تبلیغات
گل همیشه بهار - مطالب تیر 1395
فرمانده سپاه: آمادگی داریم تا ناوهای آمریکایی را به اعماق خلیج فارس بفرستیم
فرمانده کل سپاه پاسداران با تأکیدبر اینکه "برخی از کشورهای منطقه‌ای و آل‌سعود به دشمنان آشکار اضافه شدند"، گفت: امروز آمادگی داریم تا قایق‌های متجاوز به خلیج فارس را توقیف کنیم و با بازوان پرتوان نیروی دریایی، ناوهای آمریکایی را به اعماق خلیج فارس بفرستیم.


برچسب ها: سپاه،

تاریخ : پنجشنبه 31 تیر 1395 | 11:45 ق.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

نامه عاشقانه عباس دوران برای همسرش

به گزارش شریان نیوز،  حسین جابری‌ انصاری، معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه ایران به مناسبت سالگرد شهادت عباس دوران، نامه این سرلشکر خلبان به همسرش را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد.

عباس دوران، خلبان جنگنده های دوران دفاع مقدس بود که در صبح 30 تیرماه 1361 پس از بمباران پالایشگاه بغداد، هواپیمای خود را به محل برگزارى اجلاس سران غیرمتعهدها کوبید و به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

متن نامه شهید عباس دوران به همسرش: "ﺧﺎﺗﻮﻥ ﻣﻦ ، ﻣﻬﻨﺎﺯ ﺧﺎﻧﻢ ﮔﻠﻢ ﺳﻼﻡ. ﺑﮕﻮ ﻛﻪ ﺧﻮﺏ ﻫﺴﺘﯽ ﻭ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﯼ ﻣﻦ ﺯﯾﺎﺩ ﺑﻬﺎﻧﻪ ﻧﻤﯽ ﮔﯿﺮﯼ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﻦ ﻧﺒﻮﺩﻥ ﺗﻮ ﺳﺨﺖ ﺍﺳﺖ ﻭﻟﯽ ﭼﻪ ﻣﯽ ﺷﻪ ﻛﺮﺩ ﺟﻨﮓ ﺟﻨﮓ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺯﻥ ﻭ ﺑﭽﻪ ﻫﻢ ﻧﻤﯽ ﺷﻨﺎﺳﺪ. ﻧﻮﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩﯼ ﺩﻟﺖ ﻣﯽ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺑﺮﮔﺮﺩﯼ ﺑﻮﺷﻬﺮ. ﻣﻬﻨﺎﺯ ﺑﻪ ﺟﺎﻥ ﺗﻮ ﻛﺴﯽ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﻧﯿﺴﺖ ﻫﻤﻪ ﺯﻥ ﻭ ﺑﭽﻪ ﻫﺎ ﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻧﺪ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻭ ﺷﯿﺮﺍﺯ ﻭ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﻭ ... ﺧﯿﻠﯽ ﻓﺮﺻﺖ ﻛﻢ ﻣﯽ ﻛﻨﻢ ﺑﻪ ﺧﻮﻧﻪ ﺳﺮ ﺑﺰﻧﻢ، ﺣﺘﯽ ﻓﺮﺻﺖ ﺩﻭﺵ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺭﻭ ﻫﻢ ﻧﺪﺍﺭﻡ . ﺩﻭﺵ ﻛﻪ ﭘﯿﺸﻜﺶ ﭘﻮﺗﯿﻨﻬﺎﯾﻢ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺩﻭ ﺳﻪ ﺭﻭﺯ ﯾﻜﺒﺎﺭ ﻫﻢ ﻭﻗﺖ ﻧﻤﯽ ﻛﻨﻢ ﺍﺯ ﭘﺎﯾﻢ ﺧﺎﺭﺝ ﻛﻨﻢ . ﻋﻠﯽﻛﻪ ﺍﻭﻥ ﻫﻤﻪ ﺧﻮﺵ ﺗﯿﭗ ﺑﻮﺩ ﺭﻓﺘﻪ ﻣﻮﻫﺎﯾﺶ ﺭﻭ ﺍﺯ ﺗﻪ ﺗﺮﺍﺷﯿﺪﻩ ﻣﻦ ﻫﻢ ﺷﺪﻩ ﺍﻡ ﺷﺒﯿﻪ ﺁﻥ ﺩﺭﻭﯾﺸﯽ ﻛﻪ ﻫﺮ ﻭﻗﺖ ﻣﯽ ﺭﻓﺘﯿﻢ ﭼﻬﺎﺭ ﺭﺍﻩ ﺯﻧﺪ ﺁﻧﺠﺎ ﻧﺸﺴﺘﻪ ﺑﻮﺩ . ﺑﭽﻪ ﻫﺎﯼ ﮔﺮﺩﺍﻥ ﯾﻚ ﺷﺐ ﺩﺳﺖ ﻭ ﭘﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﮔﺮﻓﺘﻨﺪ ﻭ ﺍﻧﺪﺍﺧﺘﻨﺪ ﺗﻮﯼ ﺣﻤﺎﻡ ﺁﺏ ﺭﺍ ﻫﻢ ﺭﻭﯾﻤﺎﻥ ﺑﺎﺯﻛﺮﺩﻧﺪ . ﺍﻭﻟﺶ ﻛﻠﯽ ﺑﺪ ﻭ ﺑﯽ ﺭﺍﻩ ﺣﻮﺍﻟﻪ ﺷﺎﻥ ﻛﺮﺩﯾﻢ ﺍﻣﺎ ﺑﻌﺪﻓﻜﺮ ﻛﺮﺩﯾﻢ ﺧﺪﺍ ﭘﺪﺭ ﻭ ﻣﺎﺩﺭﺷﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﯿﺎﻣﻮﺭﺯﺩ ﭼﻮﻥ ﭘﻮﺗﯿﻨﻬﺎﯾﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺁﻭﺭﺩﯾﻢ ﺩﯾﺪﯾﻢ ﻻﯼ ﺍﻧﮕﺸﺘﻬﺎﯾﻤﺎﻥ ﻛﭙﻚ ﺯﺩﻩ ﺍﺳﺖ. ﻣﻬﻨﺎﺯ ﻣﻮﺍﻇﺐ ﺧﻮﺩﺕ ﺑﺎﺵ ﺍﯾﻦ ﺣﺮﻓﻬﺎ ﺭﺍ ﻧﺰﺩﻡ ﻛﻪ ﻧﺎﺭﺍﺣﺖ ﺑﺸﯽ ﺑﺎﻻﺧﺮﻩ ﺟﻨﮓ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻭﺿﻌﯿﺖ ﻣﻤﻠﻜﺖ ﻏﯿﺮ ﻋﺎﺩﯼ . ﻧﻤﯽ ﺷﻮﺩ ﺗﻮﻗﻊ ﺩﺍﺷﺖ ﭼﻮﻥ ﯾﻚ ﺳﺎﻝ ﺍﺳﺖ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻛﺮﺩﯾﻢ ﻭ ﯾﺎ ﭼﻮﻥ ﻣﺎ ﻫﻤﺪﯾﮕﺮ ﺭﺍﺧﯿﻠﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﯾﻢ ﺟﻨﮓ ﻭ ﻣﺮﺩﻡ ﻭ ﻛﺸﻮﺭ ﺭﺍ ﺭﻫﺎ ﻛﺮﺩ ﻭ ﺁﻣﺪ ﻧﺸﺴﺖ ﺗﻮﯼ ﺧﺎﻧﻪ... دوستت دارم خیلی زیاد. همسرت عباس، مهر ۱۳۵۹".


برچسب ها: ارتش>نهاجا،

تاریخ : پنجشنبه 31 تیر 1395 | 11:43 ق.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
 بدون شرح!

 


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > کاریکاتور،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:49 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
سود واقعی تسهیلات برخی بانکها، 80 درصد است.

 


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > کاریکاتور،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:49 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
به گزارش  از لایو ساینس، کشف چندین حفره مرموز و بزرگ در سیبری در اوایل سال جاری میلادی موج شدیدی از گمانه زنی‌ها را نسبت به منشا این حفره‌ها به راه انداخت. اما حالا گزارشی جدید ادعا می‌کند که منشا این حفره‌ها احتمالا با مثلث برمودا در ارتباط است.
 
از سوی دیگر آن دسته از دانشمندانی که در این گزارش دخیل نبوده‌اند بر این باورند که مکانیسم حفره‌های سیبری به احتمال فراوان هیچ ارتباطی با ناپدید شدن چندی هواپیما و کشتی در مثلث برمودا نداشته باشد؛ مثلث برمودا از نگاه این افراد جایی است که وجود آن هیچگاه اثبات نشده است.
 
گله‌داران گوزن شمالی سیبری در ماه ژوئیه حفره‌ای عظیم را در شبه جزیره یامال (به معنای پایان دنیا) پیدا کردند. پس از آن نیز دو حفره دیگر یافت شد که یکی از آن‌ها در منطقه تاز و دیگری در شبه جزیره تایمیر بود. اما حتی وقتی دانشمندان در مورد دلایل پدید آمدن این حفره‌ها گمانه زنی می‌کردند، باز هم منشا آن‌ها به شکل علامت سوالی بزرگ باقی ماند.

راز

راز


راز

راز


گروهی از دانشمندان روس در ماه ژوئیه در ژورنال نیچر مقاله‌ای را منتشر کردند که بر اساس آن خروج انفجاری گازهای به دام افتاده در پرمافروست* – که به آن هیدرات متان** نیز گفته می‌شود – به احتمال فراوان موجب پدید آمدن آن حفره‌های غول‌پیکر شده باشند. آن‌ها می‌گویند که هوای نزدیک به قسمت تحتانی حفره‌ها حاوی مقادیر فراوان متان بوده است.
 
