکتر خود صحبت کنید، چرا که می تواند نشانه‌ای از یک بیماری جدی مانند سرطان ریه، بیماری‌های قلبی و بیماری کرون باشد.

پاهای ورم کرده

اکثر مردم تورم را در پای خود تجربه کرده‌اند. اغلب علت تورم چیزی ساده مانند ایستادن برای مدت زمان طولانی، پوشیدن کفش های تنگ، بودن در یک پرواز طولانی و یا یک مصدومیت جزئی مانند رگ به رگ شدن مچ پا است. با این حال، اگر تورم بیش از چند روز طول بکشد، می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری جدی‌تر باشد.

سیالات مانند خون در پاها ممکن است منجر به تورم به عنوان یک نتیجه از نارسایی احتقانی قلب، بیماری کلیه و یا حتی به عنوان یک عارضه جانبی از داروها برای دیابت و فشار خون بالا شود. تورم ممکن است از التهاب ناشی از آرتریت روماتوئید یا آرتروز باشد. اگر تورم همراه علائمی مانند درد قفسه سینه، اشکال در تنفس یا سرگیجه باشد اقدامات پزشکی ضروری است، چون می‌تواند نشانه‌ی یک لخته خون یا یکی دیگر از بیماری جدی قلبی باشد.

سوزش پا

احساس سوزش پا می‌تواند از خفیف (بی حسی و سوزن سوزن شدن) تا شدید (درد شدید که حتی می تواند خواب را مختل کند) متفاوت باشد. چیز ساده‌ای مانند خستگی پاها و یا یک عفونت رایج مثل پای ورزشکار می‌تواند نشانه‌ای کوتاه مدت مانند سوزش یا سوزن سوزن شدن را داشته باشد.

در موارد شدید، سوزش در پاها می‌تواند نشانه‌ای از آسیب‌های عصبی ناشی از دیابت یا بیماری‌های گردش خون موسوم به بیماری شریانی محیطی (PAD) باشد. در صورتی که احساس سوزش برای چند هفته و علائم شدیدتر و دردناک‌تر دارید و در حال شروع به از دست دادن احساس در انگشتان پاهای خود هستید به دنبال مراقبت‌های پزشکی باشید.

استراحت کردن و بالا بردن پای خود برای کاهش علائم مفید است. علاوه بر این، حمام کردن و گذاشتن پای خود در آب سرد نیز می‌تواند درد و سوزش را کاهش دهد.

درد در انگشت شست پا

گاهی اوقات نقاط درد خاص منجر به یک وضعیت خاص می‌شود. اگر درد در اطراف نوک و گوشه ناخن متمرکز شده باشد، می‌تواند نشانه رشد ناخن اضافه در انگشت پای شما باشد. حملات درد شدید در مفصل انگشت شست پا می‌تواند یک فرم پیچیده‌ای از آرتریت به عنوان نقرس را نشان دهد.

علائم نقرس شامل درد شدید مفاصل پس از یک ناراحتی طولانی است و اغلب در شب و بدون هیچ گونه اخطاری رخ می‌دهد. آرتریت روماتوئید می‌تواند توضیح دیگری برای آن باشد، که به عنوان علائم اولیه تمایل دارند که بر پا و مفاصل انگشت اثر بگذارند. اگر شما ناراحتی مزمن یا درد ناگهانی محلی را تجربه می‌کنید بدون هیچ توضیحی برای ملاقات با دکتر برنامه ریزی کنید.

ناخن‌های زرد رنگ

همانند سایر قسمت های بدن شما، تغییر رنگ در ناخن‌ها ممکن است نشانه‌ی آن باشد که چیزی اشتباه است.عفونت قارچی ناخن اغلب به عنوان یک نقطه زرد در زیر نوک ناخن آغاز می‌شود. متاسفانه قارچ ها تمایل به رشد در محیط های تاریک، گرم و مرطوب دارند و قسمت زیرین ناخن انگشت پا بهترین مکان برای رشد آن‌هاست.

اگر تغییر رنگ مورد توجه قرار نگیرد و بدون درمان رها شود، می‌تواند در دیگر ناخن انگشتان پا پخش شود. عفونت ناخن به طور معمول یک خطر بزرگ بهداشتی نیست اما اگر شما مبتلا به دیابت هستید، عفونت‌های قارچی می‌تواند گردش خون در پای شما را مختل کند و منجر به عوارض جدی‌تر بهداشتی شود.