اما حالا محققان پا را یک پله فراتر گذاشته و می‌گویند که عامل ناپدید شدن چندین کشتی و هواپیما در مثلث برمودا نیز همین متان هیدرات بوده است. برخی بر این باورند که مثلث برمودا ناحیه‌ای در اقیانوس آتلانتیک شمالی بین برمودا، فلوریدا و پورتوریکو است. این در حالی است که عده‌ای دیگر وجود آن را انکار می‌کنند.
 
اما برخی از دانشمندان فارغ از وجود یا عدم وجود مثلث برمودا، بر این باورند که خروج گاز متان می‌تواند باعث غرق شدن کشتی‌ها در برخی نقاط شود.

راز

خروج انفجاری گازهای به دام افتاده در پرمافروست به احتمال فراوان موجب پدید آمدن چنین حفره‌های غول‌پیکری است

ولادیمیر رومانوسکی کارشناس ژئوفیزیک دانشگاه آلاسکا فیربنکس است که بر روی پرمافروست تحقیق می‌کند و در مطالعه فوق نقشی نداشته است. وی می‌گوید: «احتمال ظاهر شدن چنین حفره‌هایی به دلیل تجزیه گاز هیدرات در بستر اقیانوس وجود دارد.»
 
متان به طور کلی زیر بستر اقیانوس‌ها به شکل جامد درمی‌آید، اما این احتمال وجود دارد که بخشی از آن جدا شده و به شکل حباب گازی به سطح آب بیاید.
 
بنیامین فرامپوس، زمین شناس دانشگاه دالاس در ایمیلی به لایو ساینس نوشت: «گاز هیدرات در امتداد ناحیه حاشیه‌ای قاره‌ای آتلانتیک شمالی در آمریکا وجود دارد که بخش اعظمی از آن در بلیک ریج (شمال مثلث برمودا) وجود دارد.»
 
نتایج پژوهش انجام شده در سال 2003 در ژورنال آمریکایی فیزیک نشان داد که چنین حباب‌هایی دست کم بر روی کاغذ از توانایی غرق کردن کشتی‌ها برخوردارند. در آن مطالعه، دانشمندان بدنه یک کشتی مدل را ساخته و حبابی بزرگ زیر آن ایجاد کردند و سپس از فرآیند فیلم‌برداری کردند. محققان به این نتیجه دست یافتند که اگر کشتی کاملا روی حباب قرار گرفته باشد، تعادل شناوری خود را از دست داده و غرق خواهد شد.
 
گرچه این پدیده بر روی یک مدل جواب داد، اما هیچ مدرکی از احتمال درست بودن بر روی یک کشتی واقعی در دست نیست. علاوه بر این مسئله، هیچ گزارشی از انتشار گاز متان در ابعاد بسیار بزرگ در قرن اخیر وجود ندارد که بتوان آن را با ناپدید شدن کشتی و هواپیما در مثلث برمودا مرتبط دانست.
 
فرامپوس می‌گوید آخرین باری که گاز از بستر اقیانوس آن منطقه خارج شده است به پس از آخرین عصر یخبندان یعنی 20 هزار سال پیش بازمی‌گردد. وی در ادامه می‌گوید: «به شخصه به این ادعا فقط به چشم یک تئوری نگاه می‌کنم و نه بیشتر.»

راز

مثلث برمودا در نزدیکی فلوریدای آمریکا واقع شده که بسیاری وجود آن را رد می‌کنند

گفتنی است نیروی دریایی آمریکا به وجود مثلث برمودا اعتقادی ندارد. همچنین، هیات آمریکایی اسامی جغرافیایی نام مثلث برمودا را به رسمیت نمی‌شناسد. در همین ارتباط، شرکت خدمات مالی لویدز لندن نیز اطمینان داده که تعداد کشتی‌های غرق شده در این منطقه تفاوتی با مناطق دیگر جهان ندارد.

 
* پرمافروست (Permafrost) به خاکی گفته می‌شود که دمایی کمتر از دمای انجماد آب را برای بیش از دو سال داشته باشد. بیشتر پرمافروست‌ها در عرض‌های جغرافیایی بالاتر هستند.
 
** آذر یخ یا هیدرات متان یک ترکیب کلاترات یا به عبارت بهتر هیدرات گازی است که در آن، مولکول‌های متان در شبکه بلوری آب گیر افتاده‌اند که حالت جامدی شبیه به یخ دارد.

برچسب ها: دانش وفناوری،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:45 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
درمان اختلال وسواس معمولا چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد تا تفاوتی مشاهده شود و اکنون یک درمان بسیار سریع‌تر کشف شده است. درمان وسواس در چند دقیقه!
به گزارش از گیزمگ، دانشمندان از یک مدل موش استفاده کردند که بطور ژنتیکی برای برخورداری از رفتار وسواس‌مانند مهندسی شده بود.

این موش‌ها فاقد ژن Sapap3 بودند که در تنظیم ارتباطات بین نورون‌ها کمک می‌کند. در نتیجه، آن‌ها نشانه‌هایی از اضطراب و رفتار وسواسی، مانند نظافت بیش از اندازه را نشان دادند.

محققان دریافتند که یک نوع گیرنده برای انتقال‌دهنده‌های عصبی موسوم به mGluR5 مسئولیت این رفتار غیرعادی را برعهده داشت. ژن Sapap3 معمولا فعالیت این گیرنده را محدود می‌کند.

محققان به موش‌های فاقد این ژن، درمانی ارائه کردند که فعالیت mGluR5 را مسدود می‌کرد. این درمان باعث شد تا رفتارهای وسواسی موش‌ها طی چند دقیقه کاهش بیابد. در مقابل، داروهای ضد افسردگی معمولی چند هفته طول کشید تا اثر مشابه را نشان دهند.

دانشمندان همچنین به موش‌های عادی یک دارو برای افزایش تولید انتقال‌دهنده mGluR5 دادند و این موجودات شروع به نمایش علائم اضطرابی مشابه همتایان فاقد ژن Sapap3 کردند.

محققان اکنون امیدوارند داروهای متوقف کننده mGluR5 بتوانند در نهایت برای درمان سریع و موثر اختلال وسواس در انسان‌ها منجر شود. چنین داروهایی در حال حاضر در کارآزمایی‌های بالینی برای بیماری‌هایی مانند پارکینسون مورد آزمایش هستند.

این تحقیق در مجله Biological Psychiatry منتشر شده است.

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:43 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
اتفاقاتی مانند گروگان گیری، بمب گذاری، دوپینگ، تحریم و البته مرگ ۱۸ نفر در ادوار مختلف المپیک، بخشی از تاریخچه این بازی ها از زمان بازگشایی المپیک نوین تا به امروز را شامل می شود.
سی و یکمین دوره بزرگترین آوردگاه ورزش جهان یعنی المپیک تابستانی دو هفته دیگر در ریودوژانیرو برزیل آغاز می شود؛ این نخستین میزبانی برزیلی ها در ادوار مختلف بازی های المپیک است درحالیکه تا پیش از این  ۱۸ کشور آمریکایی (آمریکای شمالی)، اروپایی و آسیایی میزبانی ۳۰ دوره گذشته این بازی ها را برعهده داشته‎اند (با احتساب سه دوره بازی‎های المپیک که میزبانان آنها مشخص بود اما برگزار نشد)؛ در این میان برخی  کشورها  بیشتر از یک بار و در شهرهاری مختلف برگزارکننده بازی های المپیک بوده اند.

۱۸ کشور میزبان سی دوره بازی های المپیک پیشین در ۲۱ شهر برگزارکننده این بازی ها بوده اند. البته برخی از ادوار بازی‎های المپیک با وجود مشخص بودن میزبان به دلیل جنگ جهانی برگزار نشد؛ برخی از ادوار المپیک هم توسط برخی از کشورها و بنا به دلایلی تحریم شد اما به جز این ها بازی‌های المپیک درعصر نوین از زمان بازگشایی تا به امروز با اتفاقاتی جالب دیگری هم مواجه بوده که مبارزه با تبعیض نژادی، افزایش رشته‎ها و مرگ در اثر کشتار مونیخ، انفجار بمب و استفاده از مواد نیروزا را موجب شده است.

در کل اینکه طی ۱۲۰ سال گذشته یعنی از سال ۱۸۹۶ که اولین دوره بازی‌های المپیک نوین در زادگاه المپیک یونانیان یعنی آتن برگزار شد تا به امروز که المپیک سی و یکم در پیش است، این بازی ها با تغییرات و اتفاقات زیادی مواجه بوده است. طی این مدت رشته‏ های زیادی به منشور المپیک گنجانده شدند و در مقابل برخی رشته‎ها هم کنار رفتند. علاوه بر این در طول برگزاری بازی‌های المپیک ۱۸ نفر به دلیل جنگ، انفجار بمب و دوپینگ جان خود را از دست دادند. ۱۸ سال پس از بازگشایی بازی‎های المپیک، این بازی‎ها صاحب پرچم شدند اما ۶ سال طول کشید تا این پرچم برافراشته شد؛ همانگونه که مشعل یکی از نمادهای همیشگی المپیک بوده است اما حمل آن از یازدهمین دوره این بازی‏ها آغاز شد.

مجموعه اتفاقات و خواندنی های گزارش مهر از ۳۰ دوره بازی های المپیک تابستانی عبارت است از:

سه دوره جنگ جهانی در تاریخ ۱۲۰ ساله المپیک

اولین دوره بازی های المپیک در عصر نوین به همت "بارون پیر فردی دو کوبرتن" و در سال ۱۸۹۶ یونان بازگشایی شد. "بارون پیر فردی دو کوبرتن" امید زیادی داشت که برگزاری این بازی‎ها مانع از جنگ و خونریزی شود اما چنین نشد چون پس از گذشت پنج دوره از بازی‎های المپیک، سال ۱۹۱۶ بازی‌های المپیک آلمان به دلیل جنگ جهانی اول لغو شد و بعد از آن هم کشورهای پیروز در این جنگ مانع از حضور کشورهای شکست خورده در المپیک آتی شدند. جنگ جهانی دوم هم باعث شد این بازی‎ها طی دو دوره متوالی در سال‎های ۱۹۴۰ و ۱۹۴۴ برگزار نشود.


اتفاقات ۱۲۰ ساله المپیک؛ از گروگان‌گیری مرگ بار تا اخراج به خاطر یک سلام

بازی های المپیک نوین در طول تاریخ ۱۲۰ ساله خود با اتفاقات زیادی مواجه بوده است

مرگ ۱۵ نفر در یک المپیک جنجالی

"کشتار مونیخ" نام واقعه ‏ای است که سال ۱۹۷۲ و در جریان بیستمین دوره بازی‏های المپیک روی داد. آلمانی‏ها در مونیخ برگزارکننده این دوره از بازی‏ها بودند که طی آن سربازان فلسطینی ۱۱ نفر از اعضای تیم المپیکی رژیم اشغالگر قدس را به گروگان گرفتند. پس از آن و طی یک حمله آزادسازی که البته نافرجام بود ۹ ورزشکار، ۵ نفر از گروگانان و یک پلیس کشته شدند.

انفجار مرگ بار

یکی از اتفاقات تاریخی در جریان ادوار مختلف المپیک مرگ دو نفر و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ نفر  بود که سال ۱۹۹۶ به هنگام میزبانی آمریکایی‏ها در آتلانتا روی داد. تئوری های مختلفی در این مورد گفته شده که البته بیشتر آنها به "اریک رابرت رودلف"  و محکوم شدن وی به بمب گذاری اشاره دارد. به این بهانه از بعد از حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ تاکنون به منظور جلوگیری از فعالیت‌های تروریستی احتمالی، شرایط امنیتی سختی روی بازی‎های المپیک اعمال می‌شود.

همه کشورهای غایب و محروم از المپیک

اتحاد جماهیر شوروی تا بازی‎های المپیک ۱۹۸۲ هلسینکی در این بازی‎ها شرکت نکرده بود و در مقابل برگزارکننده بازی‌های بین‏ المللی به نام "اسپارتاکاید" بود. این بازی‎ها محل رقابت ورزشکاران و هوادارنی بود که بازی‎های المپیک را تحریم کرده یا محروم از حضور در آن بودند.

آفریقای جنوبی هم به دلیل مخالفت با سیاست آپارتاید در این کشور از سال ۱۹۴۶ به مدت ۲۸ سال از بازی‌های المپیک محروم شده بود. ورزشکاران افغانستان هم از سال ۱۹۹۹ به مدت سه سال در میادین المپیک غیبت داشتند چون حضورشان تعلیق شده بود اما آنها پس از سقوط رژیم طالبان از المپیک سه دوره پیش اجازه بازگشت به این بازی‌ها را پیدا کردند.

تحریم کنندگان المپیک کم نبودند

هلند، اسپانیا و سوئیس به دلیل شورش مجارستانی‏ها و کامبوج، مصر، عراق و لبنان کشور به دلیل بحران کانال سوئز بازی‌های المپیک ۱۹۵۶ ملبورن را تحریم کردند. گوانا و ۲۱ کشور آفریقایی نیز المپیک ۱۹۷۶ کانادا را تحریم کرده بودند. مسئولان برگزارکننده المپیک ۱۹۷۶ کانادا به جمهوری خلق چین (تایوان) اعلام کردند که نمی‎تواند با این نام در بازی‏ها شرکت کند. بر همین اساس تایوان تا سال ۱۹۸۴ غایب المپیک بود و پس از آن هم با نام چین‎تایپه وارد المپیک شد.

المپیک ۱۹۸۰ مسکو تنها با حضور ۸۰ کشور برگزار شد چون این بازی‎ها از سوی ایالت متحده و ۶۴ کشور غربی دیگر تحریم شده بود. المپیک بعدی نیز در غیاب اتحاد جماهیر شوروی و ۱۴ عضو بلوک شرق - به جز رومانی - برگزار شد که مدعی بودند امنیت ورزشکاران‌شان تامین نیست.

کره شمالی نیز یکی از کشورهای تحریم کننده در طول تاریخ بازی‎های المپیک بود. این کشور در المپیک ۱۹۸۸ در اعتراض به اینکه با کره جنوبی میزبان مشترک نیست، حضور در بازی‎ها را تحریم کرد. گروه‎های طرفدار محیط زیست نیز المپیک پیشین را تحریم کردند چون چینی‎ها بخشی از جنگل‌های استوایی در اندونزی را برای این بازی‌ها خریداری کرده بودند.

اخراج به خاطر یک سلام ویژه

"تامی اسمیت" و "جان کارلوس"  پس از پیروزی در رقابت‏های دوومیدانی۲۰۰ متر المپیک ۱۹۶۸ مکزیک به نشانه جنبش حمایت از حقوق سیاهان سلام نظامی با مشت‌های گره خورده داده بودند و همین باعث شد "اوری براندیژ"، رئیس وقت کمیته بین ‏المللی المپیک دستور به بازگرداندن این دو دونده آمریکایی به کشورشان دهد. وی حتی تهدید کرد که در صورت انجام نشدن این کار تیم دوومیدانی آمریکا اخراج خواهد شد!


قهرمانی پرنده سیاه پوست در مبارزه با تبعیض نژادی

"لو زلانگ" دونده ‏ای بود که روح ورزشکاری را در المپیک ۱۹۳۶ آلمان و طی مبارزه با تبعیض نژادی به نمایش گذاشت.  وی با کمک که به "جسی اونز"، دونده و پرنده سیاه پوست در مسابقه پرش طول، باعث قهرمانی او شد و خود در رده دوم قرار گرفت.

اولین دوپینگی در ادوار المپیک

ورزشکاران از اوایل قرن بیستم به استفاده از مواد نیروزا روی آوردند و به مرور طی دوره های مختلف بازی های المپیک هم از این مواد برای رسیدن به نتیجه کمک گرفتند. استفاده ازمواد نیروزا در المپیک با وجود آنکه از سوی کمیته بین‎المللی المپیک منع شده بود، در ادوار مختلف ادامه داشت تا جائیکه سال ۱۹۹۹ آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ به منظور مبارزه جدی‎تر با این پدیده شوم تاسیس شد. با این حال بودند ورزشکارانی که بدون توجه به این مهم، دوپینگ کردند و البته دوپینگ شان در نهایت لو رفت.

"هانس گونار لیلینوال" سوئدی اولین ورزشکار در میان المپیکی‌ها بود که نتیجه آزمایش دوپینگش مثبت اعلام شد و مدال برنز خود را از دست داد. "بن جانسون" دونده دو سرعت کانادایی هم یکی از ورزشکارانی بود که در المپیک ۱۹۸۸ کره جنوبی به دلیل دوپینگ رد صلاحیت شد و این در حالی است که او برنده دوی صد متر شده بود.

مرگ یک دوچرخه سوار به خاطر دوپینگ

استفاده از مواد نیروزا در جریان بازی‎های المپیک مرگ هم در پی داشت البته فقط برای یکبار؛ این اتفاق برای "کنت انه مارک" دانمارکی در المپیک ۱۹۶۰ ایتالیا رخ داد. این دوچرخه سوار در حین مسابقه به زمین خورد و فوت کرد. استفاده از آمفتامین دلیل مرگ وی عنوان شد.

اتفاقات ۱۲۰ ساله المپیک؛ از گروگان‌گیری مرگ بار تا اخراج به خاطر یک سلام

یکی از نمادهای بازی های المپیک آتش و مشعل آتشین است از سنت‌های ایرانیان باستان به شمار می‎رود

تاخیر ۶ ساله در برافراشته شدن پرچم المپیک

پرچم یکی از نمادهای المپیک است که دربرگیرنده معروف‌ترین نماد این بازی‎ها یعنی حلقه‎های المپیک است. پنج حلقه‎ای که به نشانه اتحاد پنج قاره و به رنگ‎های قرمز، آبی، سبز، زرد و سیاه روی زمینه‎ای سفید قرار گرفته‎اند. هجده سال پس از بازگشایی دوباره المپیک یعنی در سال ۱۹۱۴ این بازی‎ها صاحب پرچم شد اما این پرچم ۶ سال پس از تولدش در المپیک ۱۹۲۰ بلژیک برافراشته شد. پرچم المپیک

تاریخ تولد مشعل المپیک و اولین حمل کننده آن

آتش المپیک یا همان مشعل که نماد بازی‎هاست و نقش مهم و محوری در مراسم افتتاحیه دارد، در اداور مختلف بازی‌ها توسط دوندگان به صورت امدادی حمل می‌شود. مشعل المپیک در عصر نوین همزمان با المپیک ۱۹۲۸ هلند وارد بازی‌ها شد اما برای نخستین بار در المپیک برلین و توسط "کارل دیم" با حمایت "گوبلز" حمل شد.

رشته‎های المپیکی به تدریج زیاد شدند

اگر مسابقات قایقرانی در نخستین دوره المپیک نوین به دلیل شرایط نامناسب جوی لغو نمی‎شد، این رشته در کنار ۹ رشته دیگر برگزار شده در این بازی‏ها یعنی دوومیدانی، دوچرخه‌سواری، شمشیربازی، ژیمناستیک، وزنه برداری، تیراندازی، شنا و کشتی قرار می‏ گرفت. پس از برگزاری این دوره از بازی‏ها به تدریج رشته‏ های زیادی به فهرست ورزش‏های المپیکی اضافه شدند و در مقابل برخی هم حذف شدند.

بدمینتون و تکواندو از رشته ‏هایی بودند که ابتدا به صورت نمایشی در المپیک اجرا می‏ شدند و برندگان آنها هم از قهرمانان رسمی المپیک محسوب نمی‎شدند اما در نهایت جزو رشته‏ های رسمی المپیک شدند. والیبال ساحلی و اسنوبورد از رشته‌هایی هستند که در آخرین مرحله تغییرات ایجاد شده در فهرست رشته های المپیکی، به المپیک اضافه شدند. در مقابل هم مسئولان برگزارکننده المپیک برخی رشته‏ های کم طرفدار یا پرهزینه را از این بازی‏ها کنار گذاشته ‏اند. آنها تصمیم دارند. در کل ورزش‌هایی که تحت نظارت فدراسیون‌های بین‌المللی هستند و فهرست آن در ماده ۶۴ منشور المپیک آمده است، شامل برنامه‏های المپیک می‌‏شوند.