ناخن‌های سفید رنگ

تغییر رنگ سفید ناخن‌ها لزوما یک مشکل سلامتی نیست. این تغییر رنگ شامل لکه‌های معمول سفید در اطراف ناخن است که همانند ناخن شروع به رشد می کند. برخلاف باور رایج، این علائم نشانه کمبود ویتامین نیستند و به طور کلی بی ضرر در نظر گرفته می‌شوند.

یک آسیب ممکن است باعث شود بخشی از ناخن انگشت پا از بستر ناخن جدا شود، که باعث می شود که نوک ناخن سفیدتر به نظر برسد. علاوه بر این برخی از عفونت های قارچی اول خود را به عنوان علامت سفید روی نوک ناخن را نشان می‌دهند.

که اگر بدون کنترل رها شود، این عفونت می‌تواند در سراسر ناخن گسترش یابد، که منجر به تغییر رنگ بیشتر و به طور بالقوه باعث می‌شود ناخن از بستر خود جدا شود.

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 10:30 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
یک شرکت‌ کاریابی در عربستان، برای اعزام نیروهای خود به خانه‌های مردم با آنها مثل زمان برده‌داری رفتار می‌کند؛ به این ترتیب که نیروهای خود را که اغلب زن هستند در مقابل مراجعه‌کنندگان به نمایش می‌گذارد و مراجعه‌کنندگان پس از دیدن وضعیت خدمه یکی از آنها را انتخاب می‌کنند.

تصویری که مشاهده می‌کنید مربوط به یک مجتمع تجاری در شهر ظهران عربستان است که به همین سبک خدمه خود را عرضه می‌کند؛ صحنه‌ای که دقیقاً دوران برده‌داری را در ذهن تداعی می‌کند. این خدمه عموما خارجی و از کشورهایی مانند فیلیپین، نپال، پاکستان و بنگلادش هستند.

شهر ظهران با مساحت یکصد کیلومتر مربع برای اقامت و زندگی مهندسان، کارشناسان و کارگران آمریکایی و عموما غربی شاغل در صنعت نفت عربستان سعودی که در قبضه شرکت آمریکایی «آرامکو» قرار دارد، احداث شده و جز افراد خاصی اجازه ورود به آن را ندارند.

در ظهران برخلاف سایر شهرهای عربستان، زنان اجازه رانندگی و دوچرخه سواری و فیلمبرداری و عکسبرداری دارند و برای گشت و گذار و خرید نیازی به همراهی پدر، برادر یا همسر خود ندارند و خبری از پوشش اجباری مورد استفاده دیگر زنان عربستانی نیست.

عرضه خدمتکار خانه به سبک برده‌داری +تصویر

برچسب ها: خاورمیانه>عربستان،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 10:00 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
صفحه منتسب به سایت نشر آثار رهبر معظم انقلاب در اینستاگرام نظر رهبری معظم را در خصوص حضور در کنار خانواده شهدا منتشر کرده است.
  این صفحه که به نشر سخنان مقام معظم رهبری بصورت جملات کلیدی به همراه عکس و فیلم هایی کوتاه از سخنان ایشان می پردازد در پست جدیدی نظر معظم له را در خصوص حضور در میان خانواده شهدا منتشر کرده است.

در این پست آمده: " رهبر انقلاب: من بدون تعارف نشستن کنار والدین شهدا و روی فرش و زیر سقف آنها را برای خودم سعادت و مفید می دانم. ما از شما کسب روحیه و معنویت میکنیم".
برچسب ها: سیاست > رهبری،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:56 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
صفحه منتسب به امام خمینی (ره) با یادآوری کودتای 28 مرداد اینستاگرام خود را به‌روز کرد.
کودتای ۲۸ مرداد کودتایی بود که با طرح و حمایت مالی و اجرائی سازمان مخفی اطلاعات بریتانیا و آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا، سیا و با همراهی ارتش شاهنشاهی ایران، بر ضدّ دولت محمد مصدق در مرداد ۱۳۳۲ به انجام رسید. 

به همین مناسبت صفحه اینستاگرام امام خمینی (ره) با انتشار مطلبی از کودتای 28 مرداد یاد کرد.