«نه» همیشگی به درخواست میزبانی برخی کشورها

بعد از یونان که  سال ۱۸۹۶ اولین دوره المپیک نوین را در آتن برگزار کرد، آمریکا (چهار میزبانی)، بریتانیا و آلمان (سه میزبانی)، فرانسه و ژاپن (دو میزبانی)، بلژیک، هلند، فنلاند، ایتالیا، مکزیک، کانادا، شوروی، کره جنوبی، اسپانیا، یونان و چین (یک میزبانی) کشورهایی بودند که امتیاز برگزاری بازی‏های المپیک در اداوار مختلف به آنها داده شد. (با احتساب سه دوره بازی‏هایی که برگزار نشد). ضمن اینکه هیچ وقت با پیشنهاد کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی برای میزبانی المپیک موافقت نشد.

 در این میان لندن با سه میزبانی بیشتر از دیگر شهرها محل رقابت شرکت کنندگان در المپیک بوده است اگرچه یکی از میزبانی‌های این شهر به دلیل لغو کلی بازی‏ها به سرانجام نرسید. ضمن اینکه برخی از شهرها هم به صورت مشترک میزبان المپیک بوده‌اند.

دیگر اینکه  پس از میزبانی کشورهای آمریکایی و اروپایی، ژاپن اولین کشور آسیایی بود که به عنوان میزبان بازی‏های المپیک انتخاب شد. قرار بود ژاپنی‎ها سال ۱۹۴۰ به صورت متوالی در ساپورو و توکیو المپیک زمستانی و تابستانی را برگزار کنند اما هر دو بازی‎ها به دلیل جنگ لغو شد. البته ۲۴ سال بعد بالاخره ژاپن موفق شد بازی‎های المپیک را برگزار کند. آنها در توکیو هجدهمین دوره این بازی‏ها را برگزار کردند.

برخی از «ترین» ‎های المپیک

طی ۱۱۶ سال گذشته ۲۹ دوره بازی‏های المپیک برگزار شده است. در این میان المپیک ۱۹۳۶ برلین به المپیک هیتلری یا نازیسم معروف شد. المپیک ۱۹۸۴ لس آنجلس با شکوه‎ترین المپیک بود. از نظر هزینه سرانه پرخرج ترین المپیک هم مربوط به بازی‏های ۱۹۶۴ توکیو بود. دومین دوره بازی‏های المپیک هم که سال ۱۹۰۰ در فرانسه برگزار شد، ضعیف‎ترین بازی‏ها بود.   

برچسب ها: ورزش>المپیک،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:42 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
مقامات ترکیه از جمله «سلیمان سویلو» وزیر کار به صراحت آمریکا را متهم به تلاش برای براندازی نظام قانونی ترکیه کرده‌اند و خواستار استرداد «فتح‌الله گولن» شده‌اند؛ آیا اتهام به آمریکایی‌ها صرفاً فرافکنی است یا واشنگتن انگیزه‌های خود را برای کودتا در ترکیه دارد؟
  کودتای جمعه‌شب (25 تیر 95) در ترکیه صحنه سیاسی این کشور را آشفته کرد و بلافاصله تحلیل‌های مختلفی را نیز به دنبال داشت. دست‌کم سه تحلیل مختلف درباره این حادثه وجود دارد: کودتا بدون حمایت خارجی، کودتا با چراغ سبز یا حتی دستور اردوغان، و کودتا با حمایت آمریکا. اگرچه هنوز زود است که بتوانیم نتیجه‌گیری قطعی در این‌باره کنیم که کدام‌یک از این سناریوها بیش‌تر بر واقعیت منطبق است، اما هر سه این فرضیه‌ها جای بررسی دقیق را دارد.

انگیزه‌های احتمالی آمریکا برای کودتا در ترکیه +تصاویر

کودتا در ترکیه ظاهراً توسط بخشی از نیروی هوایی این کشور تدارک دیده شده بود

در گزارش پیش رو به بررسی فرضیه سوم یعنی دخالت آمریکا در کودتای ترکیه خواهیم پرداخت. مقامات ترکیه از جمله «سلیمان سویلو» وزیر کار به صراحت آمریکا را متهم به تلاش برای براندازی نظام قانونی ترکیه کرده‌اند و خواستار تحویل «فتح‌الله گولن» به دولت اردوغان شده‌اند. البته گولن رسماً کودتای نظامی در ترکیه را «به شدیدترین شکل ممکن» محکوم کرده،و اتهام به وی برای خراب‌کاری علیه اردوغان اولین باری نیست که توسط رئیس‌جمهور ترکیه صورت می‌گیرد.


برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که کودتای ترکیه توسط نیروهای تحت امر گولن مدیریت شده و آمریکا نیز در طرح‌ریزی این کودتا دست داشته است. بنا بر این گزارش‌ها، آن‌چه جمعه‌شب رخ داد، در حقیقت کودتایی توسط ارتش ترکیه نبود، بلکه کودتایی علیه ارتش محسوب می‌شد. انگیزه این کودتا، اولاً واکنش به عملیاتی درون نیروهای مسلح ترکیه با هدف خالی کردن این نیروها از عناصر وابسته به جنبش گولنیسم، و دوماً جلوگیری از دست‌یابی ترکیه به صلح با کشورهایی مانند روسیه، مصر و سوریه بوده است، کشورهایی که روابط آنکارا با آن‌ها در حال حاضر به شدت دچار تنش شده است.

گولنیست‌ها تحت نفوذ و کنترل سیا هستند

مسلماً آمریکایی‌ها انگیزه‌های زیادی می‌توانند برای کودتا در ترکیه داشته باشند که از جمله آن‌ها تغییر سیاست‌های اردوغان طی هفته‌های اخیر و روی آوردن وی به سوی بهبود روابط با کشورهایی مانند روسیه است. اردوغان اخیراً در کنار رژیم صهیونیستی، با روسیه هم طرح آشتی ریخته و گفته بود روابط با سوریه را هم سازنده‌تر خواهد کرد. همین می‌تواند دلیلی برای تصمیم آمریکایی‌ها به کنار گذاشتن اردوغان از قدرت در ترکیه بوده باشد. تغییرات اخیر در ساختار ارتش ترکیه و برخی موارد دیگر هم می‌تواند انگیزه یک کودتای آمریکایی بوده باشد. آن‌چه در ادامه می‌آید، شواهدی است که نشان می‌دهد نقش آمریکا در کودتای علیه دولت اردوغان چه اندازه محتمل است.

فتح‌الله گولن رهبر مخالفان دولت اردوغان تا سال 2013 یکی از متحدان اردوغان محسوب می‌شد. با این وجود، در این سال تحقیقات گسترده‌ای درباره فساد در دولت ترکیه انجام شد و اردوغان، گولن را پشت این تحقیقات می‌دانست. در پی این اتفاقات، روابط میان این دو تیره شد و گولن اکنون در لیست «تحت‌تعقیب‌ترین تروریست‌ها»ی دولت ترکیه جای گرفته است.

انگیزه‌های احتمالی آمریکا برای کودتا در ترکیه +تصاویر

مردم ترکیه با به خطر انداختن جان خود مانع از موفقیت کودتاچیان شدند

صرف‌نظر از این‌که عقاید گولن و گولنیست‌ها چیست، به نظر می‌رسد رهبر مخالفان اردوغان که از سال 1999 تا کنون در شهر «سیلرزبرگ» ایالت پنسیلوانیای آمریکا زندگی می‌کند، تبدیل به مهره‌ای برای اعمال فشار آمریکا علیه ترکیه شده است. وی که تحت نفوذ سازمان سیا قرار دارد، به عنوان ابزاری برای اجرای عملیات به سبک «عملیات‌های گلادیو»ی ناتو در ترکیه مورد استفاده این سازمان قرار می‌گیرد. گولنیست‌ها به همین منظور در نیروهای مسلح ترکیه نفوذ کرده‌اند و به دنبال اجرای سیاست‌های مدنظر واشنگتن در این کشور هستند.

واضح‌ترین نمونه از ایفای نقش گولنیست‌ها در ارتش ترکیه را شاید بتوان سرنگون کردن بمب‌افکن روسی در ماه نوامبر سال گذشته میلادی دانست، روی‌دادی که به تنش‌های چندماهه میان دو کشور منجر شد. با توجه به این‌که نیروی هوایی ارتش ترکیه نقش مهمی را در کودتای اخیر ایفا کرد، عده‌ای در دولت این کشور می‌گویند همان افرادی که دستور هدف قرار دادن هواپیمای روسی را صادر کرده بودند، اکنون کودتای نظامی را رهبری کردند. نکته دیگری که باید دانست این است که دو روز پیش از کودتا در ترکیه، دادگاه جنایی علیه دو هزار افسر نظامی گولنیست در نیروهای مسلح ترکیه حکم صادر کرده بود.

عصبانیت آمریکا از چرخش اردوغان به سوی روسیه و سوریه

عامل مهم دیگری که نشان می‌دهد احتمال طراحی کودتا توسط آمریکا وجود دارد، تغییر رفتار اردوغان طی هفته‌های اخیر است. رئیس‌جمهور ترکیه که بر اثر هدف قرار گرفتن بمب‌افکن روسیه توسط ارتشش، روابط با روسیه را به شدت محدود کرده بود، طبیعتاً در دامن آمریکا قرار گرفت و به سوی واشنگتن متمایل شد. با این وجود، آنکارا طی هفته‌های گذشته وارد مرحله جدیدی از سیاست «اعتدال در روابط خارجی» شده بود.

انگیزه‌های احتمالی آمریکا برای کودتا در ترکیه +تصاویر

اردوغان اخیراً اعلام کرده که آمادگی برقراری روابط بهتر با سوریه را دارد

ترکیه که طی سال‌های اخیر از «حل تمام مشکلات با همسایگان» تا حمایت مطلق از تروریسم در سوریه را امتحان کرده بود، دوباره تصمیم گرفت تا روابط خود با روسیه را عادی‌سازی کند. اردوغان هم‌چنین در اظهاراتی که بسیاری را متعجب کرد، گفت به پناهندگان سوری (که تا کنون حتی پناهندگی هم به آن‌ها داده نمی‌شد) تابعیت ترکیه‌ای خواهد داد.

این چرخش موضع اردوغان درباره روسیه و سوریه به هر دلیلی که بوده، ظاهراً به مذاق آمریکایی‌ها خوش نیامده است. آمریکایی‌ها شاید بتوانند بپذیرند که ترکیه و روسیه به عنوان دو بازیگر در صحنه بین‌المللی می‌خواهند روابط خود را به حالت قبلی بازگردانند؛ هم‌چنین شاید بتوانند با این فرضیه کنار بیایند که ترکیه آماده ارسال یک کمیته برای بررسی و بهبود روابط با مصر است؛ اما اظهارات شوکه‌کننده معاون اردوغان درباره این‌که ترکیه آماده است تا روابط با سوریه را هم بازسازی کند، مسلماً از نظر کاخ سفید گامی در جهت افزایش تنش‌ها با آمریکا تلقی می‌شود. چه بسا کوتاه آمدن ترکیه در بحران سوریه به معنای عبور اردوغان از خط قرمز آمریکا بوده است. بر اساس این نظریه، کودتا در ترکیه هم واکنش آمریکایی‌ها به پیوستن متحدشان به ائتلافی بوده که ممکن است به زودی توسط کشورهای منطقه علیه واشنگتن تشکیل شود.


افزایش تنش‌ها در روابط ترکیه با آمریکا

همان‌طور که گفته شد، مقامات دولت ترکیه آمریکا را به دست داشتن در کودتای اخیر، دست‌کم از طریق پناه دادن به فتح‌الله گولن متهم می‌کنند. اردوغان به صراحت گولن را مغز متفکر کودتا توصیف کرده و مانند موارد بی‌شمار دیگر، وی را مقصر اصلی در بلایی دانسته که بر سر کشورش آمده است: «ترکیه از خانه‌ای در پنسیلوانیا اداره نخواهد شد. ترکیه کشوری نیست که بتوان ارزان آن را خرید یا فروخت.» در کنار این موضع‌گیری‌ها مقامات ترکیه خواستار استرداد گولن به این کشور هم شده‌اند.

انگیزه‌های احتمالی آمریکا برای کودتا در ترکیه +تصاویر

بمب‌افکن سوخو-24 روسیه که در اثر حمله جنگنده ترکیه آتش گرفته و در حال سقوط است

یکی از اولین اقداماتی که دولت ترکیه پس از کنترل اوضاع در پی کودتا انجام داد، ممنوعیت پرواز بر فراز بخش‌های آسمان این کشور، از جمله پایگاه هوایی «اینجرلیک» بود. این پایگاه از آن‌جایی برای منطقه و دنیا اهمیت دارد که نه تنها پروازهای نیروی هوایی آمریکا و ائتلاف به رهبری واشنگتن علیه مواضع هدف در سوریه از این پایگاه صورت می‌گیرد، بلکه دولت اوباما مستقیماً در این پایگاه ده‌ها بمب هسته‌ای را نگه‌داری می‌کند.

در نتیجه جلوگیری ترکیه از پرواز جنگنده‌ها و بمب‌افکن‌های آمریکایی از پایگاه اینجرلیک، عملاً حملات هوایی آمریکایی‌ها علیه مواضعی که واشنگتن ادعا می‌کند مواضع داعش در سوریه هستند، متوقف شده است. البته «مولود چاووش‌اغلو» وزیر خارجه ترکیه اعلام کرده از آن‌جا که عده‌ای از نظامیان حاضر در پایگاه اینجرلیک، در کودتا علیه دولت نقش داشته‌اند، بعد از پایان عملیات‌های مربوط به سرکوب کودتا «مبارزه خود علیه داعش را یا با [هم‌کاری] کشورهای عضو ائتلاف و یا در چارچوب ناتو، ادامه خواهیم داد و هم‌کاری‌مان با ناتو را از سر خواهیم گرفت.»

با این حال، به نظر می‌رسد محدودیت ترکیه برای پرواز هواپیماهای آمریکایی از پایگاه اینجرلیک، چنان‌که برخی کارشناسان می‌گویند، «گروگان‌گیری» این پایگاه هوایی توسط ترکیه باشد. اردوغان هم‌زمان با درخواست استرداد گولن، مانع از ادامه عملیات‌های هوایی آمریکا در سوریه شده است و بنابراین ممکن است بخواهد از این ممنوعیت به عنوان اهرمی برای فشار بر آمریکا درباره استرداد رهبر مخالفان دولت ترکیه یا دست‌کم قدرت‌نمایی در برابر آمریکایی‌ها استفاده کند [بروزرسانی: عملیات‌های هوایی ائتلاف به‌اصطلاح ضدداعش اکنون از سر گرفته شده است].

انگیزه‌های احتمالی آمریکا برای کودتا در ترکیه +تصاویر

نیروها و هواپیماهای نیروی هوایی آمریکا در پایگاه اینجرلیک ترکیه

اردوغان در همین‌باره خطاب به آمریکایی‌ها گفت که ترکیه به عنوان شریک استراتژیک واشنگتن، هیچ‌گاه درخواست کاخ سفید مبنی بر استرداد «تروریست‌ها» را رد نکرده است و اکنون واشنگتن نیز باید درخواست آنکارا برای استرداد فتح‌الله گولن را بپذیرد. اما این پایان ماجرا نیست. ممکن است آن‌چه دولت اردوغان به دنبالش است، پیچیده‌تر از این‌ها باشد.

استرداد گولن؛ درخواست واقعی یا بازی سیاسی

با وجود آن‌که به نظر می‌رسد اردوغان می‌تواند از فرصت کودتا برای ضربه‌فنی کردن حریف اصلی خود یعنی فتح‌الله گولن استفاده کند، اما شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد اردوغان ممکن است آن‌چنان هم دوست نداشته باشد که گولن به ترکیه برگردد، حتی برای محاکمه. در میان تمام موضع‌گیری‌های مقامات ترکیه‌ای و اقدامات اردوغان در غربال کردن ارتش و دستگاه قضایی این کشور، یک نکته عجیب به چشم می‌خورد: آنکارا درخواست استرداد گولن را با پا پیش می‌کشد، اما با دست پس می‌زند.

چاووش‌اغلو در تماسی که درباره کودتا با جان کری هم‌تای آمریکایی خود گرفت، «کاملاً مستقیم» گفت که این کودتا، اقدامی توسط گولن و عوامل او در ارتش بوده است، اما «موضوع استرداد، به طور مستقیم در گفت‌وگوی ما مطرح نشد.» هم‌چنین مقامات آمریکایی‌ها تا کنون چندین بار گفته‌اند که هنوز هیچ درخواست رسمی‌ای را از سوی دولت ترکیه برای استرداد گولن دریافت نکرده‌اند.

انگیزه‌های احتمالی آمریکا برای کودتا در ترکیه +تصاویر

فتح‌الله گولن رهبر مخالفان اردوغان و کسی است که رئیس‌جمهور ترکیه تقریباً تمام مشکلات کشورش را به گردن او می‌اندازد

جان کری در این‌باره گفته است: «ما هنوز هیچ درخواستی درباره آقای گولن دریافت نکرده‌ایم[16]. کاملاً انتظار داریم که سؤالاتی درباره آقای گولن مطرح شود. واضح است که [اگر این درخواست مطرح شود] از دولت ترکیه دعوت می‌کنیم، چنان‌که همیشه این کار را انجام می‌دهیم، تا مدارک مشروعی را به ما ارائه دهد که [صحت آن‌ها] در تحقیقات دقیق مشخص شود.» اما دلیل این‌که اردوغان رسماً درخواست استرداد گولن را نمی‌دهد چیست؟

برخی کارشناسان در پاسخ به این سؤال می‌گویند، وجود گولن در خارج از ترکیه بیش از استرداد او برای اردوغان فایده دارد. این افراد می‌گویند آمریکایی‌ها نه تنها تا کنون درخواستی دریافت نکرده‌اند، بلکه حتی پس از پایان دوره بحرانی کنونی در ترکیه هم چنین درخواستی را دریافت نخواهند کرد. اگرچه در این‌جا نمی‌خواهیم به سناریوی دومی (چراغ سبز اردوغان به کودتا) بپردازیم که در ابتدای گزارش به آن اشاره شد، اما برخی شواهد نشان می‌دهد، اردوغان از کودتای اخیر در ترکیه سود برده است.


رئیس‌جمهور ترکیه در حال حاضر می‌تواند دو کار انجام بدهد: گولن را از آمریکا تحویل بگیرد و او را محاکمه کند؛ یا این‌که گولن را برای توجیه بحران‌های بعدی در آمریکا نگه دارد و تمام تمرکز خود را در واکنش به کودتا معطوف به گسترش اختیارات ریاست‌جمهوری کند. قطعاً گزینه اول ممکن است در کوتاه‌مدت به سود اردوغان باشد، اما گزینه دوم تضمین می‌کند که رئیس‌جمهور ترکیه بتواند تمام تغییرات مدنظر خود در ساختار قدرت را انجام دهد و در عین حال، در صورت بروز هرگونه مشکلی در آینده، باز هم گزینه «تقصیر گولن است» را در اختیار داشته باشد. البته باید توجه داشت که هیچ‌یک از این «پیامدهای کودتا ناموفق در ترکیه» اثبات نمی‌کند که آمریکا در پشت این کودتا نبوده است؛ این احتمال (هرچند کم) وجود دارد که اردوغان صرفاً به دنبال استفاده از یک فرصت بادآورده باشد.