این صفحه به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی نوشت:
امریکا با کودتای نظامی، مجدداً شاه را بر ایران تحمیل کرد و به نام مدرنیزه کردن مملکت، انقلاب آمریکایی شاه را به راه انداخت و دیدیم که نتیجه تمام این انقلاب به سود آمریکا و خرابی ایران بود.۲ آذر ۱۳۵۷.مصدق.


برچسب ها: سیاست > رهبری،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:56 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
  احمد کیارستمی نامه کودکانه پدرش به وی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و نوشت:"آخرین بار بابا رو پارسال در تورنتو دیدم، موقع نمایشگاه درهای بدون کلید در موزه آقا خان. روزی که برمی‌گشتم صبحش رفتیم قدم زدیم. از یک مغازه یک کلاه برام گرفت. گفت "یواش یواش وقتشه". بسته‌ای امروز از تهران رسید که این نامه توش بود. ظاهرا از اول دوست داشته کلاه سر من بذاره. شربت انجیر دیگه چه صیغه‌ایه؟".

در این نامه نوشته شده بود:"احمد کیارستمی جون سلام. حالت که خوبه. دلم واست خیلی تنگ شده اگه 20 دفه دیگه بخوابی و پاشی من میام اگرم بیام برات یه عالمه چیز میارم. یه دونه قلک میارم اینجوری که رنگش قرمزه و خیلی قشنگه که پولاتو بندازی توش. این قلکش چرمیه نمی شکنه که اگه شکست مجبور بشی بری زیر میز قایم شی. اگه پسر خوبی باشی که میدونم هستی و اگه مامانمو اذیت نکنی که میدونم اذیت نمی کنی برای تو چیزای دیگه ام میارم البته بشرط اینکه غذا خوب بخوری و اگه میلت نمی کشه به مامان بگو به تو شربت انجیر بده. خیلی خوب، تو خیلی پسر خوبی هستی و من تورو خیلی دوست دارم. بازم برات نامه می نویسم. عباس کیارستمی جون. یه کلاهم برات میخرم اینجوری که بزاری سرت تو برف بازی کنی".

نامه کودکانه عباس کیارستمی به پسرش +اینستاپست

برچسب ها: فرهنگ>هنز واندیشه،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:53 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
با استفاده از نرم افزار Clean Master می توانید با حذف فایل های اضافه و حافظه پنهان، سرعت گوشی خود را افزایش دهید.
  Clean Master یک ابزار فوق العاده کاربردی برای پاک کردن فایل های اضافی و بدون استفاده و پاکسازی تاریخچه مرورگر ها و جستجوهای اینترنتی است. همچنین این برنامه قابلیت پاکسازی فایلهای بی مصرف (temp) و حافظه پنهان گوشی (cache) را دارا می باشد و با بهینه سازی اسمارت فون اندرویدی شما ، سرعت گوشی را تا حد قابل ملاحظه ای افزایش می دهد. این برنامه برای چندمین بار متوالی توانست رتبه یک و امتیاز ۵ ستاره را از AV-TEST کسب کند.

Clean Master

ویژگی های برنامه Clean Master :
  •  امکان مدیریت تسک منیجر (task manager) برای کنترل بازی ها و برنامه هایی که باتری و رم اضافی مصرف می نمایند.
  •   امکان پاک کردن تاریخچه سرچ ها و کش مرورگر
  •  امکان حذف فایلهای اضافی تمپ (temp) و حافظه cache
  •  حذف سریع و دسته ای برنامه ها
  •  حذف پیامک های دلخواه و یا تاریخچه تماس ها
  •  قابلیت انتقال برنامه ها به کارت حافظه و مدیریت بر روی آن ها
  •  دارای آنتی ویروس قدرتمند برای جلوگیری از ورود فایل های مخرب
  •  دارا بودن ویجت اختصاصی برای دسترسی سریع تر
  •  قابلیت بک آپ گیری آسان

 • دانلود و مشخصات فایل


حجم: 15 مگابایت
نسخه : 5.13.7
نوع فایل: ZIP

برچسب ها: فناوری اطلاعات>نرم افزار،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:52 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
با Microsoft's HoloLens ویندوز 10 را به صورت واقعیت مجازی در برابر خود ببینید.
  مایکروسافت به زودی قابلیت کار با ویندوز 10 را به  HoloLens  خود اضافه خواهد کرد در نتیجه کاربران می توانند بصورت واقعیت مجازی با ویندوز 10 کار کنند.