انگیزه‌های احتمالی آمریکا برای کودتا در ترکیه +تصاویر

برخی کارشناسان می‌گویند مردم ترکیه به خاطر دموکراسی به خیابان‌ها آمدند و نه لزوماً برای دفاع از شخص اردوغان

«کودتای دموکراتیک» در ترکیه پس از شکست کودتای نظامی

اظهارات صریح درباره «تصفیه» ارتش از گولنیست‌ها، بلافاصله پس از به دست گرفتن کنترل اوضاع، توسط مقامات دولتی و شخص اردوغان آغاز شد. برخی کارشناسان بلافاصله پس از شکست کودتا، در پیش‌بینی واکنش اردوغان گفته بودند که «یک کودتای نظامی شکست خورده است، اما اگر اردوغان به این لحظه تاریخی واکنش اشتباه نشان بدهد، نتیجه می‌تواند یک کودتای دموکراتیک باشد.» «کودتای دموکراتیک» ظاهراً دقیقاً همان اتفاقی است که اکنون در ترکیه دارد رخ می‌دهد.

«آکین اوزترک» که سال 2013 به عنوان فرمانده نیروهای هوایی ارتش ترکیه منصوب شده بود، اکنون دست‌گیر شده و گفته می‌شود رهبر کودتا بوده است. هم‌چنین «آلپ ارسلان آلتان» عضو دادگاه قانون اساسی ترکیه نیز در میان صدها نفری است که به اتهام دست داشتن در کودتا دست‌گیر شده‌اند. دست‌گیری حدود 3000 سرباز و نیروی نظامی، بیش از 2700 قاضی در سراسر کشور، 10 نفر از اعضای عالی‌ترین دادگاه‌های ترکیه، و همین‌طور صدور دستور دست‌گیری ده‌ها نفر دیگر در دادگاه‌های عالی و تجدیدنظر ترکیه این نظریه را مطرح می‌کند که برنامه دست‌گیری این افراد، قبل از کودتا ریخته شده بوده است. با این وجود، همان‌طور که گفته شد، سناریوی «دست داشتن اردوغان در کودتا علیه اردوغان» باید در گزارشی مجزا مورد بررسی قرار بگیرد.

برچسب ها: خاورمیانه>ترکیه،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:41 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، استفاده از پوست مرغ در تولید محصولات آرایشی را تکذیب کرد.
وجود پوست مرغ در فرآورده های آرایشی ! مصطفی اسماعیلی با بیان اینکه اخباری که درباره استفاده از پوست و ضایعات مرغ در تولید مواد اولیه لوازم آرایشی انتشار می یابد شایعاتی بیش نیست، اظهار داشت: عموما نیز اگر مکان های تولید مواد اولیه لوازم آرایشی و بهداشتی، دارای مجوزهای لازم بهداشتی باشد تولیدکنندگان می‌توانند فرآورده‌های خود را به کارخانجات این قبیل لوازم بفروشند.
 
وی اضافه کرد: از چربی های حیوانی مثل پیه گوسفند و گاو البته با قید رعایت ضوابط بهداشتی در تولید فرآورده هایی مثل صابون استفاده می‌شود و این در حالی است که چربی های مرغ از این قاعده مستثنی هستند.
 
اسماعیلی با اشاره به اینکه نظارت مستقیم بر کارخانه‌های تولید فرآورده های آرایشی و بهداشتی بر عهده معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی شهرهای مختلف است، خاطر نشان کرد: اگر تخلفی رویت شود بدون کوچکترین گذشتی توسط دانشگاه گزارش شده و در مجامع قضایی به آن رسیدگی می‌شود.
 
به گفته وی، مسئولیت نظارت بر شهر تهران را یکی از سه معاونت غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی «شهید بهشتی»، «ایران» و «تهران» عهده‌دار است.
 
رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، تاکید کرد: سازمان غذا و دارو به‌ صورت مستمر اماکن خرید و فروش مواد اولیه آرایشی و بهداشتی و همینطور فاکتورهای خرید کارخانجات را مورد بررسی قرار می‌دهد.
 

برچسب ها: اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:40 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
بررسی آمارهای حملات تروریستی انجام شده در اقصی نقاط جهان طی بیش از ۱۰ سال گذشته نشان می‌دهد که حدود ۶۰ درصد حملات تروریستی در مناطق مسلمان‌نشین رخ داده و تقریبا بیش از سه‌چهارم قربانیان و جان‌باختگان ساکنان مناطق عمدتا مسلمان‌نشین بوده‌اند.
 طی بیش از یک دهه اخیر شاهد بوده‌ایم که عبارت‌های «تروریسم» و «مسلمان» در رسانه‌های عمده جهانی به صورت مکرر در کنار هم قرار گرفته‌اند، خاصه که اغلب اوقات روی صفت «مسلمان» بودنِ «عامل» انجام عملیات تروریستی تأکید شده است.

اما بررسی داده‌ها و آمارهای موجود نشان می‌دهد که مسلمانان از یک بعد دیگر نیز با تروریسم رابطه دارند، آنجا که بیشتر حملات در سرزمین‌های مسلمان‌نشین رخ می‌دهد و درصد بسیار بالایی از قربانیان شامل کشته‌شدگان و مجروحان، ساکنان مناطق عمدتا مسلمان‌نشین هستند.

در این گزارش با بهره‌گیری از گزارش‌ها و اطلاعات منتشر شده توسط «کنسرسیوم ملی مطالعه و واکنش به تروریسم» که از سوی وزارت امنیت داخلی ایالات متحده و مرکز فناوری دانشگاه مریلند آمریکا مدیریت می‌شود، نگاهی به توزیع جغرافیایی محل وقوع حوادث تروریستی و «قربانیان» آن طی سالیان گذشته می‌اندازیم.

سال 2015 میلادی


آمارهای به دست آمده نشان می‌دهد که در سال 2015 میلادی هرچند در 92 کشور حملاتی تروریستی رخ داده است، اما بیش از 55 درصد موارد آن‌ها در پنج کشور عراق، افغانستان، پاکستان، هند و نیجریه رخ داده است. همچنین بیش از 74 درصد تمامی مرگ و میرهای ناشی از حملات تروریستی مربوط به پنج کشور عراق، افعانستان، نیجریه، سوریه و پاکستان بوده است.

در این سال، بیشترین تعداد قربانیان عملیات تروریستی شهروندان کشورهای عراق با 6932، افغانستان با 5292، نیجریه با 4886، سوریه با 2748 و پاکستان با 1081 نفر بوده‌اند. در خصوص نیجریه، لازم است به این نکته اشاره شود که  مسلمانان حدود نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند، با این حال اغلب قریب به اتفاق عملیات تروریستی در این کشور از سوی گروه بوکوحرام و در مناطق شمالی این کشور که عمدتا مسلمان‌نشین هستند رخ می‌دهند.

 بیش از ۸۲ درصد قربانیان تروریسم در دنیا مسلمانند/چه کسی برای مردم عراق و سوریه و لبنان شمع روشن می‌کند؟ +آمار و نمودار

بررسی‌ها نشان می‌دهد که از نظر توزیع محل وقوع حملات تروریستی، بیش از 63 درصد حملات تروریستی کل جهان، در کشورها و مناطق عمدتا مسلمان‌نشینِ عراق، افغانستان، پاکستان، نیجریه، مصر، بنگلادش، سوریه و لیبی رخ‌ داده‌اند و کمتر از 37 درصد سهم دیگر نقاط جهان بوده است.

ادامه مطلب برچسب ها: سیاست>بین الملل،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:35 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
لیست خودرو های بدون سرنشین همیشه در حال رشد است. شرکت های تولید کننده سعی در ساخت ماشین، هواپیما، کامیون و حتی ماشین های نظامی مانند تانک بدون سرنشین هستند.

آخرین اتومبیلی که بدون سرنشین ساخته شده، اتوبوسی است که برای حمل و نقل عمومی استفاده می شود. این اتوبوس که ساخت شرکت مرسدس بنز است در آمستردام هنلند برای اولین بار آزمایش شد و 20 کیلو متر را بدون هیچ مشکلی طی کرد.

این انومبیل شامل 10 دوربین دیجیتالی و رادار هایی است که بتواند به کمک آن موقعیت دقیق خود را در خیابان ها و جاده های پیدا کند و با محیط خود تعامل داشته باشند. علاوه بر آن این اتوبوس از فن آوری راننده هوشمند بهره می برد که به صورت خودکار چراغ های راهنمایی را شناسایی می کند و به صورت اتوماتیک ترمز می کند. در تصاویر زیر یک راننده مشاهده می شود که به صورت نمادین است و بر عمالکر این اتوبوس نظارت می کند.

اولین اتوبوس بدون سرنشین ساخته شد+تصاویر

اولین اتوبوس بدون سرنشین ساخته شد+تصاویر
برچسب ها: فناوری اطلاعات>سخت افزار،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:31 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
Instagram نرم افزاری محبوب و بی نظیر برای گوشی های با سیستم عامل اندروید می باشد که با آن می توانید عکس‌هایی را که دارای جلوه‌های جالبی هستند ایجاد کنید و آنها را با دیگر کاربران شبکه اینستاگرام به اشتراک بگذارید. همچنین قادر خواهید بود هر روز عکس‌های زیادی را که دیگر کاربران می‌گیرند و این افکت‌ها را روی آنها ایجاد می‌کنند نگاه کنید و لذت ببرید.

با نرم افزار اینستاگرام می توانید جلوه قدیمی یا Sepia و عجیب و غریب مانند Earlybird ، Hudson یا Sutro را بر روی عکس هایتان اعمال کنید و با یک دکمه عکستان را شبیه به عکس‌های دهه ۵۰ کنید. یکی از جالب ترین جلوه های اینستاگرام ایجاد محوری در اطراف کادر عکس می باشد که می‌تواند فوکوس بیشتری را روی سوژه میان تصویر ایجاد کرده و عکس را زیباتر کند.
برخی از ویزگی های اپلیکیشن Instagram اندروید :
  • امکان اشتراک گذاری تصاویر خود و یا دوستان
  • لایک کردن عکس های شما توسط دیگران
  • اعمل جلوه های عالی و شگفت انگیز برروی عکس ها
  •  ثبت نام اسان و بدون دردسر و بدون نیاز به فیلت-رشکن
  •  ویژگی های عالی و بی نظیر برای سرگرم ساختن شما


 تغییرات نسخه ی v8.5.1:

* نوشتن اطلاعات پروفایل با زبان های مختلف دنیا با استفاده از See Translation!


برای استفاده از سرویس اینستاگرام برنامه را روی گوشی هوشمند یا تبلت خود نصب کرده و توجه داشته باشید که وقتی برای نخستین بار برنامه را اجرا می‌کنید ، باید در اینستاگرام ثبت نام کنید . ثبت نام کردن در اینستاگرام بسیار ساده و در حد وارد کردن یک نام و ایمیل است.


 • دانلود و مشخصات فایل


دانلود
حجم: 12 مگابایت

نیازمند اندروید: +2.2

نوع فایل: ZIP

برچسب ها: فناوری اطلاعات>شبکه اجتماعی،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:30 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
" Maxthon" یک مرورگر قدرتمند و زیبای چینی است که تاکنون دو شرکت امنیتی تایید کرده‌اند که این مرورگر ، اطلاعات مهم و حساس کاربران خود را جمع‌آوری کرده و آن‌ها برای برای سرورهای خود ارسال می‌کند.
سرقت اطلاعات کاربران این بار با مرورگر قدرتمند

 این عمل در شرایطی انجام می‌شود که کاربران از چنین موضوعی کاملا بی اطلاع هستند و حتی اگر با چنین اقدامی ‌مخالف باشند این مرورگر خودسرانه این کار را انجام می‌دهد.

طبق گزارشات رسیده از Exatel و Fidelis Cybersecurity این موضوع یعنی همان جمع‌آوری اطلاعات کاربران، در برنامه ارتقاء رضایت کاربران (UEIP) وجود دارد. UEIP ویژگی است که در مرورگر Maxthon گنجانده شده است. در واقع UEIP به شرکت‌های سازنده مرورگر اجازه خواهد داد تا اطلاعات آماری درباره چگونگی ارتباط کاربران با محصولشان جمع‌آوری کنند.  البته این کار توسط تمام مرورگرها، حتی مرورگرهایی همچون فایرفاکس و کروم نیز صورت می‌گیرد. اما تا حد مجاز.

نکته بسیار قابل توجه این است که محققان فایل رمزگذاری شده‌ای به نام dat.txt هم یادآوری کرند که در داخل این فایل زیپ وجود داشت. آن‌ها هم چنین بیان کردند که این فایل که در واقع از مجموعه‌ای از کدها تشکیل شده است، توانسته با استفاده از عبارت eu3o4[r04cml4eir که در مرورگر Maxthon نهفته است، سیستم رمزگذاری را بشکند.

گفتنی است ؛ فایل Dat.txt شامل تمام اطلاعات سیستم کاربر بوده است .

برچسب ها: فناوری اطلاعات>اینترنت،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:29 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
بنیاد نشنال جئوگرافیک در ۲۷ ژوئن سال ۱۸۸۸ توسط ۳۳ دانشمند و جهانگرد که علاقه‌مند به تشکیل انجمنی برای افزایش و توسعه علم جغرافیا بودند، در واشنگتن دی‌سی تأسیس شد.یکی از موسسان این بنیاد "الکساندر گراهام بل" مخترع تلفن بود که پس از هابارد گرین گاردینر ریاست این موسسه را به عهده گرفت.

 ایده استفاده از عکس در کنار مقالات که از عوامل اصلی محبوبیت این مجله به شمار می‌رود را "بل" ارائه داد. آقای جان ام.فاهی (John M. Fahey) رئیس نشنال جئوگرافیک درباره هدف نشنال می‌گوید: هدف ما تشویق مردم برای علاقه‌مند کردن آنان جهت توجه و مواظبت از سیاره‌شان است. درکنار نشریه و شبکه تلویزیونی این مؤسسه دیدن عکس های صفحه اینستاگرام آن نیز خالی از لطف نیست.تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیک


تصاویر منتخب نشنال جئوگرافیکادامه مطلب برچسب ها: طبیعت>حیوانات،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:28 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
رئیس جمهور ترکیه چند ساعت پیش از آغاز کودتا در ویلای شخصی‌اش در مارماریس به‌سر می‌برد.
 رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه می‌گوید جمعه‌شب سخت‌ترین 12 ساعت عمرش را سپری کرد. او در تراس ویلای شخصی‌اش در حال استراحت بود و به آبهای زیبای مارماریس چشم دوخته بود اما وقتی سیاهی شب بر ویلای اعیانی‌اش سایه انداخت تلفنش به صدا درآمد. صدای پشت تلفن خبر خوبی برای او نداشت. یکی از فرماندهان نظامی از پشت خط به او  هشدار داد که زندگی خودش و آیندۀ کشورش در خطر است. به او گفته شد سربازان شورشی با سه هلی‌کوپتر به محل اقامت او اعزام شده‌اند و قصد بازداشت یا قتل او را دارند.

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر

اردوغان بلافاصله سوار جت شخصی‌اش شد و ویلای شخصی‌اش را ترک کرد. سربازان کودتاچی درست 15 دقیقه بعد به آنجا رسیدند و سراغ هتلی رفتند که در نزدیکی این ویلا قرار داشت. آنها تصور می‌کردند اردوغان در این هتل اقامت دارد بنابراین برای ترور او وارد هتل شدند. کودتاچیان هتل را برای پیدا کردن اردوغان به رگبار بستند اما اثری از او نیافتند. آنها در حالی که ساعاتی از نیمه شب گذشته بود در اتاق‌های هتل را باز می‌کردند و می‌پرسیدند اردوغان کجاست؟ اردوغان کجاست؟ و فقط با صورت‌های هراسان مسافران هتل مواجه می‌شدند.

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر
اردوغان سرانجام موفق شد خود را با یک هواپیمای لوکس دولتی به استانبول برساند.

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر

وی به همراه همسرش تحت تدابیر شدید امنیتی وارد قصر سفیدش شد و خود را برای ادارۀ اوضاع ناآرام و متشنج ترکیه آماده کرد.

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویر

اردوغان چند ساعت قبل از کودتا در این ویلا استراحت می‌کرد+تصاویربرچسب ها: خاورمیانه>ترکیه،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:25 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
بسیاری از دانشمندان معتقدند که هیچ چیزی در این دنیا وجود ندارد که از قوانین ریاضی تبعیت نکرده باشد؛ به طورکلی  گیاهان نیز از این قانون در امان نیستند.می توان گفت که طبیعت نیز به مبحث هندسه در زندگی خود بسیار اهمیت می دهندو گیاهانی وجودداردکه شکل وشمال اشکال هندسی را به خود گرفتند.

گیاهانی که به طورشگفت انگیزی شبیه اشکال هندسی اند+25 عکس

گیاهانی که به طورشگفت انگیزی شبیه اشکال هندسی اند+25 عکس

گیاهانی که به طورشگفت انگیزی شبیه اشکال هندسی اند+25 عکس

ادامه مطلب برچسب ها: طبیعت>گیاهان،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:23 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
توصیه رهبر انقلاب اسلامی به رانندگان گرامی مبنی بر رعایت چراغ قرمز و احترام به حقوق دیگران: «بنده گاهی صبحها به کوه می‌روم. به چراغ قرمز که می رسیم، می‌ایستیم. گاهی از آن طرف چهارراه یک ماشین می آید و میخواهد از چراغ قرمز عبور کند؛ اما وقتی می بیند چند ماشین  آن طرف ایستاده اند، او هم می‌ایستد. یعنی انضباط اجتماعیِ یک نفر، در احساس لزوم انضباط اجتماعی در افراد مقابل تأثیر می گذارد.»

توصیه مقام معظم رهبری به رانندگان + عکس


برچسب ها: سیاست>رهبری،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:22 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
قاتلی که خواهرش را به دلیل گذاشتن عکس‌های غیراخلاقی از خود در فیس‌بوک به قتل رسانده بود اصلاً پشیمان نیست.
 جمعه شب جسد دختر جوانی در یکی از شهرهای پاکستان پیدا شد. پس از تحقیقات پلیس مشخص شد جسد کشف‌شده متعلق به قندیل بلوچ، مدل پاکستانی است.

وی با گذاشتن عکس‌های برهنه از خود در شبکه‌های اجتماعی به شهرت رسیده بود. او که یه تضییع حقوق زنان در پاکستان نیز معترض بود به کیم کارداشیان پاکستان معروف شده بود. برادران او با اینگونه کارهای او مخالف بودند و وی را مایۀ ننگ خانواده می‌دانستند. به همین دلیل یکی از آنها تصمیم به قتل او گرفت و جمعه شب با خفه کردن او به زندگی‌اش پایان داد.

او پس از دستگیری توسط پلیس اعتراف کرد که به هیچ وجه از کشتن خواهرش پشیمان نیست و حتی به آن افتخار می‌کند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی در پاکستان با انتشار این خبر به آن واکنش نشان داده و آن را محکوم کردند.

تصاویری از مراسم تدفین قندیل بلوچ را مشاهده می‌کنید.