این یک تجربه فوق العاده برای کاربران محسوب می شود و به گفته مایکروسافت این فناوری در سال 2017 وارد بازار می شود.
HoloLens هدستی است که دنیای واقعی را با دنیای مجازی شما یکی خواهد کرد. یعنی شما می توانید اشکال خود را در دنیای واقعی با این عینک بسازید و با ان زندگی کنید.اما اگر با تکنولوژی همراه باشید حتما می دانید که در سال 2014 فیسبوک هدستی به نام Oculus Rift را خریداری کرد. با همین قابلیت اما با این تفاوت عمده ، در این دوربین همه دنیا مجازی است و خبری از ترکیب دنیای واقعی و مجازی نیست. 


برای دانلود اینجا کلیک کنید

برچسب ها: فناوری اطلاعات>نرم افزار،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:51 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
یک دختر اتریشی پس از خرید باغ پرندگان، در اقدامی ستودنی همه پرندگان را آزاد کرد. قطعه فیلم زیر نشان می دهد که دختر ثروتمند اتریشی پس از آنکه تمامی پرندگان یک باغ وحش را خرید، در یک اقدام بسیار زیبا، تمامی آنها را آزاد کرد.

برای دانلود فیلم بالا اینجا کلیک کنید

برچسب ها: حیات وحش>پرندگان،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:50 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
گلکسی نوت 7 آخرین محصول سامسونگ است که طی آزمایشی مقاومت آن در برابر ضربات چاقو و چکش مورد سنجش قرار گرفت.
مدتی قبل بود که شرکت سامسونگ از جدید ترین محصول پرچمدار خود یعنی " گلسی نوت 7 " رونمایی کرد و علاقه مندان را به بررسی قابلیت های آن دعوت کرد.

در این میان اما برخی از کاربران در کنار ویژگی های فنی  و نرم افزاری ،  این محصول را تحت آزمایش هایی خشن نیز  قرار داده اند.  یکی از کاربران "نوت 7 " ، اقدام به آزمایش مقاومت نوت 7 در برابر ضربات چاقو و چکش کرده است.

گلکسی نوت 7 در برابر ضربات چکش و چاقو + فیلم

این آزمایش در واقع مقاومت فیزیکی و قدرت محافظ شیشه ای ویژه صفحه نمایش و بدنه پشت نوت 7  به نام "گلوریا گلس 5 " را نشان میدهد. این محافظ تولید یکی از شرکت های همکار سامسونگ به نام کورنینگ است که در زمینه شیشه های ضد ضربه فعالیت میکند.

برچسب ها: فناوری اطلاعات>سخت افزار،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:48 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
کیمیا علیزاده، تکواندوکار ایرانی در بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ در وزن ۵۷ کیلوگرم زنان برنده مدال برنز شد. وی اولین زن ایرانی است که در تاریخ ایران در بازی‌های المپیک مدال برنز کسب کرد.

پس از این پیروزی پرافتخار، کیمیا علیزاده با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: " خیلی خیلی ممنونم بخاطر دعاهایی که برام کردید، بخاطر انرژی مثبت هایی که فرستادید نتونستم تک تک ازتون تشکر کنم. بازم ممنونم، نشد که مدالم طلایی بشه، لیاقت استاد کامرانی طلا بود نه برنز. من امروز بعد از یک ماه و نیم، اولین بار تو زمین المپیک رو پام پریدم، به دلیل آسیبی که داشتم."

اولین پست اینستاگرام علیزاده بعد از کسب مدال برنز

برچسب ها: ورزش>تکواندو،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:47 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
حسن رحیمی و یزدانی مسابقات را طوفانی آغاز کردند که این امر باعث شد تا کاربران دست به قلم شوند .
طنزهای فیتیله پیچی حسن رحیمی
رقابت های كشتی آزاد  بازی های المپیك 2016 برزیل، از ساعت 17:30 روز جمعه(به وقت ایران) در سالن كاری اوكا شماره 2 شهر ریودوژانیرو آغاز شد که حسن رحیمی پس از استراحت در دور نخست در دور بعد با برتری 11 بر صفر در کمتر از 2 دقیقه مقابل گارنیك مناتساكانیان از ارمنستان راهی دور سوم شد. 
 یزدانی نیز  پس از استراحت در دور اول، در دور دوم در رقابتی یک طرفه در 63 ثانیه با نتیجه 10 بر صفر مقابل  آسناگه كاستلی از هائیتی پیروز شد.

در این بین کاربران با این پیروزی دست به قلم شدند و طنزهایی را در فضای مجازی نشر دادند.

حسن رحیمی با ۵ فیتیله پیچ جانانه حریف اول رو ضربه فنی کرد

‏‏‏‏‏‏5 تا فیتیله پیچ پشت سرهم رو فقط زنده یاد سیدعباسی دهه پنجاه شمسی میتونست اجرا کنه. #حسن_رحیمی به طرز فوق العاده ای تو المپیک تکرارش کرد

‏‏‏‏ارمنیه شانس اورد تشک کشتی از این بزرگتر نبود 

‏‏‏‏‏کاش کشتی بعدی حسن رحیمی ببرن تو زمین فوتبال زمین کشتی واسه فیتیله هاش کمه


حسن_رحیمی طرف رو عین نقی معمولی فیتیله پیچ کرد

داور سوت نمی زد تا تهران فیتیله ش رو می پیچوند!

بنظرم باید لباسای کشتی‌گیرا رو هم قبل بازیا میدادن نظر بدیم


کشتی فرنگی نفس عامل رو گرفته بود.آزاد کارها میبرن انگار بهش انرژی زا دارن تزریق میکنن جملات و تشبیهات ناب بیشتری میگه


‏این حریف ژاپنی حسن رحیمی قشنگ مشخصه اومده برق تولید کنه بره

تو مازندران بچه پسر که به دنیا میاد با دو بنده تحویل مادرش میدن.


کشتی گیر ترکیه چهرش جوریه که هر لحظه امکان داره انتحاری بزنه

‏فرق آزادکارا با بقیه اینه که جوری کشتی میگیرن که نه رقیب حریفشون بشه، نه داور.

چه طور دلشون آمد پیشنهاد حذف کشتی رو از المپیک بدن؟ خیلی دور از شعوره همچون پیشنهادی. ورزش به این کاملی.

برچسب ها: ورزش>کشتی،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:46 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
فدراسیون جهانی وزنه برداری در صفحه اینستاگرام خود به رکورد زنی بهداد سلیمی واکنش نشان داد.  پس از ناداروی هایی که در مسابقات دسته سنگین وزن وزنه برداری بر بهداد سلیمی از سوی داوران رخ داد هجمه های زیادی به داوران، فدراسیون جهانی وزنه برداری، سایت و صفحه اینستاگرام فدراسیون از سوی کاربران وارد آمد.

این هجمه ها از هک سایت فدراسیون تا حدود یک میلیون هشتگ با نام بهداد سلیمی ادامه پیدا کرد.

سیاسیون، ورزشکاران، هنرمندان و نامداران کشور نیز هر یک به نوبه خود بر این ناداوری اعتراض کردند و بهداد سلیمی را قهرمان ایران خواندند.

اما بهداد سلیمی که در یک ضرب رکورد زنی کرده بود و در دوضرب با تصمیم مغرضانه داوران از دور مسابقات حذف شد نیز در فیلم منتشر شده در حاشیه مسابقات گفته بود که رئیس فدراسیون جهانی می گوید که می دانم حق با شماست اما کاری از دست من برنمی آید.

این سخن واکنش های بیشتری را به ناداوری بر بهداد سلیمی به دنبال داشت.

اما پس گذشت دو روز از این اتفاق صفحه اینستاگرام فدراسیون جهانی وزنه برداری به رکورد زنی بهداد سلیمی واکنش نشان داد و نوشت: " تبرک به بهداد سلیمی ایرانی به خاطر رکورد زنی وزن 216 کیلوگرم".برچسب ها: ورزش>وزنه برداری،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:45 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
چند شهروند عراقی به اتهام همکاری با نیروهای دولتی و پیشمرگه در منطقه الفیصلیه در مرکز موصل اعدام شده‌اند.
 گروه صهیونیستی تروریستی داعش در ادامه جنایت های خود 14 تن از اعراب عراق را در موصل اعدام کرد. داعش در این جنایت محکومین را در ففس زندانی کرده و آنها را در حوضچه آبی غرق کرد. گفته می شود حکم اعدام ۱۴ قربانی مذکور را آن چه «دادگاه شرعی ولایت نینوا» خوانده می شود، صادر کرده و تروریست های داعش نیز از عملیات اعدام آنها فیلمبرداری کردند.