به کشتن خواهرم افتخار می‌کنم
به کشتن خواهرم افتخار می‌کنم

به کشتن خواهرم افتخار می‌کنم

به کشتن خواهرم افتخار می‌کنم

به کشتن خواهرم افتخار می‌کنم


برچسب ها: حوادث،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:15 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
بادام بخورید چربی‌های شکم‌تان آب شود
اگر می خواهید خوش اندام تر باشید و علاوه بر آن خطر بیماری های قلبی عروقی را از خود دور کنید بفرمایید یک مشت بادام. خبری خوب برای آن هایی که می خواهند شکمی تخت داشته باشند. نتایج یک پژوهش آمریکایی نشان می دهد که خوردن یک مشت بادام در روز به بدن کمک می کند تا از شر چربی های دور شکم خلاص شود ...

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:15 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
چه کسی جنگ جهانی سوم را آغاز می‌کند؟
  
موشک‌ها و زیردریایی‌های کره شمالی مانع پاسخ سریع غرب به تهاجم آن‌ها خواهند شد. همین مسئله سبب خواهد شد تا 700 هزار پیاده نظام کره شمالی و دو هزار تانک این کشور از طریق تونل‌های مخفی وارد خاک کره جنوبی شوند ...

برچسب ها: سیاست > نظامی،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:14 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
در زیر تصاویر شگفت‌انگیزی از ماه که تا به حال ندیده‌اید را ببینید.
    تصاویری را ببینید که از ماه عظیم و هواپیماها در نیمه شب گرفته شده‌اند.
 
تصاویر زیبا از ماه و هواپیماها

ادامه مطلب برچسب ها: دانش وفناوری>علم نجوم،

تاریخ : چهارشنبه 30 تیر 1395 | 06:13 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
اگرچه برخی کارشناسان معتقدند دولت ترکیه از کودتای شبانه ارتش خبر داشته اما سرکوب کودتا با حضور مردم، منجر به نمایش اقتدار اردوغان و آغاز پاکسازی مخالفان در نهادهای مختلف از جمله ارتش شد.

 


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > کاریکاتور،

تاریخ : سه شنبه 29 تیر 1395 | 06:48 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

8 فروند بالگرد به دستگاه‌های لشکری و کشوری تحویل شد

به گزارش از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، در یکصدو بیست و دومین روز از سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، 8 فروند بالگرد که کار ساخت و تعمیرات اساسی آن در شرکت پشتیبانی و نوسازی بالگردهای ایران (پنها) وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح انجام شده است به دستگاه های لشکری و کشوری تحویل داده شد.
 
بالگردهای نظامی و امدادی تحویل داده شده عبارتند از : 5 فروند بالگرد412EP منطبق با فناوری های روز دنیا برای بهره برداری در سازمان هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، تعمیر اساسی اولین فروند بالگرد میل 171 و تحویل آن به نیروی زمین سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیز اتمام ساخت 2 فروند بالگرد 206 و214 که با انجام مراحل تست پروازی آماده تحویل به نیروی زمینی سپاه پاسداران است.

برچسب ها: سیاست > نظامی،

تاریخ : سه شنبه 29 تیر 1395 | 06:12 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در تیپ 288 زرهی خاش از یگان‌های مستقر در این تیپ بازدید و از نزدیک در جریان آمادگی رزمی و توان دفاعی این تیپ قرار گرفت.
 
فرمانده کل ارتش و هیأت همراه همچنین در جریان این بازدید از نحوه اجرای برنامه ها و کلاس های آموزشی و آسایشگاه های این تیپ بازدید به عمل آوردند.
 
صالحی در پایان این بازدید ضمن شرکت در نماز جماعت مسجد کوی سازمانی امام حسن مجتبی(ع) با خانواده های محترم و کارکنان پایور این تیپ دیدار کرد.

برچسب ها: ارتش>نزاجا،

تاریخ : سه شنبه 29 تیر 1395 | 06:11 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: روند ارتقای توان موشکی ایران تحت هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود.

روند ارتقای توان موشکی ایران تحت هیچ شرایطی متوقف نمی‌شود


ادامه مطلب برچسب ها: سیاست > نظامی،

تاریخ : سه شنبه 29 تیر 1395 | 06:10 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
 فردی که سایت جعلی برای یارانه ایجاد کرده بود و 300میلیون تومان از حساب مردم برداشت کرد، بازداشت شد!

 


برچسب ها: طنز و کاریکاتور > کاریکاتور،

تاریخ : دوشنبه 28 تیر 1395 | 06:51 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

به گزارش از پایگاه خبری شبکۀ العالم، فعال افشاگر عربستانی در جدید‌ترین اظهاراتش در توییتر تأکید کرد وزیردفاع و جانشین ولیعهد سعودی از ماجرای کودتا در ترکیه خبر داشت.  
«مجتهد،» که به دلیل افشای مسائل پشت پرده خاندان حاکم در عربستان شهرت و هواداران بسیاری را در عربستان کسب کرده، در توییتر خود نوشت: نقش رسمی عربستان در کودتای ترکیه آشکار نشده است، ولی نشانه‌هایی وجود دارد که «محمد بن سلمان،» جانشین ولیعهد، به دلیل ارتباط با «بن زاید» از کودتا اطلاع داشت.  
مجتهد افزود: بن سلمان به دلیل وفاداری به بن زاید، از نام پادشاه در روابطش با ترکیه استفاده می‌کند تا آنان (مسؤولان ترکیه) را در مقابل وعده‌های مالی خوب قانع کند که هرگونه اطلاعات درخصوص نقش امارات (در کودتا) را مخفی کنند.  
مجتهد گفت: متاسفانه نشانه‌هایی وجود دارد که مسؤولان ترکیه آماده هستند درخواست عربستان برای سرپوش گذاشتن بر نقش بن زاید را بپذیرند، این درحالی است که پول وعده داده شده فقط در حد یک وعدۀ شفاهی است.  
مجتهد اظهار داشت: «سرویس اطلاعاتی وابسته به اردوغان از همکاری بن سلمان و بن زاید اطلاع دارد، ولی اسلامگرایان سعودی حزب عدالت و توسعه را قانع کرده‌اند که به اقدامات عربستان نگاه مثبت داشته باشند.»

ملاحظات: بنده در اولین روز بعد از کودتا، به نقش عربستان در این جریان اشاره کرده بودم و شک نداشتم، چون به خلق وخوی آل سعود در اینگونه ماجراها آشنایی پیدا کرده بودم. 


برچسب ها: خاورمیانه>عربستان،

تاریخ : دوشنبه 28 تیر 1395 | 06:09 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

پایگاه اطلاع‌رسانی مقام معظم رهبری پس از یک سال از شروع برجام، با استفاده از بیانات رهبر انقلاب در یک سال اخیر؛ به ۸ پرسش درباره ارزیابی برجام و تجربه ملت ایران از آن، پاسخ می‌دهد.

پاسخ به ۸ پرسش درباره ارزیابی برجام و تجربه ملت ایران از آن


ادامه مطلب برچسب ها: سیاست > رهبری،

تاریخ : دوشنبه 28 تیر 1395 | 06:08 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات

در سبک زندگی مدرن بسیاری از افراد به غذاهای آماده که حاوی افزودنی های مصنوعی و مضر هستند و مواد مورد نیاز بدن را تامین نمی کنند روی می آورند. مصرف طولانی مدت مواد غذایی فست فودی به طور جدی می تواند برعملکرد کبد که مهمترین اندام سم زدایی بدن بوده تاثیر بگذارد.
 
به گفته کارشناسان بهداشتی، سم زدایی کبد امر مهمی است که هر فرد باید به آن توجه کند با  کمک به سم زدایی کبد، نه تنها سموم مضر از بدن خارج شده بلکه جذب و سنتز پروتئین وبه طور کلی عملکرد کبد بهبود پیدا می کند. 
بهترین راه برای پیشگیری ابتلا به بیماری های هپاتیت یا کبد چرب پاکسازی منظم آن است. 
این دستور غذایی طبیعی برای پاکسازی کبد بسیار مفید بوده وبه آسانی تهیه می شود. 
مواد تشکیل دهنده:
چند عدد برگ نعنا تازه
آب لیموتازه
مقدار کمی پوست لیمو رنده شده
آب پرتقال
یک لیتر آب 
عسل خام 
 
طرز تهیه:
آب را در ظرفی ریخته و بجوشانید سپس برگ های نعناع را به آن اضافه کرده و پنج دقیقه درهمین دما بجوشد حال ظرف را از روی حرارت برداشته و صبر کنید سرد شود اکنون آب لیمو و پرتقال را همراه با پوست لیمو رنده شده و عسل به آن اضافه کنید، حال معجون معجزه آسا پاکسازی کبد ما آماده است. 
این دستور شگفت انگیز نه تنها کبد شما را پاکسازی می کند بلکه سیستم هضم و گوارش شما را نیز بهبود می بخشد. این نوشیدنی را می توانید به صورت سرد و گرم به طور مداوم مصرف کنید.

برچسب ها: دانش پزشکی>بهداشت، درمان وسلامت،

تاریخ : دوشنبه 28 تیر 1395 | 06:07 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
خلفان ضمن مخالفت با هر دو طرف درگیر در ترکیه نوشت: به هر دو طرف "نه" می گوییم. اکنون "حریم سلطان" دیوانه شده و کارش به جنون کشیده است. در زمان حکومت امپراتوری ترک ها، اعراب تحقیر می شدند و عزت و اقتدار و کرامت ما فقط در سایه حکومت حاکمان عرب ممکن خواهد بود.

وی در پایان افزود: اردوغان کیست؟ بوقلمون‌صفتی که یک روز همراه تو و روز دیگر بر ضد توست! حالا هم برای آشتی به دنبال اسد می دود.. اگر دولت ما با اسرائیل صلح می کرد، حریم سلطان دنیا را روی سرش می گذاشت، اما این کار برای اردوغان بی اشکال است و زنان حریم سلطان کلمه ای بر زبان نمی آورند.

برچسب ها: خاورمیانه>امارات،

تاریخ : یکشنبه 27 تیر 1395 | 06:06 ب.ظ | نویسنده : رامین رسولی | نظرات
.: Weblog Themes By VatanSkin :.

تعداد کل صفحات : 8 :: 1 2 3 4 5 6 7 ...