شیوه جدید اعدام داعش + تصاویر

شیوه جدید اعدام داعش + تصاویر


شیوه جدید اعدام داعش + تصاویر


شیوه جدید اعدام داعش + تصاویر


شیوه جدید اعدام داعش + تصاویر


برچسب ها: گروهک ها>داعش،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:40 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

کیمیا علیزاده و هدایا وهبای مصری با حجاب اسلامی روی سکوی اهدای مدال تکواندو 57- بانوان حاضر شدند و در کنار حونز بریتانیایی و گومز اسپانیایی مدال برنز را بر گردن آویختند.


برچسب ها: ورزش>المپیک،

تاریخ : جمعه 29 مرداد 1395 | 09:35 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 10:25 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) در جمع کارکنان اداره عقیدتی سیاسی قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) اظهار داشت: امروز فضای مجازی علاوه بر مزایایی که دارد می‌تواند خطرناک هم باشد و شما می‌بینید که شایعه در این فضا چقدر سریع گسترش پیدا می‌کند بنابراین باید جایگزین مناسب برای شبکه‌های مجازی ایجاد کنیم و این تنها وظیفه دولت یا دیگر ارگان‌ها نیست و ما در مجموعه نظامی خودمان هم باید تلاش کنیم و عزیزان روحانی می‌توانند در این بخش به ما کمک زیادی کنند.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) با اشاره به شیطنت‌های دشمنان در ایجاد تفرقه بین نیروهای مسلح گفت: همه ارتشی‌ها و سپاهی‌ها بسیجی هستند و تنها جایی که با هم رقابت می‌کنند تولید امنیت بیشتر برای کشور است.


برچسب ها: ارتش>پداجا،

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 09:39 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

جزئیات اقدامات و ماموریت‌های کلاه‌سبزها

امیر نوذر  نعمتی فرمانده تیپ 65 نیروهای ویژه هوابرد نزاجا (نوهد) با اشاره به مأموریت‌های این تیپ اظهار کرد: مأموریت‌ کلی تیپ نوهد نفوذ از راه‌های هوا، زمین، دریا در پشت منطقه هدف و بنا به دستور سلسله مراتب است.

وی آموزش عملیات ویژه و جنگ‌های نامنظم به سایر یگان‌های ارتش را از جمله دیگر وظایف تیپ 65 ارتش برشمرد.
فرمانده تیپ 65 نوهد همچنین با اشاره به سطح آمادگی این تیپ با تأکید بر اینکه تیپ تحت فرماندهی او همیشه آماده اجرای مأموریت است، خاطرنشان کرد: تیپ 65 ویژه هوابرد نزاجا همواره در همه رزمایش‌هایی که در نیروی زمینی انجام می‌شود حضور دارد و هر لحظه که به این نیرو نیاز باشد، آماده فعالیت است.

نعمتی با بیان اینکه در تیپ 65 در مجموع 11 مهارت به کارکنان ارتش آموزش داده می‌شود، خاطرنشان کرد: این آموزش‌ها در قالب کمیته‌های آموزشی با عناوین چتربازی، غواصی، کوهستان، جنگ‌افزار، مخابرات و رهایی گروگان ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین علاوه بر این کمیته‌ها، آموزش عملیات در کویر، جنگل و کوهستان و غواصی از جمله مأموریت‌هایی است که تیپ 65 نوهد در آموزش به کارکنان خود بر عهده دارد.

فرمانده تیپ 65 نوهد در ادامه با اشاره به انتخاب تیم هوابرد کشورمان در مسابقات نظامی بین‌المللی روسیه به عنوان تیم برتر اراده آهنین از سوی وزیر دفاع روسیه خاطرنشان کرد: در جریان مسابقات نظامی روسیه 2016 داوران با در نظر گرفتن آیتم‌هایی از جمله نظم عملیاتی، عدم بروز خطای عملیاتی و همچنین انضباط و همکاری تیمی در میان تیم‌های مختلف شرکت‌کننده در مسابقات، ایران را به عنوان تیم برتر اراده آهنین انتخاب کردند و این عنوان از سوی وزیر دفاع روسیه به نمایندگان کشورمان اعطا شد.
برچسب ها: ارتش>نزاجا،

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 09:37 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
«حادثه‌ای در کشور ما در سال ۱۳۳۲ اتّفاق افتاد -حادثه‌ی بیست‌وهشتم مرداد- که یکی از حوادثی است که ملّت ایران را با تجربه‌ها آمیخته میکند، مانع از خطا و اشتباه دیدِ او میشود؛ در این حادثه یک تجربه‌ی بزرگ برای ملّت ایران به وجود آمد، این تجربه را هرگز نباید فراموش کرد؛ بله، از سال ۳۲ تا حالا شصت سال میگذرد.

اوّلاً در خلال این شصت سال این قبیل حوادث تکرار شده است، ثانیاً حادثه‌ی تاریخی وقتی حامل درس است، گذشت زمان تأثیری ندارد و باید از آن درس گرفت. حادثه از این قرار بود که دولت مصدّق که نفت را، منبع ثروت ملّی کشور را از چنگ انگلیسی‌ها و از دست انگلیسی‌ها با کمک افرادی که بودند -مرحوم آیت‌الله کاشانی و دیگران- توانست خارج کند، یک اشتباه تاریخی انجام داد و آن تکیه‌ی به آمریکا بود.


در مقابلِ دشمنی انگلیس‌ها، فکر کرد باید یک پشتیبانی در عرصه‌ی بین‌المللی داشته باشد، این پشتیبان آن روز از نظر او آمریکا بود؛ به آمریکایی‌ها اعتماد کرد؛ امید او به آمریکایی‌ها بود. از این خوش‌بینی و ساده‌اندیشی، آمریکایی‌ها استفاده کردند، [کودتای‌] بیست‌وهشتم مرداد را به راه انداختند. یک مأمور آمریکایی با نام و نشان مشخّص که کاملاً مضبوط [است] و ما می‌شناسیم، میدانیم -اسمش هم در تاریخ هست- بلند شد آمد اینجا؛ آمریکایی بود، رفت در سفارت انگلیس یا در سفارت یک کشور غربی یا شاید هم کانادا مستقر شد و پولی را که آورده بود تقسیم کرد، افرادی را با خودش همراه کرد؛ عناصر و عوامل داخلی خائن هم وجود داشتند؛ کودتای بیست‌وهشتم مرداد را راه انداخت و همه‌ی زحماتی را که ملّت ایران در ظرف دو سه سال -دوران ملّی شدن صنعت نفت- کشیده بودند، بر باد داد. مصدّق را هم گرفتند، بردند زندانی کردند و محمّدرضای پهلوی را که از ایران فرار کرده بود، برگرداندند، به سلطنت نشاندند؛ و ۲۵ سال از سال ۳۲ تا سال ۵۷ این ملّت، زیر یوغ حکومت تحمیلی و وابسته‌ی پهلوی به انواع خفّتها، انواع فشارها، انواع سختی‌ها مبتلا شد؛ آمریکایی‌ها [این کار را] کردند. مستشاران نظامی‌شان ارتش ما را تصرّف کردند، عوامل اقتصادی‌شان سیاستهای اقتصادی خود را پیش بردند؛ علاوه بر اینها -اینها کارهای ظاهری و مشهود بود- کارهای غیرمشهودی کردند که هنوز تحلیلگران ما متأسّفانه نرسیده‌اند که به حرکات غیرمشهودِ در جهت نابودی ثروتهای معنوی و انسانی ملّت ایران که از طرف آمریکایی‌ها در ایران در این ۲۵ سال انجام گرفت، رسیدگی کنند؛ هنوز نتوانسته‌اند.
http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/31322/mosadegh1.jpg http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/31322/mosadegh2.jpg

اینها مسائلی است که جای تحقیق دارد و جای دنبال‌گیری دارد. ۲۵ سال اختناق، فشار بر ملّت ایران، ضایع کردن منابع انسانی این کشور، غارت منابع طبیعیِ این کشور، بدنام کردن ملّت ایران در میان ملّتهای مسلمان در منطقه، کارهایی بود که آمریکایی‌ها در این مدّت کردند. چقدر انسانها کشته شدند، چقدر انسانها زندان رفتند، چقدر انسانها شکنجه شدند، در داخل کشور چه سیاستهای خائنانه‌ای علیه ملّت ایران انجام گرفت که همه در سایه‌ی حضور آمریکایی‌ها و حضور دولت دست‌نشانده‌ی آمریکایی‌ها در ایران [بود] و به‌خاطر اعتمادی که آن روز، آن آقا از روی ساده‌اندیشی به آمریکا کرد.»


برچسب ها: سیاست > احزاب و شخصیت‌ها،

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 09:34 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
یک عکاس فرانسوی از سازه‌های پایتخت کره شمالی شهر پیونگ یانگ عکس‌هایی گرفته است و آن‌ها را در اینترنت به نمایش گذاشت.
 
این تصاویر شامل تصاویری از ساختمان‌ها، آسمان‌خراش‌ها، مکان‌های تفریحی و ورزشی و سینماهای این شهر است.
جاهای دیدنی کره شمالی +تصاویر

ادامه مطلب برچسب ها: میراث فرهنگی وگردشگری،

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 09:24 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
در شرایطی که نبود اعتبارات کافی به عنوان دلیل عدم پرتاب ماهواره‌ها مطرح می‌شود، طرف خارجی قرار است اقدام به طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره برای کشورمان کند. چگونه بودجه و اعتبارات لازم برای این قراردادها وجود دارد اما برای پرتاب‌های داخلی فراهم نیست؟
ماهواره
به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق،مدتهاست خبر جدید و مهمی از صنعت فضایی کشورمان به گوش نمی رسد و پس از تغییر و تحولات صورت گرفته در ساختار این بخش مهم، اکثر صحبت ها در این خصوص مربوط به دادن وعده هایی برای آینده است.

ادامه مطلب برچسب ها: دانش وفناوری>هوا فضا،

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 09:21 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
پوشاک نامتعارف

پوشاک نامتعارف، به عنوان مهمان ناخوانده بر هویت‌بخش


ادامه مطلب برچسب ها: فرهنگ>اندیشه ودین،

تاریخ : پنجشنبه 28 مرداد 1395 | 09:15 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
خوراکی‌های رایجی که مسمومتان میکنند!
جدیدترین فهرست از عجایب هفتگانه جهان
بعد از دلار، پراید جهانگیری هم رسید!
کی‌روش: یار دوازدهم رو نخوام چه کنم؟!
مردم کره جنوبی با شلوارک و سیخ جوجه در راه شمال!
پول بنز می‌دهیم، سوار پراید می‌شویم!!!
متن شعر مطیعی در نماز عید فطر؛ نیل اگر هست عصا در کف موسا هم هست
فضیلت عید فطر در کلام مولا علی (ع)
جذابترین گلهای لحظه آخری در مسابقات جام جهانی
چه کسانی با پول بیت‌المال به روسیه می‌روند؟
چه کسی وکیل مدافع ترامپ در اتحادیه اروپاست؟
چه افرادی هرگز نباید سیر بخورند؟
روشهای کاربردی برای تقویت سلامت روده
دستور رهبری، فشار عینی و عملی
راهکار‌هایی برای آسان شدن زایمان در زنان باردار
ضرغامی: حباب‌های اقتصادی عرصه را بر مردم تنگ کرده‌اند
نقش توئیتر در فتنه آمریکایی-اسرائیلی ۸۸
پست صفحه اینستاگرام AFC در خصوص زوج‌های هافبک آسیایی در جام جهانی
بیانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد (علیه‌السلام) با ماه رمضان
بیانات رهبر انقلاب درباره دعای وداع امام سجاد (علیه‌السلام) با ماه رمضان
داغ شدن هشتگ #جام_جهانی هم‌زمان با آغاز رقابت‌ها
مواقعی که می‌توان به نتیجه استخاره عمل نکرد
تصاویری زیبا از مناظر دیده نشده استرالیا
جام جهانی ۲۰۱۸| تبریک پوتین به چرچسوف و واکنش سرمربی عربستان به استعفای احتمالی
ترکیب احتمالی ایران و مراکش از نظر سایت فیفا
پرتغال - اسپانیا؛نبرد دشمنان قدیمی اروپا
امام خامنه‌ای در خطبه‌های نماز عید فطر: قدرت‌های شیطانی دائم در حال توطئه علیه ملت ایران هستند/ آمریکا در منطقه شکست خورده است
((اسرائیل چگونه فرو خواهد پاشید؟!))
رشد ۳۵ درصدی قیمت مسکن طی یک سال گذشته
تیم ملی فوتبال روسیه - عربستان/ نبرد تزار‌ها با سبزپوشان سعودی در افتتاحیه جام بیست و یکم
سایت ماه اسکین طراح قالب وبلاگ رایگان با امکانات عالی
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
تعداد کل صفحات : 8 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...
لطفا از دیگر صفحات نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.